Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

SİYASET

Kılıçdaroğlu, İngiliz Bakan Duncan'ı kabul etti Kılıçdaroğlu, İngiliz Bakan Duncan'ı kabul etti

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Birleşik Krallık Dışişleri Bakanlığında Avrupa ve Amerika'dan sorumlu Devlet Bakanı Duncan ile görüştü.

AK Parti Kırşehir İl Başkanı Kendirli, kongrede aday olmayacak
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Kendirli, kongrede aday olmayacak

AK Parti Kırşehir İl Başkanı Mustafa Kendirli, il kongresinde aday olmayacağını bildirdi.

Başbakan Yıldırım: Türkiye Avrupa için büyük bir fedakarlığı gerçekleştiriyor Başbakan Yıldırım: Türkiye Avrupa için büyük bir fedakarlığı gerçekleştiriyor

Başbakan Yıldırım, "Türkiye, 3 milyonu aşan mülteciye ev sahipliği yapıyor, onlarla ekmeğini paylaşıyor. Bir anlamda Türkiye, bölgenin, Avrupa'nın güvenliği ve istikrarı için büyük bir fedakarlığı gerçekleştiriyor." dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Biz dünyanın hiçbir yerinde savaş istemeyiz Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Biz dünyanın hiçbir yerinde savaş istemeyiz

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, "Biz dünyanın hiçbir yerinde savaş istemeyiz. Bu ister konvansiyonel silahlarla olsun, ister nükleer bir tırmanış şeklinde olsun. Biz savaşın insanlığın barışına, huzuruna katkı getireceğine inanmıyoruz." dedi.

AK Parti Ağrı İl Başkanı istifa etti AK Parti Ağrı İl Başkanı istifa etti

AK Parti Ağrı İl Başkanı Kemal Atmaca, görevinden istifa ettiğini bildirdi.

Erdoğan'dan dört talimat
 Erdoğan'dan dört talimat

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti MYK toplantısında yöneticilere kuruluş ruhunu hatırlatıp herkese el uzatılmasını istedi.

Bekir Bozdağ: ÖSYM'nin yaptığı büyük bir hatadır Bekir Bozdağ: ÖSYM'nin yaptığı büyük bir hatadır

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, "ÖSYM'nin yaptığı büyük bir hatadır. " dedi.

Bakanlar Kurulu toplandı 
 Bakanlar Kurulu toplandı

Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

Başbakan Yıldırım'dan dil uyarısı Başbakan Yıldırım'dan dil uyarısı

Başbakan Yıldırım "Ne yazık ki sosyal medya dili, gençlerimiz arasında geçerli bir yazı diline dönüşüyor. Dilimizi kısırlaştıran, iletişimi yok eden, Türkçeden ziyade bir kuş dilini andıran bu çürümeye artık 'dur' deme zamanı gelmiştir" dedi.

Halil Etyemez: Suçlu cezasız kalmayacak Halil Etyemez: Suçlu cezasız kalmayacak

AK Parti Konya Teşkilatı, Konya Adliyesi'nde devam eden FETÖ davalarını sıkı bir şekilde takip ediyor. İl Teşkilatı ve AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez Konya 6. Ağır Ceza Mahkemesi ile 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden mahkemeleri takip etti. Burada açıklama yapan Halil Etyemez, "Suçlu cezasız kalmayacak" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: AK Parti'de çok daha köklü bir değişime ihtiyacımız var Cumhurbaşkanı Erdoğan: AK Parti'de çok daha köklü bir değişime ihtiyacımız var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her kongrede teşkilatlarımızı, her seçimde milletvekillerimizi, belediye başkanlarımızı, il genel meclislerini değiştirerek bugünlere geldik. Bu defa çok daha köklü bir değişime ihtiyacımız var." dedi.

 "Mevkilere, makamlara değil, Türkiye'ye sevdalıyız"

Başbakan Yıldırım, ''biz koltuklara, mevkilere, makamlara değil, Türkiye'ye, milletimize sevdalıyız." dedi.

AK Parti MYK sonrası açıklama AK Parti MYK sonrası açıklama

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, "Kumpas dendiğinde akla FETÖ gelmektedir. Sivil toplum örgütü görünümlü bu yapının bir paralel devlet yapılanması olduğu ortaya çıktıktan sonra bu yapıyla kimlerin ittifak içerisinde olduğu bugün açık bir şekilde görülmektedir, hem söylem hem üslup olarak. Kumpas dendiğinde bizim aklımıza kaset kumpası ve sonrası gelmektedir." dedi.

 Uzun ömürler diliyorum  Uzun ömürler diliyorum

KONTV Genel Yayın Yönetmeni Nurettin Bay kaleme aldı.

 Ahmet Sorgun: AK Parti tüm ezberleri bozdu Ahmet Sorgun: AK Parti tüm ezberleri bozdu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, AK Parti'nin kaderinin Türkiye'nin kaderi ile birleştiğini belirterek "Bütün gücünü milletten alan partimiz her zaman milletinin yanında olmuş ve millete hizmet etme sevdasıyla çalışmalarını yürütmüştür" dedi.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ