Yörük ve Türkmenler Konya’da buluşacak

Selçuklu Yörük Türkmen Derneği Başkanı Abdil Ateş ve Konya'nın yetiştirdiği ender isimlerden sanatçı ve halen yaşamını İstanbul'da sürdüren Adnan Tayfun , KONTV Yönetim Kurulu Başkanvekili Nurettin Kılıç'ı ziyaret etti. 7-13 Ekim'de Konya Kılıçarslan Meydanında ilk kez gerçekleştirilecek olan ve Selçuklu Yörük Türkmen Derneği tarafından gerçekleştirilecek "Yörük Türkmen Toyu Şöleni” hakkında bilgi verdi.

Yörük ve Türkmenler Konya’da buluşacak
19 Eylül 2019, Perşembe günü, saat 13:31 'de eklendi.
Konya Kılıçarslan Meydanı'nda ilk kez "Yörük Türkmen Toyu Şöle'ni düzenleyeceklerini ifade eden Selçuklu Yörük Türkmen Derneği Başkanı Abdil Ateş”  Selçuklu Yörük Türkmen Derneği olarak bu yıl ilk kez Konya'da 7-13 Ekim'de Kılıçarslan Meydanında Yörük Türkmen Toyu Şöleni düzenleyeceğiz. Program çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Konyamız'da değil tüm Türkiye'deki derneklerimizle beraber istişare ederek hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. kıl çadırların kurulacağı şenlik alanında ayrıca geleneksel alan oyunlarının yapılması, halk oyunları gösterileri, Yörük göçü ve sanatçıların yer aldığı konserler düzenlenenecek. Şölende ayrıca Yörük Türkmen kültürünü yansıtan ikramlarda da bulunulacak. Şölenimize Türkiye'deki tüm Konyalılar ve Vakıf Dernekleri başkanları ile birlikte tüm siyasi parti başkanlarımızla birlikte milletvekillerimize de davetiye gönderdik.”diye konuştu. Başkan Yörük Türkmen Toy Şöleni´ne herkesi beklediklerini kaydetti.Sanatçı Adnan Tayfun ise bu şölende konser vereceğini ifade ederek” Düzenlenecek olan bu şölene herkesi bekliyoruz. Buradaki şölenin amacı sadece Türkmenler değil tüm Türkiye'yi kapsıyor. Herkesi bekliyoruz' dedi.

Öte yandan düzenlenecek olan şölen'de Belediyelerde Kıl Çadırı kurarak kendi yaptıkları projeler hakkında vatandaşları bilgilendirecek. 
KONTV Yönetim Kurulu Başkanvekili Nurettin Kılıç'ta ziyaretten dolayı memnuniyeti dile getirerek, düzenlenecek olan şölene her türlü desteği sağlayacaklarını ifade etti.


Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ