Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete
Reklam

Bozdağ: Adil Öksüz’ü birilerinin sakladığını düşünüyorum

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Akıncı Üssü'nde gözaltına alınıp serbest bırakılan Adil Öksüz ile ilgili olarak, "Onu birilerinin sakladığı, kaçırmak için de uygun zaman ve yöntem arayışı içinde olunduğunu düşünüyorum” dedi.

Bozdağ: Adil Öksüz’ü birilerinin sakladığını düşünüyorum
11 Ocak 2017, Çarşamba günü, saat 16:17 'de eklendi.

Bakan Bozdağ, A Haber kanalının canlı yayınında, gündeme ilişkin açıklamalarda bulunarak, soruları yanıtladı.

Bozdağ, bir soru üzerine Adil Öksüz'ün şu anda Türkiye içinde her yerde didik didik arandığını bildirdi.

Öksüz'ün darbe teşebbüsünde en önemli rol oynayanlardan biri olduğunu hatırlatan Bekir Bozdağ, Öksüz'ün güvenlik güçlerinin yanı sıra millet tarafından da arandığını, bir yerde görülmesi durumunda hemen ihbar edileceğine inandığını vurguladı.

Adil Öksüz'ün hayatta olup olmadığına ilişkin bir başka soru üzerine Bozdağ, şu ana kadar öldüğüne veya öldürüldüğüne dair bir bilgi bulunmadığını aktardı.

Adalet Bakanı Bozdağ, Adil Öksüz'ün başkaları tarafından saklandığını düşündüğünü ifade ederek, şunları söyledi:

"Çünkü baktığınız zaman bu kadar bilinen birisinin ve herkesin de üzerinde hassasiyet gösterdiği birisinin kaçtığı zaman bir yerde mutlaka radara düşmesi, görülmesi gerekirdi. Şu ana kadar herhangi bir yerde radara düşmedi, görülmedi. Benim daha önce de ifade ettiğim görüşüm bu; kendisinin kaçıp saklanmasından ziyade onu birilerinin sakladığı, kaçırmak için uygun bir zaman veya yol, yöntem arayışı içinde olduğu kanaati bende var ama eninde sonunda yakalanacak ve yargıya hesap verecektir. Bundan kaçışı olmayacaktır."

Bu haber 339 kez okundu.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ