Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

EKONOMİ

Konya'da hububat fiyatları Konya'da hububat fiyatları

Konya Ticaret Borsasında ekmeklik kırmızı sert buğdayın kilogramı 1,099-1,113 liradan satıldı.

Dünya Bankası Türkiye'nin 2017 büyüme tahminini yükseltti
Dünya Bankası Türkiye'nin 2017 büyüme tahminini yükseltti

Dünya Bankası, Türkiye'ye ilişkin 2017 büyüme tahminini 0,4 puan artırarak yüzde 3,6'dan 4'e yükseltti.

Bütçe maratonu komisyonda başlıyor! KOP'un görüşmesi 10 Kasım'da Bütçe maratonu komisyonda başlıyor! KOP'un görüşmesi 10 Kasım'da

2018 yılı bütçesinin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonundaki görüşme takvimi belli oldu. Buna göre, Konya Ovası Projesi̇ Bölge Kalkınma İdaresi̇ Başkanlığı'na ilişkin görüşme 10 Kasım Cuma yapılacak.

Gelecek yıl toplanacak Gelecek yıl toplanacak "para cezası" 12 milyar lirayı aşacak

Kamunun, yeni yılda vatandaştan 12 milyar 81 milyon 621 bin lira para cezası toplaması öngörülüyor.

Dolarda son durum Dolarda son durum

Dolar/TL, güne düşüşle başlamasının ardından 3,6680 seviyesinde dengelendi.

Haçlara zam geliyor! Haçlara zam geliyor!

2018 için Yeniden Değerleme Oranı'nın yüzde 15 olması beklenirken, bütçede, harçlardan elde edilecek gelirlerde yüzde 27 artış öngörüldü. En yüksek artış yüzde 44 ile trafik harçlarında olacak

'Torba Tasarı'da 16 madde daha kabul edildi! İşte getirdiği yenilikler   'Torba Tasarı'da 16 madde daha kabul edildi! İşte getirdiği yenilikler

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, kamuoyunda "Torba Tasarı" olarak bilinen Bazı Vergi Kanunları ile Kanun ve KHK'larda Değişiklik Tasarının 16 maddesi daha kabul edildi. Buna göre, engelliler için ÖTV muafiyeti, vergisiz fiyatı 90 bin TL'yi geçmeyen araçlar için uygulanacak. Meyveli gazoz, alkolsüz bira ve enerji içeceklerinden de yüzde 20 ÖTV alınacak. Limonata ve meyve aromalı maden suları kapsam dışında kalacak.

Taşeronlarla ilgili düzenleme yıl sonu Meclis'te Taşeronlarla ilgili düzenleme yıl sonu Meclis'te

Maliye Bakanı Naci Ağbal, taşeronlarla ilgili düzenlemenin yıl sonuna kadar Meclise geleceğini, uzun bir kanun olmayacağını ve hızlı şekilde TBMM'den geçeceğini düşündüklerini söyledi.

Rusya, domates ithalatı için tarih verdi
Rusya, domates ithalatı için tarih verdi

Rusya Enerji Bakanı Novak, domates ithalatının 1 Aralık'ta başlaması için Türkiye ile prensipte anlaşıldığını belirterek, "Bu konuda mevzuatta bazı değişiklikler yapılması gerekiyor. İlgili evraklar hazırlanıyor." dedi.

Konyalı KOBİ'lere Finansal Kiralamayı uzmanları anlatacak Konyalı KOBİ'lere Finansal Kiralamayı uzmanları anlatacak

KOBİ'lere büyük bir finansal güç sağlayan leasing yöntemini anlatmak ve yaygınlaştırmak için yola çıkan Finansal Kurumlar Birliği, 24 Ekim Salı günü "Leasing ve Kobiler-Birlikte Güçlü Yarınlara" buluşmasında Konyalı Kobilerle buluşuyor.

"Konyalı işadamlarımız ekonomimizi büyüttüler"

KTO Eğitim ve Sağlık Vakfı Genel Kurulu gerçekleştirildi. Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk, "Konyalı işadamlarımız her şartta, şehrimizin ihracatını hızla artırdılar, işsizliği en düşük şehir haline getirdiler, ekonomimizi büyüttüler." dedi.

Memurun fazla mesai ücreti 1,97 liraya yükselecek Memurun fazla mesai ücreti 1,97 liraya yükselecek

Devlet memurlarının saat başına fazla mesai ücretleri, yeni yılda 14 kuruş artarak 1 lira 97 kuruşa yükselecek.

Esnafa Esnafa "ustalık" müjdesi

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) yapılan düzenlemeyle, esnaf olarak çalışanların kalfalık ile ustalık belgelerini alarak meslekleriyle ilgili alanlarda iş yeri açmasına imkan tanınacak.

"Her yıl en az 1 milyon yeni istihdam yaratılmalı"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, işsizliği azaltmak ve en azından sabit tutabilmek için her yıl en az 1 milyon yeni istihdam yaratılması gerektiğini belirtti.

Elektrik bağlantı bedellerinde değişiklik! Elektrik bağlantı bedellerinde değişiklik!

Elektrik dağıtım şebekesine yapılacak bağlantılarda alınan bedellerin, tüketiciler tarafından ilgili dağıtım şirketine bir defada ödenmesi kararlaştırıldı.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ