Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

Sigarayı ‘Mora’ terapisiyle bıraktılar

Konya Özel Selçuklu Hastanesinde 9 ay önce hizmet vermeye başlayan Mora Terapi Kliniği sigara bağımlılığından kurtulmak isteyen 350 kişinin derdine derman oldu.

Sigarayı ‘Mora’ terapisiyle bıraktılar
09 Şubat 2013, C.tesi günü, saat 09:35 'de eklendi.

Haber Gökhan Köroğlu

Özel Selçuklu Hastanesi Mora Terapisti Ayten İnal, 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma gününün sigaradan direkt veya dolaylı olarak zarar görenler için önemli bir uyarıcı olması gerektiğine vurgu yaptı. Dünya’da her yıl 100 bin insanın sigara kullanımı nedeniyle hayatını kaybettiğini ve bunun yanı sıra ciddi maddi kayıpların da yaşandığını vurgulayan Ayten İnal, sigarayla etkin ve hızlı bir savaşın verilmesi gerektiğini belirtti.

Bu bilinçle Konya Özel Selçuklu Hastanesinde kurdukları Mora Terapi Kliniğiyle 9 ay gibi kısa bir sürede 350’nin üzerinde kişiyi sigara bağımlılığından kurtardıklarını belirten Ayten İnal, ‘ İnsanlarımız kendi iradeleriyle veya azaltarak sigarayı bırakmaya çalışıyor veya verim alamadıkları çeşitli tekniklerle sigara bağımlılığından kurtulmaya çalışıyorlardı. Bu durum sigarayı bırakmak isteyen birçok kişinin yaptığı girişimlerin neticesiz kalmasına sebebiyet veriyordu. Sigarayı bırakmak isteyen insanlarımıza daha net ve hızlı bir çözüm tekniği sunmak düşüncesiyle Konya’da bir Mora Terapi Kliniği kurduk. Kliniğimiz kısa sürede vatandaşlarımızdan büyük ilgi gördü ve Konya’da sigarayla etkin savaşın en önemli merkezlerinden birisi haline geldi. Ayrıca, Mora Terapi’nin 45 dakikalık tek seansta sigarayı bıraktırabilme özelliği insanların çok ilgisini çekti. Bu ilgi ile 9 ay gibi kısa bir sürede 350 kişinin sigara bağımlılığını tam olarak sonlandırdık. ” Diye konuştu.

Mora Terapi Nasıl Çalışıyor?

Mora Terapi Tekniği hakkında bilgi veren Ayten İnal,  ‘İnsan beyni ve vücudu elektromanyetik ışınımlarla bilgi işlemekte ve komut almaktadır. Mora Terapi; bireyde alerji veya bağımlılık yapan sigara, alkol ve benzeri uyarıcıların insan vücudunda oluşturduğu frekansların belirlenerek, bu frekansların tam zıttı frekanslar oluşturularak, tıbbi bir cihaz aracılığıyla tekrar vücuda verilmesidir. Bu uygulama bağımlılığa ve hastalığa yol açan frekansların yok edilmesini sağlar. Mora Terapi tekniği genellikle sigara bağımlılığından kurtulmak isteyen kişiler tarafından kullanılsa da, alkolü bırakmak isteyen ve zayıflamak isteyen kişiler için de iyi bir alternatif tedavi yöntemi olmuştur.‘ sözleriyle tanımladı.

Mora Terapi’de kullanılan cihazla ilgili bilgi veren Ayten İnal, ‘ Mora Terapi Cihazı 1970’li yıllardan beri kullanılan Alman mühendislerin bulduğu, Almanya kökenli bir cihazdır. Bu cihaz T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından da cihaz alerjiler, gıda intöleransı, sigara bırakma ve ağrı tedavileri endiksiyonlarında kullanılabilecek Sınıf 2a Tıbbi Tedavi Cihazı olarak onaylıdır.’ diye konuştu.

Bu haber 2016 kez okundu.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ