Selçuklu’da camiler cumaya hazır

Selçuklu Belediyesi ekipleri Selçuklu ilçe genelinde Cuma namazı kılınacak camilerin avlularında temizlik çalışmaları yapıyor

Selçuklu’da camiler cumaya hazır
28 Mayıs 2020, Perşembe günü, saat 16:35 'de eklendi.
Koronavirüs nedeniyle cemaatle namaza verilen ara sona eriyor. Tüm Türkiye'de belirlenen camilerin avlularında Cuma namazı kılınacak olması nedeniyle Selçuklu'da hazırlıklar yapılıyor. Selçuklu genelinde bulunan camilerde Selçuklu Belediyesi ekipleri tarafından 35 temizlik aracı ve 230 personelle temizlik çalışmaları yapılıyor. Camilerin avluları dezenfektanlı suyla yıkanarak temizleniyor ve çevre düzenlemeleri yapılıyor. İlçe genelinde namaz kılınacak 196 caminin avlusunda çalışmalar yapılarak namaz kılınacak hale getirilecek.

Pekyatırmacı; "Camilerimiz öksüz kalmıştı”

Vatandaşların Cuma namazlarında buluşabilmesinin önemli bir adım olduğunu belirten Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı; "Covid 19 sürecinden dolayı camilerimiz 10 haftadır öksüz kalmıştı, Cuma namazlarını kılamıyorduk. İnşallah bu hafta hep birlikte camilerimizde Cuma namazlarımızı kılacağız. Selçuklu ilçemizde 196 camimizde bu hafta Cuma namazları camilerimizin avlusunda kılınacak. Biz de Selçuklu Belediyesi olarak camilerimizin avlularında çevre düzenleme, temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarımızı hızlı bir şekilde sürdürüyoruz. İnşallah yarın Cuma namazına hazır hale getireceğiz. İmamlarımızla birlikte koordinasyonlu bir şekilde bu çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah yarın bütün hemşehrilerimiz camilerimizde Cuma namazlarını kılacaklar. Şimdiden tüm hemşehrilerimizin cumalarını tebrik ediyorum. İnşallah rabbim bizlere böyle günler yaşatmaz diyorum.” ifadelerini kullandı.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ