Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

EKONOMİ

'Akkuyu NGS 13 bin kişiye istihdam imkanı sağlayacak' 'Akkuyu NGS 13 bin kişiye istihdam imkanı sağlayacak'

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Dönmez "Akkuyu NGS inşaatının en yoğun olduğu esnada yaklaşık 10 bin kişiye ve işletme sırasında ise yaklaşık 3 bin 500 kişiye iş imkanı sağlanacaktır. Bunun çoğunluğu ise Türk vatandaşı olacaktır." dedi.

Balık yağı ihracatına Trabzon damgası Balık yağı ihracatına Trabzon damgası

Trabzon'dan bu yılın 11 aylık döneminde 3 bin 149 ton balık yağı ihraç edilerek 6 milyon 996 bin 293 dolar gelir sağlandı.

Vatandaş online pazara alıştı
Vatandaş online pazara alıştı

Türk internet kullanıcıları ikinci el ürün ve cihazları online olarak satışa çıkarmayı sevdi. Tüketicilerin ikinci el alışveriş ihtiyacına çözüm sunan internet siteleri ve mobil uygulamalar ise 2018'de yapay zeka teknolojileriyle vites büyütmeyi hedefliyor.

Koyun keçi yetiştiricilerine destek başvurusu için ikinci şans Koyun keçi yetiştiricilerine destek başvurusu için ikinci şans

Türkiye Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, 2017 yılı anaç koyun keçi desteklemesi için Koyun Keçi Bilgi Sistemi'ne 24 Kasım'a kadar başvuruda bulunamayan yetiştiricilerin, 11-15 Aralık 2017 tarihlerinde müracatlarını yapabileceklerini söyledi.

Naylon poşetler yasaklanmayacak, parayla satılacak Naylon poşetler yasaklanmayacak, parayla satılacak

Türk Plastik Sanayicileri Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV) Başkanı Yavuz Eroğlu, 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren marketlerde naylon poşetlerin yasaklanmayacağını, cüzi bir bedel karşılığı satılarak sorumlu kullanımın sağlanacağını söyledi.

Taşeron düzenlemesinde merak edilenler Taşeron düzenlemesinde merak edilenler

Taşeron işçilere kadro düzenlemesinde detaylı açıklamalar yapıldı.

Memura verilen aile yardımına zam yapıldı Memura verilen aile yardımına zam yapıldı

Kamuda çalışan 3 milyondan fazla memura verilecek aile yardımlarına zam yapıldı. Ocak'tan itibaren yeni rakamlar geçerli olacak

Şimşek'ten şirketlere önemli uyarı!  Şimşek'ten şirketlere önemli uyarı!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek küresel borçlanmaya dikkat çektiği Twitter mesajında küresel büyümenin sınırlanabileceğini belirterek Türk şirketlerine yönelik öneri ve uyarılarda bulundu.

Palandöken: AVM servisleri acilen kaldırılmalı Palandöken: AVM servisleri acilen kaldırılmalı

TESK Genel Başkanı Palandöken, AVM, süpermarket ve sosyete pazarlarının müşteri çekmek için kullandığı ücretsiz servis hizmetlerinin dolmuş, halk otobüsü ve taksici esnafına büyük zarar verdiğini belirterek, "Acilen kaldırılmalı." dedi.

OSB'lerde hedef 2.5 milyon istihdam  OSB'lerde hedef 2.5 milyon istihdam

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu tarafından organize edilen OSBÜK Akdeniz OSB'leri Bölge Toplantısında konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, organize sanayi bölgelerinde 2.5 milyon istihdam hedeflediklerini söyledi.

İthalata damping önlemi freni
 İthalata damping önlemi freni

Ekonomi Bakanı Zeybekci, "Yerli üreticimizi korumaya yönelik bu tedbirler sonrasında önleme tabi ürünlerin genel ithalatı yüzde 10, önleme tabi ülkelerden ithalat yüzde 40 azaldı" dedi.

Türk bankaları 2018'de piyasa erişimini sürdürecek Türk bankaları 2018'de piyasa erişimini sürdürecek

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings'ten yapılan açıklamada Türk bankacılık sektörünün görünümünün istikrarlı olduğu belirtilirken, 2018 yılında iyi seviyede olan piyasa erişimini devam ettirmesinin beklendiği bildirdi.

Konya'da hububat fiyatları Konya'da hububat fiyatları

Konya Ticaret Borsasında ekmeklik kırmızı sert buğdayın kilogramı 1,088 liradan satıldı.

 Esnaf sayısı arttı Esnaf sayısı arttı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, son bir yılda esnaf sayısında artış olduğunu belirterek, "Kasım 2016'da 1 milyon 671 bin 362 olan esnaf ve sanatkar sayımız bu yılın kasım sonu itibarıyla 1 milyon 695 bin 649'a ulaştı." ifadesini kullandı.

​ İşte 20 soruda taşerona kadro düzenlemesinin detayları ​ İşte 20 soruda taşerona kadro düzenlemesinin detayları

Ana hatları açıklanan taşeron işçilere kadro düzenlemesinin ayrıntıları netleşti.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ