Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

EKONOMİ

Zeybekci Türk-Rus ticari ilişkilerini değerlendirdi Zeybekci Türk-Rus ticari ilişkilerini değerlendirdi

Ekonomi Bakanı Zeybekci, Rusya Enerji Bakanı Novak ve Rusya Tarım Bakanı Tkaçev ile görüştü.

Dünya devleri kamu borcu batağında Dünya devleri kamu borcu batağında

Dünya ülkelerinde kamu borcunun yıl sonunda 71,3 trilyon dolara ulaşması beklenirken, 30,7 trilyonluk dolarlık artış kamu borçlarının "yeni kırılganlık unsuru" olarak değerlendirilmesine neden oluyor.

KOSGEB esnafın 1,7 milyar liralık faiz yükünü sırtladı
 KOSGEB esnafın 1,7 milyar liralık faiz yükünü sırtladı

KOSGEB Başkanı Uzkurt, "7 milyar 790 milyon lira KOBİ'lerimize kredi hacmi oluşturduk ve biz yaklaşık 1 milyar 760 milyon liralık faiz kısmını karşıladık." dedi.

 Sağlık turizmine dört koldan teşvik
 Sağlık turizmine dört koldan teşvik

Maliye Bakanı Ağbal, sağlık turizmi kapsamındaki hizmetler için getirilen KDV istisnasının, Türkiye'yi başka ülkeler karşısında avantajlı duruma getirdiğini belirtti.

TOKİ'nin yüzde 20 indirim kampanyası başlıyor
 TOKİ'nin yüzde 20 indirim kampanyası başlıyor

TOKİ Başkanı Turan, borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl uyguladıkları yüzde 20 indirim kampanyasının yarın (salı) başlayacağını bildirdi.

IMF'den yolsuzlukla mücadele adımı IMF'den yolsuzlukla mücadele adımı

IMF Yönetim Kurulu, tüm üyelerin yolsuzluk açısından denetlenmesini ve bu alandaki sorunların giderilmesinin borç verme kriterlerinden biri haline gelmesini öngören düzenlemeyi kabul etti.

Yastık altından 4,4 ton altın çıktı Yastık altından 4,4 ton altın çıktı

Başbakan Yardımcısı Şimşek, altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikasında ikinci ihraç döneminin tamamlandığını belirterek, "Geçen yıl gerçekleştirilmiş ilk ihraçla birlikte yaklaşık 4,4 ton altın ekonomiye kazandırılmıştır." dedi.

Türkiye'deki uçuşların yüzde 46'sı İstanbul'dan yapıldı
Türkiye'deki uçuşların yüzde 46'sı İstanbul'dan yapıldı

Son beş yılda Türkiye'de bulunan havalimanları çıkışlı ve varışlı tüm seferlerin yaklaşık yüzde 46'sı İstanbul'daki Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanlarından yapıldı.

Tarım Kredi gıda fiyatları için devreye giriyor
Tarım Kredi gıda fiyatları için devreye giriyor

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği (Tarım Kredi) Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, kurum olarak sözleşmeli üretim modeliyle piyasayı belirli oranda regüle etmek istediklerini belirterek, "Büyük miktarlı gıdayla uğraşan marketler ya da ihracatçıların doğrudan çiftçiyle muhatap olması için bir rol model oluşturmaya çalışıyoruz." dedi.

IMF üyeleri içe dönük politikalarda geri adım attı IMF üyeleri içe dönük politikalarda geri adım attı

Uluslararası Para Fonu (IMF) üyeleri, küresel ekonomideki güçlenmenin yapısal reformlar için önemli fırsat olduğu görüşünde birleşirken içe dönük politikalardan kaçınılması konusundaki duruşunu değiştirdi.

'Kaliteli ihracat modeline doğru ilerliyoruz' 'Kaliteli ihracat modeline doğru ilerliyoruz'

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü, "Artık katma değeri yüksek, kaliteli ve teknoloji ürünlerine dayanan bir ihracat modeline doğru hızla ilerliyoruz." dedi.

Konya Sanayi Odası'nın yeni yönetimi Konya Sanayi Odası'nın yeni yönetimi

Konya Sanayi Odası'nın yeni yönetimi belirlendi.

Yumurta üreticileri kod uygulamasından memnun
Yumurta üreticileri kod uygulamasından memnun

Yumurta kabuğuna, "organik", "gezen tavuk" gibi yetiştirme metodlarının kodlarıyla damgalanması uygulamasından memnun olan üreticiler, böylelikle tüketicilerin aldatılmasının önüne geçildiğini belirtti.

Doğalgaz yerli ünite ile çıkartılacak Doğalgaz yerli ünite ile çıkartılacak

Doğalgaz çıkartma faaliyetlerinde kullanılmak için ABD'den ithal edilen glikol ünitesi, Çorum'daki bir firma tarafından yüzde 100 yerli imkanlarla yarı fiyatına geliştirildi.

 26 bin işletmeden geri kazanım için 26 bin işletmeden geri kazanım için "yeşil noktalı" ambalaj

Türkiye'de zorunlu olmamasına rağmen, ambalaj atıklarının yönetimi konusunda yetkili kuruluş olan Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı (ÇEVKO) ile sözleşme imzalayan firma sayısı 991 oldu. 26 bin 974 işletme, atıkların geri kazanımlarını sağlayacak şekilde tasarlanan ve "yeşil nokta" simgesi taşıyan ambalajları piyasaya sürüyor.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ