Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

EKONOMİ

Borsa İstanbul Acun Ilıcalı'dan 'Survivor'ı istiyor  Borsa İstanbul Acun Ilıcalı'dan 'Survivor'ı istiyor

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Karadağ, "Survivor'ı bile borsada satacağım. Survivor'ı yatırımcıya açmak, borsada satmak için Acun Ilıcalı ile görüşeceğim, randevu istedik." dedi.

Beyaz eşya ve mobilyada vergi indirimi süresi uzatıldı Beyaz eşya ve mobilyada vergi indirimi süresi uzatıldı

Beyaz eşya ve elektrikli ev aletleriyle mobilyalara yönelik vergi indirimlerinin süresi 30 Eylül'e kadar uzatıldı.

 Konya'da hububat fiyatları Konya'da hububat fiyatları

Konya Ticaret Borsasında düşük vasıflı buğdayın kilogramı 0,980-1,146 liradan satıldı.

Sigortacılar, tavan fiyata tepkili! Sigortacılar, tavan fiyata tepkili!

Türkiye Sigortalar Birliği (TSB) Başkanı Ramazan Ülger, Bireysel Emeklilik Sistemine'ne (BES) otomatik katılımla giren çalışan sayısını verdi. Ülger, zorunlu trafik sigortasında uygulanan tavan fiyata tepki gösterdi: 'Serbest tarife sistemine' geri dönülmelidir

"Tavan fiyat uygulamasını hiçbir zaman isteyerek yapmadık"

Başbakan Yardımcısı Şimşek, zorunlu trafik sigortasında başlatılan tavan fiyat uygulamasını hiçbir zaman isteyerek yapmadıklarını belirterek, "Gönül ister ki her sektör kendi fiyatlamasını doğru yapsın. Ama bu bir zorunlu trafik sigortası." dedi.

Niğde yumurta tavukçuluğunda da iddialı Niğde yumurta tavukçuluğunda da iddialı

Türkiye'de patates üretiminde ilk sıralarda yer alan Niğde, Konya Ovası Projesi (KOP) kapsamında pilot il seçildiği "Serbest Sistem Yumurta Tavukçuluğu"nda da söz sahibi olmayı hedefliyor.

Merkez Bankası Enflasyon Raporu açıklandı
Merkez Bankası Enflasyon Raporu açıklandı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, "Sıkı para politikası duruşunun katkısıyla önümüzdeki aylarda enflasyondaki düşüşün başlaması beklenmektedir." dedi.

Dolar 3,56'nın üzerinde dengelendi Dolar 3,56'nın üzerinde dengelendi

Dolar/TL, dün 3,5550 ile yaklaşık 4 ayın en düşük seviyesine gerilemesi sonrasında bugün 3,5640 seviyelerinde yatay seyrediyor.

Trafik sigortasında Trafik sigortasında "taksit" sorunu! Mücadele edilecek

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, bazı sigorta şirketlerinin zorunlu trafik sigortası prim ödemelerinde taksit uygulamasını çeşitli bahanelerle yapmadığını belirterek, buna karşı sonuna kadar mücadele edeceklerini bildirdi.

Mali müşavirlerin eğitim seminerleri sürüyor Mali müşavirlerin eğitim seminerleri sürüyor

Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMM) Odasında eğitim seminerleri sürüyor. Bu kapsamda 4857 sayılı iş kanununun teftişleri ile ilgili uygulamada karşılaşılan eksiklikler ve sorunlar konulu eğitim semineri gerçekleştirildi.

İşte Konya'nın en fazla ihracat ve ithalat yaptığı ülkeler!  İşte Konya'nın en fazla ihracat ve ithalat yaptığı ülkeler!

Konya'da ihracat %17,9 arttı, ithalat %22,1 azaldı. En fazla ihracatın yapıldığı ülke Irak olurken, en fazla ithalat Çin'den gerçekleştirildi.

Türkiye'nin Türkiye'nin "Kaplan"ı vitrine çıkıyor

ROKETSAN, son dönemde dikkati çeken ürünlerinden Kaplan füzesi (TRG-300) ve silah sistemini ilk kez 13. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'nda (IDEF'17) tanıtacak.

KOSGEB'in faizsiz kredi kullanımında süre uzatıldı KOSGEB'in faizsiz kredi kullanımında süre uzatıldı

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Recep Bi̇çer, KOSGEB'in 50 bin lira üst limitli sıfır faizli işletme kredisi faiz desteğinde, kredi kullandırım süresinin uzatılması için işletmelerden çok yoğun talep geldiğini belirterek, "Kredi kullandırım işlemleri süresini 28 Nisan'dan, 2 Haziran'a kadar uzattık." dedi.

Hazine'den uyarı: Zorunlu trafik sigortasında çok hassasız Hazine'den uyarı: Zorunlu trafik sigortasında çok hassasız

Hazine Müsteşarı Osman Çelik, zorunlu trafik sigortasında teklif vermeyen veya poliçe tanzim etmeyen şirketlere gerekli uyarıları yaptıklarını belirterek, "Buna rağmen gerekli adım atılmazsa mevzuattan kaynaklanan yetkimizi kullanacağız. Buna yönelik olarak verdiğimiz cezalar var. Bu konuda hassasız." dedi.

"Isı yalıtımıyla 12 milyar dolarlık tasarruf mümkün"

Isıtma ve soğutma sektöründe faaliyet gösteren TERMOSAN Mühendislik'in Yönetim Kurulu Başkanı Suat İnan, tüm binalarda ısı yalıtımının yapılmasıyla Türkiye'nin enerji tüketiminde 10-12 milyar dolarlık tasarruf sağlanabileceğini belirtti.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ