Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan: Konya’yı Antalya’ya bağlayacak Eğiste viyadüğü gelecek yıl

Konya ile Antalya'yı birbirine bağlayacak Eğiste Viyadüğü. Ülkemizin en yüksek ayak uzunluğuna sahip viyadüğün yapımı bütün hızıyla sürüyor. Karayolları Bölge Müdürleri Toplantısında konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, o projeye dikkat çekti, "Ülkemizin kuzey ve güney aksı önemli bir artere kavuşuyor” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan: Konya’yı Antalya’ya bağlayacak Eğiste viyadüğü gelecek yıl
15 Nisan 2019, Pazertesi günü, saat 16:50 'de eklendi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, 69. Karayolları Bölge Müdürleri Toplantısında konuştu.

2 yıl önce hizmete açılan Avrasya Tüneli ile ilgili verileri paylaşan Bakan Turhan, Avrasya Tüneli sayesinde bir senelik zaman diliminde 23 milyon saat zaman tasarrufu, 30 bin ton yakıt tasarrufu, karbondioksit emisyonunda 18 bin ton azalma sağladıklarının altını çizdi. Otoyol uzunluğunun 2 bin 842 kilometreye çıktığına işaret eden Bakan Turhan, amacın güvenli ve konforlu yollar oluşturmak olduğunu vurguladı. 

Bakan Turhan, sözü Konya'yı Antalya'ya bağlayacak Eğiste Viyadüğüne getirdi. 

Mehmet Cahit Turhan,"Yapımına süratle devam ettiğimiz bir proje de Konya ile Antalya'yı birbirine bağlayacak olan Eğiste Viyadüğü. Ülkemizin en yüksek ayak uzunluğuna sahip bu viyadükle Türkiye'nin kuzey-güney aksının önemli arterlerinden Konya-Hadim-Taşkent-Alanya güzergahındaki trafikte, zaman tasarrufu, seyahat konforu ve sürüş güvenliğinin arttırılmasını amaçlıyoruz. İnşallah bu projeyi de gelecek yıl bitirmiş olacağız" dedi.

Bu haber 1048 kez okundu.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ