Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete
Reklam

Bitlis Kids Videosuna Büyük İlgi

Bitlis Kids Videosuna Büyük İlgi

Bitlis Kids Videosuna Büyük İlgi
25 Şubat 2016, Perşembe günü, saat 14:10 'de eklendi.

Bitlis Kids Bitlis ilinin Yamaç köyünde ilkokul öğrencilerinin sınıfta yaptıkları defilenin çekildiği video ismi.  Öğretmen Hülya Hani minik çocukları videoya çekti ve tüm dünyada video ilgi odağı oldu. Dünyanın çeşitli ülkelerinde izlenen video birçok yerli yabancı yardım sever insanın bu okula kamyonlarca elbise araç gereç yardımında bulunmasına yol açtı. Videonun izlenme sayısı yüzbinleri buluyor.


Hülya Hani bir ilkokul öğretmeni… Öğrencilerinin maddi durumlarının kötü olması onu da üzüyor. Bu üzüntüyü paylaşma dürtüsü müdür yoksa kendisi de bir çocukken okula gönderilen yardımlardan etkilenmesi sonucu aklına gelen bir fikirden dolayı mıdır bilinmez. Ama Hülya Hani öğretmenin Bitlisli çocukları sınıfta defileye çıkarması ve videoya çekmesi, ardından videoyu paylaşması birçok yardım sever insanın bu okula yardım elini uzatmasına yol açtı.

Bitlis Kids Videosu

Videonun çok izlenmesi Amerika’dan Kanada’dan, İskoçya’dan Kıbrıs’tan birçok yardım sever, Hülya öğretmenle iletişime geçti ve yoksul öğrencilere yardım etmek istediklerini ifade etti. Hülya öğretmen kendisi de ilkokulda okurken Kızılay ve yerli iş adamlarının kendi okullarına oyuncaklar ve elbiseler gönderdiklerini ifade eden Hülya öğretmen, o hediyelere sevinen çocuklardan biri. Dolayısıyla çocukların yeni elbiseleri görünce yaşadıkları sevinci çok iyi anlıyor. Öğrencilerinin bir çoğunun ikinci bir elbisesi olmadığını ifade eden Hülya Öğretmen, videoyu yardım toplamak amacıyla çekmediğini fakat olayların bu yönde geliştiğini de ifade ediyor.
 

 

Bu haber 2891 kez okundu.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ