Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete
Reklam

DÜNYA

Norveç'te ezanın engellenmesi girişimi Norveç'te ezanın engellenmesi girişimi

Irkçı söylemleriyle bilinen İleri Görüş Partisi, cami içinde okunan ezanın sesinin dışarıdan duyulmasının engellenmesini istiyor.

Özgürlük isteyen Gazzeliler 'el ve ayaklarını' kaybediyor Özgürlük isteyen Gazzeliler 'el ve ayaklarını' kaybediyor

Gazze'de 30 Mart'ta başlatılan Büyük Dönüş Yürüyüşü eylemlerinde, İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu yaralananlardan uzuvlarını kaybedenlerin sayısı 21'e ulaştı.

Trump'ın krize dönüşen İngiltere ziyareti temmuzda Trump'ın krize dönüşen İngiltere ziyareti temmuzda

ABD Başkanı Trump'ın daha önce kamuoyunun tepkisini çeken ve iptali için çok sayıda gösteri düzenlenerek ertelenen İngiltere ziyaretinin, 13 Temmuz'da yapılacağı açıklandı.

'Avrupa Konseyinde Azerbaycan'ın hedefe konulması kabul edilemez' 'Avrupa Konseyinde Azerbaycan'ın hedefe konulması kabul edilemez'

AKPM Türk Heyeti Üyesi ve AK Parti Siirt Milletvekili Aktay, Avrupa Konseyi'nde yolsuzluk iddialarıyla Azerbaycan'ın aşırı yanlı bir şekilde hedefe konulduğunu bunun da kabul edilemez olduğunu ifade etti.

ABD Senatosu'ndan Pompeo'nun bakanlığına onay ABD Senatosu'ndan Pompeo'nun bakanlığına onay

ABD Senatosu, Başkan Donald Trump'ın Dışişleri Bakanlığı'na aday gösterdiği eski CIA Direktörü Mike Pompeo'nun bu göreve getirilmesini onayladı.

ABD Savunma Bakanı Mattis'ten Suriye açıklaması ABD Savunma Bakanı Mattis'ten Suriye açıklaması

ABD Savunma Bakanı Mattis, "Suriye'den şu anda çekilmiyoruz. DEAŞ ile mücadelemiz devam ediyor. Bu mücadeleyi, bölgeden daha fazla destek getirerek genişleteceğiz." dedi.

ABD'den İran nükleer anlaşmasına ilişkin yeni açıklama ABD'den İran nükleer anlaşmasına ilişkin yeni açıklama

ABD'nin, İran ile yapılan nükleer anlaşmanın "yeniden müzakere edilmesi", "yeniden açılması" veya "şartlarının değiştirilmesinden" yana olmadığı bildirildi.

İsviçre'nin Suriye'ye yasaklı kimyasal madde ihraç ettiği ortaya çıktı
İsviçre'nin Suriye'ye yasaklı kimyasal madde ihraç ettiği ortaya çıktı

İsviçre"de bir şirketin, Suriye'ye, resmi makamların izniyle sarin gazı yapımında kullanılabilen 5 ton izopropanol ihraç ettiği bildirildi.

Rusya S-400'lerin üretimine başladı
Rusya S-400'lerin üretimine başladı

Rusya devlet savunma sanayisi şirketi Rosoboronexport Başkanı Aleksandr Miheyev, Türkiye'ye temin edilecek S-400 hava savunma sistemlerinin üretimine başlandığını açıkladı.

İsrail askerleri 8 Filistinliyi gözaltına aldı
İsrail askerleri 8 Filistinliyi gözaltına aldı

İsrail askerlerinin işgal altındaki Batı Şeria'da 8 Filistinliyi gözaltına aldığı bildirildi.

Çavuşoğlu'dan Avrupa'ya seçim uyarısı Çavuşoğlu'dan Avrupa'ya seçim uyarısı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Türkiye'nin Avrupa'da birçok ülkede iç politika malzemesi yapılmaması gerekiyor. Vatandaşlarımız demokratik haklarını kullanacak onları rahatsız edecek açıklamalardan, faaliyetlerden herkesin uzak durması gerekiyor" dedi.

Pakistan'da intihar saldırısı Pakistan'da intihar saldırısı

Pakistan-Afganistan sınırında yer alan Kuetta şehrinde polis minibüsüne düzenlenen intihar saldırısında ilk belirlemelere göre 5 polis öldü, 7 polis yaralandı.

Trump'tan 24 Nisan açıklaması Trump'tan 24 Nisan açıklaması

ABD Başkanı Trump, 1915 olaylarının yıl dönümü olarak kabul edilen 24 Nisan'a ilişkin Ermenice "Büyük Felaket" anlamına gelen "Meds Yeghern" ifadesini kullandı.

'Seçimleri erteleyin demek başlı başına bir saygısızlıktır' 'Seçimleri erteleyin demek başlı başına bir saygısızlıktır'

AB Bakanı ve Başmüzakereci Çelik, "Bir Avrupa demokrasisine, Türkiye gibi güçlü kurumları olan bir devlete 'Seçimleri erteleyin' demek başlı başına bir saygısızlıktır." dedi.

Trump, Hazine Bakanı'nı Çin'e gönderiyor Trump, Hazine Bakanı'nı Çin'e gönderiyor

ABD Başkanı Trump, Hazine Bakanı Steven Mnuchin'in ticaret anlaşmazlıklarını müzakere etmek için birkaç gün içerisinde Çin'e gideceğini açıkladı.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ