Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

EĞİTİM

SEDEP protokolü imzalandı SEDEP protokolü imzalandı

Selçuklu Değerler Eğitimi Programı (SEDEP) 6. yıl işbirliği protokolü imzalandı.

"Ders sürelerini biraz kısaltmak lazım"

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Artık öğrenme süreleri hızlandı, öğrencilerimizi 40 dakika sınıfta tutmakta, dikkatlerini aynı noktaya toplamakta zorlanıyoruz. Ders sürelerini biraz kısaltabilmek lazım” dedi.

 ALES sonbahar dönemi sınavı yapıldı 
 ALES sonbahar dönemi sınavı yapıldı

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) yapıldı.

 KYK burs sonuçları açıklandı KYK burs sonuçları açıklandı

Yükseköğrenim öğrencilerinin heyecanla beklediği 2017-2018 eğitim öğretim yılı burs/kredi başvuru sonuçları açıklandı. KYK geçen yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilere ekim ayı dâhil olmak üzere ödeme yapacak.

İşte liseye kayıt uygulamasının ayrıntıları İşte liseye kayıt uygulamasının ayrıntıları

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, AK Parti milletvekillerine "liseye kayıt uygulaması"na ilişkin sunum yaptı.

"İkili eğitimi ortadan kaldıracağız"

Milli Eğitim Bakın İsmet Yılmaz, "Vatandaşlarımızın da katkılarıyla devlet millet iş birliğiyle daha kaliteli eğitim verme adına ikili eğitimi ortadan kaldıracağız. İkili eğitimi kaldırmak için Türkiye'de 58 bin dersliğe ihtiyacımız var." dedi.

 Akşehir'de Anadolu Lisesinde Kariyer Günleri düzenleniyor
Akşehir'de Anadolu Lisesinde Kariyer Günleri düzenleniyor

Konya'nın Akşehir ilçesinde eğitim veren Anadolu Lisesinin Rehberlik ve Danışma Servisi tarafından Kariyer Günleri düzenleniyor.

Liselere geçişte yeni sistemin ayrıntıları Liselere geçişte yeni sistemin ayrıntıları

Liseye geçişte uygulanacak yeni sistemle ilgili çalışmalar sürüyor. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, AK Parti Meclis Grubu'nda milletvekillerine yeni sistemle ilgili bir sunum yaptı. Yeni sistemin ayrıntılarını paylaştı.

Öğrenciler Karatay Konferanslarında buluştu Öğrenciler Karatay Konferanslarında buluştu

Karatay Belediyesi ve KTO Karatay Üniversitesi işbirliği ile bu yıl 6.'sı düzenlenen Karatay Konferanslarının ilki Celaleddin Karatay Gençlik ve Kongre Merkezinde düzenlendi.

ÖSYM'den KPSS tercih duyurusu  ÖSYM'den KPSS tercih duyurusu

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM), Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) puanına göre bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak için aday tercihleri, 14 Kasım Salı gününden itibaren 23 Kasım'a kadar alınacak.

ÖSYM, son 10 yılın tüm sınavlarını incelemeye aldı ÖSYM, son 10 yılın tüm sınavlarını incelemeye aldı

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, son 10 yılda yapılan sınav sonuçlarına yönelik detaylı incelemeler yapmak üzere Sınav Sonuçlarını İzleme ve Değerlendirme Birimi kurduklarını bildirdi.

"PTT, KPSS kapsamından çıkarılmalı"

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Birlik Haberleşme ve İletişim Çalışanları Sendikası (Birlik Haber-Sen) Genel Başkanı Ömer Budak, PTT'de 100 bin kişi çalışması gerekirken 40 bin kişinin çalıştığını belirterek, PTT'ye en kısa zamanda personel alımı yapılması gerektiğini kaydetti.

MEB'de MEB'de "liselere kayıt uygulaması" mesaisi

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sisteminin kaldırılmasının ardından uygulanacak liselere kayıt sisteminde, sınavla öğrenci alan okulların sayısının 600 ila 800 arasında olması, bu okullarının kontenjanlarının Türkiye genelindeki 8. sınıf öğrencilerinin yüzde 10'unu geçmeyecek şekilde planlanması öngörülüyor.

2018 sınav takvimi açıklandı! 2018 sınav takvimi açıklandı!

ÖSYM tarafından, "2018 Yılı Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi" duyuruldu.

Okullardaki rehberlik hizmetlerinde yeni dönem Okullardaki rehberlik hizmetlerinde yeni dönem

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) yapılan yeni düzenleme ile eğitim öğretim kurumlarındaki rehberlik öğretmenlerinin görevleri arasına, eğitimlerini evde ve hastanede yapan öğrencileri ziyaret de eklendi.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ