Reklam
Atiker Konyaspor'da hedef UEFA Avrupa Ligi!

Atiker Konyaspor As Başkanı Celalettin Çakıcı, ikinci yarıda toplanacak puanlarla takımın yeniden UEFA Avrupa Ligi'ne katılacağına inandıklarını belirtti.

Atiker Konyaspor'un Antalya Belek'te devam eden devre arası kamp hazırlıklarını takip eden As Başkan Celalettin Çakıcı, sezonun ikinci yarısında daha fazla puan toplayarak yeniden UEFA Avrupa Ligi'ne katılacaklarına inandığını söyledi.

Takımın sezonun ilk yarısındaki performansını değerlendiren Çakıcı şunları kaydetti:

"Başlangıçtan itibaren üç kulvarda mücadele verdiğimiz için ligin başlangıcı bizim adımıza yorucu geçti. Ama tüm bunlara rağmen takımımız ilk 16 haftalık bölümü istediğimiz ve hedeflediğimiz puanda kapattı. Bununla beraber ilk yarının son hafta maçını önümüzdeki hafta iç sahada Galatasaray ile oynayacağız. Geçtiğimiz yıllarda ilk yarıda topladığımız en yüksek puan 26 puandı. Ben inanıyorum ki Galatasaray maçını kazanarak 27 puanla ilk yarıda toplanan en fazla puan rekorunu kırmak istiyoruz..."

Yoğun maç temposunun ligin ikinci yarısında da devam edeceğini ifade eden Çakıcı, "Biz sezonun ilk yarısından bu yoğun ve yorucu maç temposuna alışığız. Sezona Süper Lig ile başladık, UEFA Avrupa Ligi ile birlikte son haftalarda ZTK'da eklenmesiyle çok sayıda maç oynadık. Ben ikinci devrede hem ligin hem de ZTK'nın bizi çok fazla zorlayacağını düşünmüyorum. İyi bir hazırlık dönemi geçiriyoruz. Sezonun ikinci devresinde 18 maç oynayacağız. Bunlardan 10 tanesini içeride oynayacağız. Bu bizim için avantaj. Ve Konyaspor taraftarının takımına sahip çıkma gücünü de bildiğimiz için ben ilk yarıdan daha fazla puan toplayacağımıza inanıyorum" diye konuştu.

Yeniden UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele etmeyi çok arzu ettiklerini ifade eden As Başkan Celalettin Çakıcı, "Bu sezon UEFA Avrupa Ligi heyecanını yaşadıktan sonra hem takım hem de şehir olarak orada yeniden mücadele etmek ve oralarda olmamız gerektiğini düşünüyoruz ve buna layık olduğumuzu da düşünüyoruz. Öncelik ZTK bizi oraya götürme noktasında bir 'tık' daha yakın gözüküyor. Ama ligde de 10 maçı içeride oynadığımızı düşünürsek lig sıralaması veya ZTK'dan bir şekilde yeniden UEFA Avrupa Ligi'ne katılmayı çok istiyoruz" şeklinde görüş belirtti.


 

07 Ocak 2017 - 11:00 Bu Haber 164 Kez Okundu...
Bu Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır...

Yorum Yap

*Lütfen Resimde Gördüğünüz Karakterleri Küçük Harflerle Yazınız...
Başbakan'ın Teşrifleriyle Kontv Açılışı
Whatshapp
YAZARLARIMIZ
Niyazi DÜNDAR
Yılmaz ALTUNSOY
Recep Öğütçü
Ömer Lütfi ERSÖZ
Mustafa SÜS
Kazım ÖZTÜRK
Fatih KÜT
Mehmet Akif TEKİN
Mehmet Yıldırım
Volkan Erikçi
Kemal SOYLU
Nurettin BAY
Alaettin EKİZER
Fatma Tunçer Öncü
İbrahim ARICI
Ahmet ŞİMŞEK
Ali GÜNAYDIN
Yaşar TOY
Ali Günaydın.
Şinasi Sefa TORUN
Fahri ÖZPARLAK
Oktay SINIĞ
Uzm Dr. Abdulcelil KALEM
Taha ÖZER
Dr. Rana ECEVİT
Yılmaz BiLGİ
Seyfullah Koyuncu
Cenap ŞİRİN
Uzm. Dr. HALİT KARACA
Halil USLU
Ahmet AKBIYIK
Uzm. Dr. Mehmet Portakal
Cemil PASLI
İlkay Özer
Yusuf KOÇ
Mehmet Sözer
MEHMET SAMİL SENALP
Merve ÖLMEZ
Gülsüm Uyanık
Hüseyin ALTUNBAŞ
Mehmet ÇOLAKOĞLU
MUSTAFA YALÇIN
Selahattin AKÇAKAYA
Yasin Paksoy
Prof Dr. Necdet Gök
Ahmet TAŞGETİREN
Yaşar GÜR
Ayşe Hümeyra BİÇER
Mehmet Halife Doğan
Gül ÇERAĞ
Ayşe Yaşar ÜMÜTLÜ
Belge.com.tr
BUGÜNKÜ GAZETE
24.02.2017
Kontv Milletin Kanalı
Anmeg Reklam
Kanalon
Tivibu
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin hakkı sakldır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
©2012-2014 Anadolu Medya Grubu (ANMEG)