Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete
Reklam

Ribat’tan Mardin’e yardım tırı

Ribat Eğitim Vakfı'ndan Mardin'deki ihtiyaç sahiplerine kuru gıda ve temizlik malzemelerinden oluşan 1 tır dolusu yardım gönderildi.

Ribat’tan Mardin’e yardım tırı
19 Mayıs 2017, Cuma günü, saat 19:02 'de eklendi.

Ribat Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Abdullah Çay, vakfın daima ihtiyaç sahiplerinin yardımına koştuğunu söyledi.

Sudan başta olmak üzere mazlum müslüman coğrafyalarının yanı sıra Türkiye'deki ihtiyaç sahiplerine el uzattıklarını belirten Çay, "Ramazan öncesi yüzlerde bir tebessüm bırakabilmek adına Mardin iline yardım gönderiyoruz. Acil yardım ulaştırmamız gereken bölgelerden birinin de Mardin olduğunu tespit ettik ve yardım tırımızı hazırladık. Destek veren herkese çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Ramazan öncesi yardımların devam edeceğini belirten Abdullah Çay, Konya ve Ribat Eğitim Vakfı olarak Selçuklu medeniyetinden gelen yardımseverliğin en güzel örneklerini sergiliyoruz ve bundan da çok mutluyuz. Bu tır inşallah başkalarının da öncüsü olur. Ramazan öncesi mazlum coğrafyalarda olduğu gibi Türkiye genelinde de tespit ettiğimiz yerlere yardımlarımız devam edecek" dedi.

 

Bu haber 1257 kez okundu.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ