Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

EĞİTİM

ÖSYM'den üniversite adaylarına tercih süresi uyarısı ÖSYM'den üniversite adaylarına tercih süresi uyarısı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi, 2017 ÖSYS tercih işlemlerinin yarın saat 23.59'da sona ereceği ve sürenin uzatılmayacağı uyarısında bulundu.

Japoncayı Konya'da öğreniyorlar Japoncayı Konya'da öğreniyorlar

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları bünyesinde yaz döneminde iki grup olarak açılan Japonca dil kursu büyük ilgi görüyor. Kontenjanları ilk gün dolan kursa daha çok Japonya'da üniversite ve yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler katılıyor.

NEÜ'de hazırlıklar sürüyor NEÜ'de hazırlıklar sürüyor

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Meram Tıp Fakültesi (MTF) yeni eğitim – öğretim yılı için hazırlıklarını hızla sürdürüyor. Yeni hastane ve ek morfoloji binasıyla öğrencilere daha kaliteli eğitim verilirken, hastaların sağlık standartları da yükselecek.

 Dikey Geçiş Sınavı yapıldı Dikey Geçiş Sınavı yapıldı

Meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programları mezunlarının lisans öğrenimine geçişleri amacıyla düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (2017-DGS) gerçekleştirildi.

Öğrencilerin konaklama alanlarında yeni dönem
Öğrencilerin konaklama alanlarında yeni dönem

Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanan "Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetmeliği" kapsamında, öğrencilere hizmet veren konaklama alanlarının ruhsat ve izinlerinde yeni dönem başlıyor.

ÖSYM'den DGS adaylarına 09.45 uyarısı 
ÖSYM'den DGS adaylarına 09.45 uyarısı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), pazar günü yapılacak 2017 Dikey Geçiş Sınavı'na (DGS) girecek adayların, sınavın başlama saatinden 15 dakika önce binalara alınma işleminin tamamlanacağı uyarısında bulundu.

NEÜ Mobil tercih döneminde ilgi arttı NEÜ Mobil tercih döneminde ilgi arttı

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan ve her geçen gün yenilenen NEU Mobil uygulaması yeni eğitim öğretim döneminde tercih yapacak öğrencilerin ihtiyaç duyacakları bilgilere ulaşmada çeşitli kolaylıklar sağlayacak.

Yaz Okulu öğrencileri Silifke kampını verimli geçirdi Yaz Okulu öğrencileri Silifke kampını verimli geçirdi

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin Bilgehane ve Genç KOMEK Yaz Okulunda eğitim gören 410 öğrenci, Mersin'in Silifke ilçesinde düzenlenen Asımın Nesli Yaz Kampı'nda çeşitli faaliyetlere katılarak hem eğlendi hem öğrendi.

BEDAF'tan Konya Tarım Üniversitesi'ne ödül BEDAF'tan Konya Tarım Üniversitesi'ne ödül

BEDAF tarafından düzenlenen ve Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Yabancı Diller Koordinatörlüğü tarafından öğrencilere uygulanan Europass sınavında başarılı olan ve Avrupa Dil Pasaportu almaya hak kazanan öğrenciler için sertifika töreni düzenlendi. Programa, KGTÜ Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mikdat Çakır, Rektör Prof. Dr. Cumhur Çökmüş, akademisyenler ve üniversite öğrencileri katıldı.

"Din kültürü ve ahlak bilgisi" müfredat taslağı askıda

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), ilköğretim (4-8'inci sınıflar) ve ortaöğretim din kültürü ve ahlak bilgisi dersi müfredat taslağının askıya çıkarıldığı bildirildi.

"Öğretmenlerimiz kendilerini yenilemeli"

​Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük, öğretmenlerin öğrencilere iyi eğitim verebilmesi için kendilerini sürekli yenilemeleri gerektiğini belirtti.

​Genç KOMEK'te Kur'an-ı Kerim sevinci ​Genç KOMEK'te Kur'an-ı Kerim sevinci

Konya Büyükşehir Belediyesi Genç KOMEK Yaz Okulu'nda binlerce öğrenci sanat ve spor derslerinin yanında Kur'an-ı Kerim öğrenmenin de mutluluğunu yaşıyor.

KPSS yerleştirme sonuçları açıklandı
KPSS yerleştirme sonuçları açıklandı

Kamu Personel Seçme Sınavı'na (KPSS) göre, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme sonuçları açıklandı. Sonuçlar, ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden öğrenilebilecek.

20 sözleşmeli öğretmen atama sonuçları açıklandı 20 sözleşmeli öğretmen atama sonuçları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığınca, 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için yapılan atama sonuçları açıklandı.

Bozkır'da sağlık bilgi sistemleri teknikerliği programı Bozkır'da sağlık bilgi sistemleri teknikerliği programı

Selçuk Üniversitesi Bozkır Meslek Yüksek Okulu bünyesindeki Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği programına ÖSYM tarafından 60 öğrenci alınacak.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ