TÜBİTAK Liselerarası İHA Yarışmasında Konya’yı temsil edecek okullar belirlendi

TÜBİTAK tarafından" Döner Kanat" ve "Sabit Kanat" kategorilerinde düzenlenen Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışmasında Konya'yı temsil edecek okullar belli oldu.

TÜBİTAK Liselerarası İHA Yarışmasında Konya’yı temsil edecek okullar belirlendi
29 Haziran 2020, Pazertesi günü, saat 12:20 'de eklendi.
TÜBİTAK Danışma ve Değerlendirme Kurulu tarafından yapılan değerlendirmede 75 ve üzeri puanı alan takımlar, İHA geliştirme teşviki almaya hak kazandı.

Konya'dan da Selçuklu Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi, Selçuklu Hocacihan Anadolu İmam Hatip Lisesi, Seydişehir Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Özel Konya Sistem Kolejinin başvurularının gerekli şartları taşıdığı belirtildi.

TÜBİTAK tarafından yapılan açıklamada TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında Gaziantep Alleben Göletinde 16-20 Eylül 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek yarışmada her bir kategoride birincilere 20.000 TL, ikincilere 15.000 TL ve üçüncülere 10.000 TL ödül verileceği; yine her iki kategoride 5.000 TL mansiyon ödülü ile 6.000 TL TUSAŞ Özel Ödülünün verileceği de ifade edildi.

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ise yarışmada Konya'yı temsil edecek öğrencileri, danışman öğretmenleri ve okul yöneticilerini tebrik etti.
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ