Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

EKONOMİ

87,2 milyon avroluk hibeye başvurular başladı 87,2 milyon avroluk hibeye başvurular başladı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunca (TKDK) 87 milyon 239 bin avro hibe verilecek "Çiftlik Faaliyetlerinin Geliştirilmesi ve İş Geliştirme Tedbiri" başlığı altındaki 7 sektörü kapsayan projeler için başvuru ve kabul işlemleri başladı.

Gelir ve kurum geçici vergi beyannamelerinde süre uzatıldı Gelir ve kurum geçici vergi beyannamelerinde süre uzatıldı

Ekim-Kasım-Aralık 2017 dönemine ait gelir ve kurum geçici vergi beyanname verilme süresi 19 Şubat Pazartesi günü sonuna kadar uzatıldı.

Konya'da hububat fiyatları Konya'da hububat fiyatları

Konya Ticaret Borsasında ekmeklik kırmızı sert buğdayın kilogramı 1,007-1,096 liradan satıldı.

'Dünyanın bulaşığı'nı yıkayan bulaşık makineleri ihraç ediyorlar 'Dünyanın bulaşığı'nı yıkayan bulaşık makineleri ihraç ediyorlar

Bursa'da endüstriyel mutfak sektöründe faaliyet gösteren ve 5 kıtada 82 ülkeye dış satım gerçekleştiren İnoksan, özel siparişle 2 bin, 5 bin ve 7 bin kapasiteli büyük boy bulaşık yıkama makineleri üretiyor.

 TMSF'den TMSF'den "zaman aşımı" uyarısı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), bankalar nezdindeki mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklardan hak sahibi olanlarla ilgili zaman aşımı uyarısında bulundu.

Dolar, haftaya düşüşle başladı Dolar, haftaya düşüşle başladı

Dolar/TL, haftaya düşüşle başlamasının ardından 3,8060 seviyesinde dengelendi.

 Elektrikte serbest tüketici sayısı ocakta azaldı
Elektrikte serbest tüketici sayısı ocakta azaldı

Elektrikte serbest tüketici abone sayısı ocakta ay bir önceki aya göre yüzde 11,27 azalarak 4 milyon 175 bin 381'e geriledi.

 SGK'lı neden fark veriyor? SGK'lı neden fark veriyor?

Sosyal Güvenlik Kurumu'nun Genel Sağlık Sigortası (GSS) geliri 82.6 milyar lira iken, toplam gider 66.1 milyar lira. 16.5 milyar liralık fazlalığa rağmen sağlıkçılardan, "Vatandaşlar neden hala hastanelere fark ödüyor?” sorusu geldi.

 Bakan Tüfenkci'den Bakan Tüfenkci'den "erken rezervasyon" uyarısı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, paket tur ve otel konaklamaları için yapılan erken rezervasyonlarda yaşanan mağduriyetlere ilişkin tüketicilere uyarılarda bulundu.

Benzin ve motorine indirim geliyor Benzin ve motorine indirim geliyor

Çarşamba günü motorinde 17 kuruşa, benzinde 12 kuruşa kadar indirim bekleniyor.

 "Bu projeyle et ithalatı bitecek, köyler yeniden canlanacak "

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, köyüne geri dönen çiftçi ailelere sağlanacak 300 baş damızlık koyun, asgari ücret ve sigorta desteğinden memnuniyet duyduklarını belirterek, "Bu projeyle et ithalatı bitecek, köyler yeniden canlanacak ve işsizlik oranı düşecek." ifadesini kullandı.

Hükümetten flaş 'yerli otomobil' açıklaması Hükümetten flaş 'yerli otomobil' açıklaması

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yerli otomobile ilişkin "Şirketleşme ve bir CEO atama aşamasındayız. Dolayısıyla yer konusunda yapılmış hiçbir çalışma yok." dedi.

Esnaf, Sevgililer Günü'nden 10 milyar lira ciro bekliyor
 Esnaf, Sevgililer Günü'nden 10 milyar lira ciro bekliyor

TESK Genel Başkanı Palandöken, "14 Şubat hediyelerinden 10 milyarın üzerinde ciro bekliyoruz." dedi.

Ekonomi Bakanı Zeybekci: Yerli kripto para üretimi doğru değil Ekonomi Bakanı Zeybekci: Yerli kripto para üretimi doğru değil

Ekonomi Bakanı Zeybekci, "Türkiye'nin kendi kripto parasını üretmesi, her ülkenin böyle bir şeye girişmesi doğru değil." dedi.

Sığır yetiştirene ve sertifikalı tohum kullanana 100 bin lira faizsiz kredi Sığır yetiştirene ve sertifikalı tohum kullanana 100 bin lira faizsiz kredi

Sütçü, etçi, kombine sığır yetiştiricilerine ve sertifikalı tohum kullananlara söz konusu yatırımlarında kullanacakları kredi için faizlerde yüzde 100 indirim uygulanacak.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ