Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

Yeni Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Koç mu?

Halk Sağlığı Kurumu ve Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlıkları yürürlükten kaldırılarak, "genel müdürlük” şeklinde düzenlenmiş, il sağlık müdürlerinin, bakanlığın il düzeyindeki hizmetlerinin etkili ve verimli bir şekilde yürütülmesinden sorumlu olacağı belirtilmişti. Konya İl Sağlık Müdürlüğü için de bazı isimler konuşuluyordu. Eski Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Koç'un, mülakat için Ankara'ya çağrıldığı ve Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ile görüştüğü öğrenildi.

Yeni Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Koç mu?
19 Ekim 2017, Perşembe günü, saat 12:47 'de eklendi.

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname'de yapılan düzenlemeyle, Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı "Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü", Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığı da "Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü" olmuş, il sağlık müdürlerinin, bakanlığın il düzeyindeki hizmetlerinin etkili ve verimli bir şekilde yürütülmesinden sorumlu olacağı belirtilmişti.

Düzenleme sonrasında bazı illerde yeni il sağlık müdürünün kim olacağı merakla bekleniyor, ortaya bazı isimler atılıyordu. O illerden biri de Konya'ydı. 

Alınan bilgiye göre, aralarında Konya'nın da bulunduğu 35 ilin il sağlık müdürü adayları mülakat için Ankara'ya çağırıldı. 

Konya'dan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ile görüşen isim Eski Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Koç oldu.

Bu haber 3428 kez okundu.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ