Yaşlı çiftten duygulandıran bağış

Konya'nın Kulu ilçesinde yeni tip Koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde yurt genelinde başlatılan "Biz Bize Yeteriz Biz Türkiyeyiz" Milli Dayanışma Kampanyasına yaşlı çift bağışta bulunarak destek verdi.

Yaşlı çiftten duygulandıran bağış
07 Nisan 2020, Salı günü, saat 13:52 'de eklendi.
Kulu ilçe merkezi Cumhuriyet Mahallesi, Sürmeli Caddesi'nde oturan 66 yaşındaki Mustafa Köylüoğlu ve 70 yaşındaki Hava Köylüoğlu çifti, Kulu Kaymakamlığı öncülüğünde oluşturulan ‘Vefa Sosyal Destek Grubu'nda' yer alan görevlileri arayarak kendilerinin 65 yaş üstü olduğunu ve dışarı çıkması sınırlandırıldığından Milli Dayanışma Kampanyasına destek olmak istediklerini aynı zamanda ihtiyaçlarının olduğunu söylediler.

Durum üzerine harekete geçen İlçe Emniyet Müdürlüğü Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleri, çiftin hesaplarında bulunan 1500 TL'yi bankaya yatırdı. 'Milli Dayanışma Kampanyası' hesabına yatırıldıktan sonra banka görevlilerinden alınan dekont ihtiyaçlarla birlikte çifte teslim edildi.

Mustafa Köylüoğlu yaptığı açıklamada;  " Bizim bu mücadeleyi Türk halkıyla birlikte vermemiz gerekiyor. Bu devletin ayakta durabilmesi için ve dış odakların ağzını tutmamız için hep birlikte destek vererek bağışta bulunmalıyız. İlk önce Devletimizden ve başta olanlardan Allah razı olsun. Sağlıkçılarımız, polislerimiz ve bütün jandarmamızdan Allah razı olsun. Bu milleti ayakta tutanlardan da Allah razı olsun. Tek duam yeter ki Cenab-ı Allah bu musibeti Türk milletinin üzerine kaldırsın. Hepinizden Allah razı olsun. " dedi.

Eşi Hava Köylüoğlu ise ekiplere desteklerinden dolayı teşekkür etti. 

Ertan Özkök/Kulu
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ