Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

Sahte Diplomalı Öğretmenler

Sahte Diplomalı Öğretmenler

Sahte Diplomalı Öğretmenler
25 Şubat 2016, Perşembe günü, saat 14:13 'de eklendi.

MEB Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı bazı sahtecilerin sahte diplomalarla ve geçici mezuniyet belgeleri ile başvuruda bulunarak göreve başlamış olduklarını ifade etti. Haber Türk televizyonuna konuşan MEB Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı sahte diplomalarla öğretmen olarak başvuran birkaç kişinin tespit edildiğini ifade etti.
Üniversitelerin diplomalarını ve hatta geçici mezuniyet belgelerini taklit eden elli atmış kişinin tespit edildiğini ifade eden Bakan Nabi Avcı soruşturmanın derinleştirildiğini de ifade etti. 582 bin öğretmenin geriye dönük olarak 1999 yılından bu yana alınan öğretmen diplomaları teker teker inceleme altına alınacak.
Böylece sahte diploma çıkaranlar tespit edilebilecek. Tüm diplomaların geriye dönük incelenebilmesi için gerekli süre 5-6 ay olacak. 1999’dan bu yana sahte diploma alarak öğretmenlik yapanların teker teker tespit edileceğinin altını çizen MEB Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı,  MEB insan kaynakları genel müdürlüğünce diplomaların sahte olup olmadığının araştırılacağını ifade etti.

Bu iş Çete İşi mi?

Bakan Nabi Avcı bu işin bir çete işi olabileceği üzerinde durulduğunu da ifade etti. Diplomaların son derece profesyonelce hazırlandığı hatta geçici mezuniyet belgelerinin de birebir kopyalandığı belirtiliyor. Geriye dönük incelemelerde kimlerin sahte diplomalarla iş başı yaptıkları ortaya çıkarılabilecek. Diplomaların hazırlanıp para karşılığında satılıp satılmadığı konusu ise muamma… İncelemelerin ardından skandalın bir çete işi olup olmadığı da ortaya çıkacak.
 

 

Bu haber 3515 kez okundu.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ