Rektör Aksoy’dan ANMEG’e ziyaret

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Anadolu Medya Grup (ANMEG) KONTV Hizmet Binasını ziyaret etti.

Rektör Aksoy’dan  ANMEG’e  ziyaret
21 Ocak 2021, Perşembe günü, saat 12:41 'de eklendi.
Rektör Aksoy, ANMEG Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özer, Yönetim Kurulu Başkanvekili Nurettin Kılıç, Genel Müdür Muhammet Kepenek ve Genel Yayın Yönetmeni Yaşar Toy ile ile bir süre görüştü. 
"KONTV Konya'nın göz bebeği”
Rektör Aksoy, şehirle olan iletişim ve iş birliğinde KONTV'nin rolü ve önemine işaret ederek " Pandemi ile mücadele ettiğimiz bu zor süreçte eğitim camiası olarak bizlerde üniversitemizde uzaktan eğitime devam ediyoruz. KONTV uluslararası camiada izlenirliği olan bir televizyon, bizde Konya'nın göz bebeği olan sizleri ziyaret ederek pandemi süreciyle birlikte medya ve üniversite arasındaki işbirliğini arttırmaya yönelik fikir ve değerlendirmelerde bulunmak istedik” dedi.
Joe Biden'ın gelişi Türkiye-ABD ilişkilerini nasıl etkileyecek?
Daha önce Selçuk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Görevlisi olan Rektör Aksoy'a ziyarette ABD'nin yeni başkanı Joe Biden'ın gelişi ve Türkiye-ABD ilişkilerinin nasıl olacağı da soruldu.
Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy, " Trump ana akım medyayla uzak kaldı onlara karşı bir tavır ortaya koymaya çalıştı. Avrupa Birliğinde istenmediğine yönelik bir mesafe ortaya koymaya çalıştı. Bu yüzdem Amerika'da pekte sevilen bir başkan olarak anılmayacak. Joe Biden'la birlikte Amerika'nın bakış açısında çok büyük bir değişiklik olacağı inancında değilim. Dış politika da kullandıkları araçları değiştirecekleri kanaatindeyim. Biden'in daha çok Avrupa Birliği ile hareket edeceğini düşünüyorum. Türkiye ile ilişkilerinde ne değişir? diye sorarsanız, S400 ile başlayan sorunları dışarda bırakırsak çok fazla kırılganlıklar yaşamadık ama Biden döneminde de aynı şekilde devam edeceğine inanıyorum” diye konuştu.

Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy,  ziyaretin sonunda KONTV Hizmet binasını gezdi.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ