Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

EĞİTİM

KMÜ öğrencilerine işaret dili kursu KMÜ öğrencilerine işaret dili kursu

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) ile Karaman İslami İlimler Derneği tarafından her yıl düzenlenen ‘Türk İşaret Dili Kursu'nun 2017-2018 dönemi eğitimleri başlıyor.

Meram Gençlik Meclisi proje eğitimi aldı Meram Gençlik Meclisi proje eğitimi aldı

Meram Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Meram Gençlik Meclisi üyeleri, Şehrin Tasarım Atölyesi'nde proje kurgusu eğitimi aldı.

Danıştay'dan öğretmenler için önemli tayin kararı Danıştay'dan öğretmenler için önemli tayin kararı

Hizmet puanı yetersizliği sebebiyle eş durumundan tayin talebi kabul edilmeyen öğretmenler için Danıştay, eş durumu tayinlerinde hizmet puanının aranmaması gerektiğine hükmetti.

TEOG'a 8 alternatif TEOG'a 8 alternatif

TEOG'un yerine getirilecek yeni sistemle ilgili bir ay içerisinde Bakanlar Kurulu'na 8 alternatif sunacak olan Milli Eğitim Bakanlığı, kurulda hangisi öne çıkarsa o konuda teknik çalışma yapacak. Alternatifler arasında adrese dayalı kayıt sistemi ve sadece başarılı okullar ile başarılı meslek liselerine sınavla öğrenci alma gibi seçenekler var.

Üniversite sınavı da sil baştan
 Üniversite sınavı da sil baştan

Cumhurbaşkanı Erdoğan sinyali verdi, TEOG'dan sonra LYS de kalkıyor. Yeni sistem için MEB ve YÖK ortak çalışacak. Hem liselere hem de üniversiteye girişi kapsayacak yeni model kasımda Bakanlar Kurulu'na sunulacak

20 bin öğretmen ataması yapılacak 20 bin öğretmen ataması yapılacak

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Gelecek yıl 20 bin öğretmen ataması olacak" dedi.

'Üniversite sınavı birden fazla yapılacak' 'Üniversite sınavı birden fazla yapılacak'

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Bizim programımızda var, 'üniversite sınavları birden fazla yapılacaktır' diye. Üzerinde çalışıyorlar. Olgunlaştığında inşallah halkımızın önünü sunulacak." dedi.

Konya'da imam hatipliler Konya'da imam hatipliler "15 Temmuz" hikayeleri ile yarıştı

Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) tarafından organize edilen, imam hatip liselerinde eğitim gören 270 öğrencinin katıldığı, "15 Temmuz" temalı 6. Geleneksel Hikaye Yarışması'nın ödül töreni düzenlendi.

1Bu sene TEOG yok 1Bu sene TEOG yok

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "TEOG bu sene uygulanmayacak" dedi.

Mezun olan Mezun olan "DGS" öğrencilerine kayıt imkanı

ükseköğretim Kurulunca (YÖK), Dikey Geçiş Sınavı'na (DGS) kayıt tarihinden sonra mezuniyet hakkı elde eden önlisans öğrencilerine, 2017-2018 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılı başlangıcına kadar, kazandıkları lisans programlarına kayıt hakkı tanındı.

KMÜ'de gıda geliştirme uygulama ve araştırma merkezi açıldı KMÜ'de gıda geliştirme uygulama ve araştırma merkezi açıldı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) Gıda Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruldu.

Meram Belediyesi'nden öğrencilere hediye! Meram Belediyesi'nden öğrencilere hediye!

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, yeni eğitim öğretim yılının ilk gününde Hatunsaray Mahallesi'nde öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilere kırtasiye seti ve çanta hediye eden Başkan Toru, "Ülkemizin 2023, 2071 hedefleri doğrultusunda çocuklarımızı en güzel şekilde donatmalıyız” dedi.

"Bu okuldaki herkes çok mutlu"

Zonguldak'ın Ereğli ilçesindeki Çayırlı İlkokulu'nda görev yapan okul müdürü ile öğretmenler, 2 yıldır yürüttükleri özverili çalışmalarla "Beyaz Bayrak" ödülünü kazandırdıkları köy okulunu, drama ve zeka oyunları sınıflarıyla adeta özel okula çevirdi.

"Öğrenciyi stresten kurtaracağız"

Başbakan Yıldırım,TEOG'un kaldırılmasına yönelik çalışmaya ilişkin, "Sizi stresten kurtaracak, rahat rahat istediğiniz okula gidecek şekilde gereken çalışmaları, düzenlemeleri yapacağız" dedi.

Seydişehir'de 13 bin öğrenci ders başı yaptı Seydişehir'de 13 bin öğrenci ders başı yaptı

Seydişehir ilçesinde 2017-2018 eğitim öğretim yılı Atatürk İlkokulu'nda düzenlenen törenle başladı.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ