Tarihi Çumra İstasyonunun Çehresi Değişiyor

Çumra tarihi açısından büyük öneme sahip Çumra Tren istasyonu, çevresinde yapılan çalışmalarla dönüşüme hazırlanıyor.

 Tarihi Çumra İstasyonunun Çehresi Değişiyor
01 Aralık 2020, Salı günü, saat 16:37 'de eklendi.
Çumra'ya ilk yapılan bina olma özelliğini taşıyan ve Hicaz demiryolu üzerinde bulunan 107 yıllık tarihi Çumra istasyonu dönüşüme hazırlanıyor. 

Çumra Belediyesi tarafından hazırlanan proje kapsamında tarihi yapının etrafı aslına uygun şekilde yeniden düzenlenecek. İstasyon binasının estetik yapısına değer katacak projede binanın çevresi, kilitli taş döşeme ve ağaçlandırma faaliyetleriyle güzelleştirilecek. İstasyon binasının ilk yapıldığı yılları tarihi yönden yansıtacak figürlerinde yer aldığı çalışmalarda halka nostaljik bir ortam sunulması planlanıyor. 

Yapılan çevre düzenlemesi ile alanın bir kısmına geniş bir otopark ve çocuklar için oyun parkı  kazandırılacak. 

"ÇUMRAMIZIN TARİHİNDE BÜYÜK BİR ÖNEME SAHİP"
Konuya ilişkin detaylar veren Çumra Belediye Başkanı Recep Candan; "Konumu itibariyle Çumra'nın geçmiş yıllardan beri bir vitrini haline gelen istasyon binamız Çumramızın tarihinde büyük bir yere sahip. Hicaz demiryolu üzerinde yer alan ve 1913 yılından bu yana hizmet vermekte olan İstasyon binamızın çevresindeki kullanılmayan alanı bir proje hazırlayarak tarihine yakışır şekilde değerlendirmek istedik. Gerçekleştirdiğimiz çevre düzenlemesi ile, istasyon binamızın estetiğine değer katacak çalışmalarımız sona erdiğinde, hemşerilerimize güzel ve nostaljik  hava yaşatacak bir alan oluşturacağız. Aynı zamanda hemşerilerimizin yararlanabileceği Çumra'da trafiğin önüne geçme adına şehir merkezimizde olacak geniş bir otopark alanı kazandıracağız. Bu alanda çocuklarımız içinde,  bir oyun parkı olacak” dedi. 
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ