Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

EKONOMİ

Borsa'dan tarihi rekor
 Borsa'dan tarihi rekor

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, yüzde 0,98 değer kazanarak 100.617,69 puan ile tüm zamanların en yüksek seviyesinden günü tamamladı.

İki çocuk sahibi memur emeklisi 305 lira aile yardımı alabilir
 İki çocuk sahibi memur emeklisi 305 lira aile yardımı alabilir

Memur emeklilerinin gözü Ağustos'ta! 2 yıllık 4 zamla birlikte aile yardımı talebi de karara bağlanacak. 2 çocuk sahibi memur emeklisi 4 zamma ek olarak 305 lira aile yardımına kavuşacak

Altın fiyatlarında son durum Altın fiyatlarında son durum

Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gramı günü yüzde 0,14 azalışla 141,70 liradan tamamladı.

Konya'da hububat fiyatları Konya'da hububat fiyatları

Konya Ticaret Borsasında arpanın kilogramı 0,836-0,941 liradan satıldı.

Enerjide Ar-Ge bütçesi 96 milyon liraya yaklaştı Enerjide Ar-Ge bütçesi 96 milyon liraya yaklaştı

Elektrik ve doğalgaz dağıtım şirketlerince son üç yılda enerji sektöründe inovasyonun artırılması ve teknolojik gelişmelerin daha fazla yaygınlaştırılması amacıyla yapılan Ar-Ge projelerinin bütçesi 96 milyon liraya yaklaştı.

Konya'da yılın ilk mahsulü borsaya geldi Konya'da yılın ilk mahsulü borsaya geldi

Konya Ovası'nda 2017-18 hasat sezonunun ilk mahsul arpa satışı, Konya Ticaret Borsası'nda düzenlenen törenle gerçekleştirildi. KTB Elektronik Satış Salonu'nda işlem gören ilk mahsul arpa 9 TL'den işlem gördü.

Avrupa Birliği avroyla aldı, dolarla sattı Avrupa Birliği avroyla aldı, dolarla sattı

Avrupa Birliği geçen yıl AB dışındaki ülkelerden ithalatının neredeyse yarısını avro üzerinden yaparken, ihracatının ise yarasından fazlasını ABD doları üzerinden gerçekleştirdi.

Güneşte yeni ihale Konya veya Niğde için bekleniyor Güneşte yeni ihale Konya veya Niğde için bekleniyor

KPMG Türkiye Enerji Sektör Lideri Ümit Bilirgen, Türkiye'nin rüzgar, güneş ve jeotermal kaynaklarına dayalı enerji kapasitesinin yükselen bir hızda artmasını beklediklerini belirterek, "Güneşte, Konya Karapınar'da yapılan Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanı (YEKA) ihalesi sonrasında bir sonraki YEKA ihale alanının da yine Karapınar'da ek alan veya Niğde'de olabileceğini düşünüyoruz." dedi.

7 sektöre destek geliyor 7 sektöre destek geliyor

Sanayi özelinde politikalar belirlediklerini aktaran Sanayi Bakanı Faruk Özlü, "Yedi sektöre ilişkin strateji belgesi hazırladık” dedi

Yellen: Finansal kriz beklemiyorum Yellen: Finansal kriz beklemiyorum

ABD Merkez Bankası Başkanı Yellen, bankaların son derece sağlam bir yapıda olduğunu belirterek, kısa vadede yeni bir finansal kriz beklemediğini söyledi.

Hükümet düğmeye bastı! Para Türkiye'ye akacak
 Hükümet düğmeye bastı! Para Türkiye'ye akacak

Hükümet nitelikli sermayeyi Türkiye'ye çekmek için yeni üretim paketini devreye aldı. Uluslararası şirketler için vergide büyük kolaylıklar sağlandı.

 Küresel piyasalar negatif seyrediyor Küresel piyasalar negatif seyrediyor

Küresel piyasalar azalan risk iştahı ile negatif bir seyir izlerken, bugün veri gündeminin zayıf olmasının etkisiyle piyasalarda iç dinamiklerinin etkili olması bekleniyor.

Vatandaşa Vatandaşa "altın" kazanç kapısında sona gelindi

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yastık altı altını ekonomiye kazandıracak ve vatandaşa ek getiri sunacak 'altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikasına' ilişkin teknik altyapı çalışmalarını tamamladıklarını belirterek, "Söz konusu yeni yatırım araçlarını, bu yıl içinde satışa sunacağız." dedi.

Ağbal'dan yapılandırmada Ağbal'dan yapılandırmada "son gün" uyarısı

Maliye Bakanı Naci Ağbal, bazı kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasını sağlayan 7020 sayılı kanuna başvuru süresinin 30 Haziran'da bittiğini belirterek, "Son 4 gün kaldı. Vatandaşlarımız bu son ve büyük fırsattan yararlansın. Süre uzatımı kesinlikle olmayacak." dedi.

Türkiye'nin emekli haritası çıkartıldı
Türkiye'nin emekli haritası çıkartıldı

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) tarafından yapılan "Emeklilerin Yaşadığı Yerler Araştırması" ile Türkiye'de emeklilerin yoğun olarak yaşadığı iller belirlendi. Buna göre, 8 milyon 140 bin emeklinin yaklaşık yüzde 21'i İstanbul'da yaşıyor.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ