Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

SİYASET

 Recep Konuk: Referandum sonucu sorumluluğumuzu daha da artırdı Recep Konuk: Referandum sonucu sorumluluğumuzu daha da artırdı

AK Parti Karaman İl Teşkilatı tarafından düzenlenen seçim değerlendirme toplantısında konuşan AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk, Karaman'ın anayasa değişikliğine ve anayasa ile getirilen tek elden yönetim sistemine tartışmasız bir destek verdiğini ifade ederek, çalışmalara katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

 Erdoğan: Partimizin yeni yönetim şekli belirlenecek Erdoğan: Partimizin yeni yönetim şekli belirlenecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'ye üyeliği ve partinin kongre süreciyle ilgili konuştu.

AK Parti'de 1 Mayıs'ta 2 kritik toplantı AK Parti'de 1 Mayıs'ta 2 kritik toplantı

AK Parti'de 1 Mayıs'ta MYK ve MKYK toplantıları yapılacak.

CHP'den 1 Mayıs genelgesi CHP'den 1 Mayıs genelgesi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba imzasıyla partinin 81 il örgütüne 1 Mayıs'a kitlesel katılımın sağlanması için genelge gönderildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bir gece ansızın gelebiliriz Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bir gece ansızın gelebiliriz

Cumhurbaşkanı Erdoğan TÜMSİAD 7. Olağan Genel kurulunda konuşuyor.

Recep Konuk: Sürekli eğitim, çok ve nitelikli üretim Recep Konuk: Sürekli eğitim, çok ve nitelikli üretim

Konya merkez ile Çumra, Kulu, Beyşehir, Seydişehir, Cihanbeyli ve Altınekin olmak üzere 7 farklı bölgede Konya Şeker tarafından düzenlenen çiftçilere yönelik eğitim programları devam ediyor.

Başbakan Yıldırım: Erdoğan'ın üyeliği 2 Mayıs'ta başlayacak  Başbakan Yıldırım: Erdoğan'ın üyeliği 2 Mayıs'ta başlayacak

Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ak Parti'ye üyeliğine ilişkin, "2 Mayıs'taki grup toplantısında üyeliği başlatılacak" dedi.

Erdoğan'ın AK Parti'ye üye olacağı tarih Erdoğan'ın AK Parti'ye üye olacağı tarih

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2 Mayıs Salı günü AK Parti'ye üye olacak. Daveti Başbakan Yıldırım yapacak

"Krizi fırsata çevirmek bizlerin elindedir"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hiç şüphesiz karşımızdaki bu olumsuz tabloyu olumluya dönüştürmek, krizi fırsata çevirmek bizlerin elindedir" dedi.

Halk oylamasının kesin sonuçları Resmi Gazete'de Halk oylamasının kesin sonuçları Resmi Gazete'de

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK), halk oylamasına ilişkin kesin sonuçları içeren 663 sayılı kararı Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

"Milletin verdiği kararı dönüştürmeye kimsenin hakkı yok"

Başbakan Binali Yıldırım, "(Halk oylaması) Milletin kabul ettiğini ana muhalefet partisi kabul etmese ne yazar? Milletin verdiği kararı mahkemede dönüştürmeye hiç kimsenin hakkı yok. Ne Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ne Anayasa Mahkemesinde ne de başka bir mahkeme milletin verdiği kararı değiştiremez. Milyonların verdiği kararı yine millet değiştirir. " dedi.

YSK kesin sonuçları açıkladı
 YSK kesin sonuçları açıkladı

YSK Başkanı Sadi Güven, yaptığı basın toplantısıyla kesin sonuçları açıkladı.

YSK ret kararının gerekçesini açıkladı YSK ret kararının gerekçesini açıkladı

YSK, 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılan anayasa değişikliğine ilişkin halk oylamasının, "tam kanunsuzluk" nedeniyle iptali istemiyle yapılan başvuruların reddi kararının gerekçesini açıkladı.

"FETÖ küresel bir terör örgütüdür"

Başbakan Yıldırım, FETÖ terör örgütüyle ilgili, "Bu, küresel bir terör örgütüdür, 160'dan fazla ülkede faaliyet gösteren.Bunların emperyal uluslararası örgütlerle işbirliği halinde olduğu bugün bir sır değildir." dedi.

Erdoğan'ın üyelik süreci başlıyor Erdoğan'ın üyelik süreci başlıyor

YSK'nın açıklayacağı halk oylaması kesin sonuçlarının Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından Erdoğan'ın, AK Parti'ye üyeliği için süreç başlayacak. 56 yıl aradan sonra Erdoğan, Türkiye'nin ilk partili cumhurbaşkanı olarak görevini sürdürecek.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ