Selçuklu Belediyesi’nden filyasyon ekiplerine araç desteği

Selçuklu Belediyesi bünyesinde bulunan araç filosunu koronavirüsle mücadelede önemli bir görev üstlenen filyasyon ekiplerinin hizmetine sundu. Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı düzenlenen törenle temsili araç kontağını Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı'ya teslim etti.

Selçuklu Belediyesi’nden filyasyon ekiplerine araç desteği
01 Ekim 2020, Perşembe günü, saat 15:51 'de eklendi.
Koronavirüsle mücadele çalışmaları tüm Türkiye'de olduğu gibi Selçuklu'da da hız kesmeden devam ediyor.  Selçuklu Belediyesi virüsle mücadelede önemli bir görev üstlenen filyasyon ekiplerine yeni araçlar tahsis etti. Hizmete hazır 25 araç virüsle mücadele kapsamında Selçuklu ilçe genelinde çalışan filyasyon ekiplerine teslim edildi. Selçuklu Kaymakamlığı'nda düzenlenen törende Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı tarafından araçlar Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı'ya teslim edildi.

Kaymakam Yamlı; "Destekleriniz birlikte başaracağız sloganının ete kemiğe bürünmüş halidir”
Filyasyon ekipleri için önemli bir hizmet olduğunu belirten Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, "Sizin şahsınızda bütün arkadaşlara teşekkür ederim. Bu pandemi sürecinde bu işi hep beraber birlikte başaracağız sloganının en ete kemiğe bürünmüş halini sizde gördük. Sahada yer alan 780 kişilik izolasyon, filyasyon ve denetim ekibimizle yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Yaptığımız çalışmalarda araçlar bize büyük katkı sağlayacak ” ifadelerini kullandı.

Başkan Pekyatırmacı; "Filyasyon ekiplerimize bir nebze katkıda bulunmak istedik”
Belediye olarak pandemi ile mücadeleye her türlü desteği verdiklerini ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, "Pandemi sürecinin başından itibaren özellikle Vefa Sosyal Destek Grubuyla birlikte yapılan çalışmalarda Kaymakamlığımızın çok büyük katkıları oldu. Biz de elimizde ne varsa onun için çaba sarf ediyoruz.  Her zaman sağlık çalışanlarımızın yanında olduğumuzu ifade ediyoruz. Araçlar filyasyon ekiplerimize hayırlı olsun.  Filyasyon ekiplerimiz çok yoğun bir şekilde çalışıyorlar. Onların çalışmalarına bu araçlarla bir nebze de olsa katkıda bulunuyoruz. ”

Araç filosu teslim törenine Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ve Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı'nın yanı sıra Selçuklu İlçe Emniyet Müdürü Gökhan Özdemir, Selçuklu Belediye Meclis üyeleri, Belediye Başkan yardımcıları da katıldı.

SELÇUKLU'DA PANDEMİ İLE MÜCADELE ARALIKSIZ SÜRÜYOR
Selçuklu'da pandemi ile mücadele çalışmaları ilk günden itibaren büyük bir titizlikle sürdürüldü.Selçuklu Kaymakamlığı'nın koordinasyonunda ilçede oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu ile Selçuklu Belediyesi tarafından kurulan koordinasyon merkezi tarafından yaklaşık 100 bin kişinin gıda-temizlik-ilaç ve maaş talepleri karşılandı.

Sosyal Destek Hizmetleri;
Karantina yurtlarında kalan vatandaşların ihtiyaçları başta olmak üzere görevli emniyet ve sağlık çalışanlarına ve pandemi sürecinden olumsuz etkilenen  ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik yaklaşık 3 milyon TL tutarında sosyal destek gerçekleştirildi.

Esnaf ve İş Yerlerine Yönelik Desteklenmeler;
Süreçte kiracıların Nisan ve Mayıs aylarına ait 2 aylık kiraları silinirken 2 ay da erteleme kararı alındı.

Diğer Kurumlara Verilen Destekler;
Selçuklu ilçesi Öztekinler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne maske üretimi için çeşitli makinelerin ve maske üretiminde kullanılmak üzere ara malzemelerin temini gerçekleştirildi.

Gözlem ve izleme altında tutulan vatandaşların  tahliye çalışmalarında yürütülen sağlık hizmetlerinin görülmesi aşamasında pandemi hastanelerimize 40 adet ateş ölçer ve 70 adet pulseoksimetre temini gerçekleştirildi. Ayrıca ilçe genelinde 1.000 esnafımıza dezenfektan standı desteği verildi.

Sağlık ve Çevre;
Genel Temizlik ve Dezenfeksiyon Hizmetleri kapsamında ilçe genelinde 191 ilk ve orta dereceli okul, ilçe müftülüğüne bağlı 375 cami ve 100 Kuran Kursu, tüm parklar, kamu kuruluşları, Covid-19 çıkan 404 adet bina, 42 adet sağlık ocağı, belediyeye ait tüm tesisler ve araçlar,  Bölge Trafik Müdürlüğüne ait tüm araçlar, ilçede bulunan sürücü kurslarına ait tüm araçların dezenfekte  işlemleri gerçekleştirildi.

Selçuklu Belediyesi tarafından 2 araç 5 zabıta memuru ile Covid-19 denetimleri günlük olarak yapılıyor.
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ