Sahte ehliyeti cinayet şüphelisi adına düzenlenmiş çıktı

Adana'da 1,5 yıl önce alkollü araç kullanmaktan ehliyetine el konulan kişi, firari bir cinayet şüphelisinin adına düzenlenmiş sahte sürücü belgesiyle yakalandı.

Sahte ehliyeti cinayet şüphelisi adına düzenlenmiş çıktı
21 Eylül 2019, C.tesi günü, saat 16:42 'de eklendi.
Adana'nın Sarıcam ilçesinde polis uygulamasında yakalanan kişinin taşıdığı sahte ehliyetin, cinayet şüphelisi adına düzenlendiği ortaya çıktı

Merkez Sarıçam ilçesi Yeşil Bulvar'da, uygulama yapan trafik ekipleri kontrol için minibüsü durdurdu. Polis ekiplerine Mesut Sade adına düzenlenmiş ehliyet veren sürücüden şüphelenen ekipler, detaylı sorgulamada sürücü belgesinin sahte olduğunu belirledi.

Mesut Sade'nin de Kocaeli'de cinayet şüphelisi olarak arandığını tespit eden ekipler, uygulama bölgesine Cinayet Büro Amirliği ekiplerini de çağırdı.

Gerçek adı Halil İbrahim G. (27) olduğu belirlenen şüphelinin, yaklaşık 1,5 yıl önce "alkollü araç kullanmaktan" ehliyetine el konulduğu öğrenildi.

Trafik ekiplerince 2 bin 18 lira ceza uygulanan şüpheli, gözaltına alınarak Sarıçam Polis Merkezine götürüldü.

Şüpheli Halil İbrahim G, polis merkezine götürüldüğü sırada, tanımadığı bir aracı vasıtasıyla bin 500 liraya sahte ehliyet aldığını belirterek, "Bu ehliyette böyle bir şey olduğundan haberim yoktu, başımıza böyle bir iş geldi." diye konuştu.
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ