Seydişehir’de camilere dezenfektan yerleştirildi

Seydişehir Belediyesi Koronavirüs salgınına karşı hijyen çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.

Seydişehir’de camilere dezenfektan yerleştirildi
01 Ekim 2020, Perşembe günü, saat 14:00 'de eklendi.
Camiler ve Din Görevlileri haftası münasebeti ile Seydişehir Belediyesi tarafından merkez ve kırsal mahallelerde bulunan camilere dezenfektan yerleştirildi.

Pandemi sürecinin devam ettiğini kaydeden Başkan Tutal: "Bizlere düşen görev maske, mesafe, hijyen noktasında elimizden geleni yapmak. Bu güne kadar resmi kurumlarımıza dezenfektan noktasında ilçemizde desteklerimiz devam etmişti. Camilerimizde normal hayat kısmi olarak devam ediyor. Bundan dolayı Seydişehir merkez ve dış mahallelerimizde bulunan tüm camilerimize dezenfektan montajımıza başladık. İnşallah en kısa sürede bu pandemiden kurtulmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu. 

Toplum olarak birbirine kenetlenmenin en önemli kaynağının camiler olduğunu belirten Başkan Tutal, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Camiler, ibadetin yanı sıra mümin bilincini inşa etmek, gönülleri imar etmek, birlik-beraberlik ve kardeşliği pekiştirerek İslam'ın toplumsal boyutlarını geliştirmek için büyük bir göreve sahiptir. Camilerimizde hizmet veren din görevlilerimizde toplum hayatında büyük ve önemli işlevler görmektedir. Camilerimizde görev yapan din görevlileri günün her saatinde vatandaşla bir arada olup, iletişim kuran ve onları iyi ve güzele yönlendiren, toplumsal dayanışmaya, milli birlik ve beraberliğin sağlanmasına katkıları büyük olan insanlardır. Bu yönüyle din görevlileri birleştirici, bütünleştirici ve barıştırıcı yönüyle de öne çıkmaktadır. Zengin fakir, amir memur, yaşlı genç herkesi bünyesinde toplayan, aynı safta omuz omuza hep birlikte ibadet ettiğimiz camilerimizde onurlu bir görev ifa eden din görevlilerimizin ve tüm İslam aleminin Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nı kutlarım” 
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ