Rektör Aksoy: Yeni İletişim Kanallarıyla Kirli Propagandaya Fırsat Verilmemeli

İletişim Başkanlığı Dijital Gösterim Merkezi'ne il protokolünden ve sivil toplum kuruluşlarından ziyaretler devam ediyor. Merkezi ziyaret eden Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, iletişim dünyasında çok fazla kirli propaganda yapabilecek birimlerin olduğunu ifade ederek, Dijital Gösterim Merkezi aracılığıyla da buna fırsat verilmediğini söyledi.

Rektör Aksoy: Yeni İletişim Kanallarıyla Kirli Propagandaya Fırsat Verilmemeli
01 Ekim 2020, Perşembe günü, saat 13:46 'de eklendi.
Kılıçarslan Şehir Meydanı'ndaki Dijital Gösterim Merkezi'ni ziyaret eden Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Preveze Deniz Zaferi'nin 482. yıldönümü dolayısıyla hazırlanan 360 derece üçboyutlu gösteri ve ardından Türkiye'nin Karadeniz, Akdeniz ve Ege'de yapmış olduğu sondaj çalışmalarına dair Mappig Show'u izledi. İletişim Başkanlığı Konya Bölge Müdürü Abdurrahman Fidancı'dan bilgi alan Rektör Aksoy, İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy'un hayatının anlatıldığı gösterim ve hologram Show'un ardından, Türkiye'nin enerji bağımsızlığı, yeni kurulan santraller ile Doğu Akdeniz ve Karadeniz'de sürdürülen çalışmalar hakkında detaylı bilgilerin aktarıldığı gösterimi izledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği "Ustalardan Miras, Kaybolmaya Yüz Tutmuş Meslekler” konulu fotoğraf yarışmasında dereceye giren fotoğrafların yer aldığı sergiyi de gezen Rektör Aksoy, ziyaret sonrası bazı değerlendirmelerde bulundu. Milli ve manevi değerlerimizin kısa kısa gösterimlerle insanları sıkmadan anlatabilmek ve hatırlatmak adına verimli bir çalışma olduğunu işaret eden Rektör Aksoy, iletişim dünyasında çok fazla kirli propaganda yapabilecek birimlerin yer aldığını, buna karşın Dijital Gösterim Merkezi projesiyle buna fırsat verilmemesine yönelik bir iletişim aracı olduğunu söyledi. Rektör Aksoy, kim olduğumuzu, nereden geldiğimizi, kültürümüzü ve benliğimizi birinci ağızdan insanların öğrenebilmesi bakımından önemli bir proje olduğunu ifade ederek iletişim Başkanlığına teşekkür etti.

İletişim Başkanlığı Konya Bölge Müdürü Abdurrahman Fidancı da, Rektör Aksoy'a ziyaretinden dolayı teşekkür ederek İletişim Başkanlığının yayınlarından takdim etti.
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ