Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

GÜNCEL

İşte 20 Eylül Konya gündemi İşte 20 Eylül Konya gündemi

İşte 20 Eylül çarşamba gününün Konya gündemi

Tanklara Tanklara "ezerek geçin" emrini verdiğini kabul etti

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Mamak 28. Piyade Tugay Komutanlığına bağlı tank taburu personelinin katıldığı eylemlere ilişkin 64 kişinin yargılandığı davaya, sanık savunmalarıyla devam edildi.

FETÖ evinde HDP'ye oy istemişler
FETÖ evinde HDP'ye oy istemişler

Kastamonu'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında hakkında dava açılan ceza infaz koruma memurunun yargılanmasına başlandı.

 Ayşe Türkmenoğlu: Tüm davalarda sanıkların şovunu izliyoruz  Ayşe Türkmenoğlu: Tüm davalarda sanıkların şovunu izliyoruz

Hainler yargı önünde hesap veriyor... FETÖ üyeleri, Türkiye'nin dört bir yanında tek tek hakim karşısına çıkıyor... Konya'da 12 Eylül'de başlayan FETÖ çatı davaları devam ediyor. 527 sanıklı davalar için özel hazırlanan salonda duruşmalar başladı. Davalara katılan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu, "15 Temmuz faillerinin takipçisiyiz peşlerini bırakmayacağız, tüm davalarda sanıkların şovunu izliyoruz." dedi.

Sağlık çalışanlarına yeni düzenleme yolda Sağlık çalışanlarına yeni düzenleme yolda

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, "Sağlık çalışanlarıyla ilgili önümüzdeki günlerde inşallah sizlerle paylaşacağımız düzenlemeler yapacağız." dedi.

Konya'nın bazı ilçelerinde sıcaklık rekoru kırıldı! Konya'nın bazı ilçelerinde sıcaklık rekoru kırıldı!

Konya, Karaman, Aksaray ve Niğde'de günlerdir etkili olan sıcak hava, uzun yıllar sonra sıcaklık rekorunu getirdi. Sıcaklığın mevsim normallerinin 12 derece üzerinde seyrettiği Akşehir, Cihanbeyli ve Ilgın'da sıcak hava rekoru kıldı. Hadim'de ise 10 yıl önce görülen en yüksek sıcaklık değeri, 4 Eylül itibariyle tekrar kayıtlara girdi.

Karatay Belediyesi'nden örnek proje! Yüzde 85 tasarruf Karatay Belediyesi'nden örnek proje! Yüzde 85 tasarruf

Kentsel dönüşümde Türkiye'nin örnek belediyelerinden olan Karatay Belediyesi, modern şehirleşmenin neden olduğu enerji ihtiyacını, yenilenebilir enerji kaynakları ile karşılamak için hayata geçirdiği Güneş Enerjisi Santrali ile Olimpiyat Parkı'nın elektrik ihtiyacının yüzde 85'ini karşılıyor.

Sudeys'in açıklamaları büyük tepki çekti Sudeys'in açıklamaları büyük tepki çekti

Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi işlerinden sorumlu Genel Müdür ve aynı zamanda Kabe imamlığı da yapan Abdurrahman es-Sudeys'in ABD'de yaptığı açıklama tartışmalara neden oldu.

Çumra kaymakamını uğurladı Çumra kaymakamını uğurladı

Yaklaşık 2 yıldır Çumra Kaymakamlığını yürüten Uğur Kalkar yeni görev yerine uğurlandı.

Ereğli'de Gaziler Derneği Müzesi'ne ziyaret Ereğli'de Gaziler Derneği Müzesi'ne ziyaret

Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven Gaziler Günü programına katıldı. Program kapsamında anıt önünde çelenk bırakıldıktan sonra Oğuz Ata Tesisleri'nde bulunan Gaziler Derneği Müzesi ziyaret edildi.

Tahir Akyürek açıkladı: Meram son durak bambaşka bir çehreye kavuşacak Tahir Akyürek açıkladı: Meram son durak bambaşka bir çehreye kavuşacak

Konya'nın en önemli turistik bölgelerinden olan Meram Son Durak'ta yapımı devam eden yeraltı katlı otoparkı ve teleferik istasyonu inşaatında incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, otoparkın bölgeye estetik katacak şekilde imal edildiğini belirtti. 427 fore kazığının tamamının çakıldığını kaydeden Akyürek, "Meram Son Durak, yeni düzenlemenin ardından bambaşka bir çehreyle faaliyete geçecek” dedi.

Çumra Ziraat Fakültesinin kazısı başladı Çumra Ziraat Fakültesinin kazısı başladı

Çumra Belediyesi, Çumra Sivil Toplum Kuruluşları ve Selçuk Üniversitesi arasında Çumra Ziraat Fakültesinin yapılması için imzalanan protokolün ardından fakülte yapılacak olan alanda kazı çalışmaları başladı.

Konya'da kamyonet devrildi: 1 ölü
Konya'da kamyonet devrildi: 1 ölü

Konya'nın Ahırlı ilçesinde kamyonetin devrilmesi sonucu bir kişi öldü.

Konya'da sıcaklık düşüyor! İşte 5 günlük değerler Konya'da sıcaklık düşüyor! İşte 5 günlük değerler

Eylül ayında rekor kıran sıcaklar, yerini serin havaya bırakıyor. Meteoroloji, hava sıcaklıklarının mevsim normallerine ineceğini açıkladı. İşte Konya'da önümüzdeki beş gün için beklenen sıcaklık değerleri...

14 ilde FETÖ operasyonu: 21 gözaltı 14 ilde FETÖ operasyonu: 21 gözaltı

Balıkesir merkezli 14 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda 21 kişi gözaltına alındı.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ