Reklam

Mehmet Sözer

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Milletvekili Aday Adayları (YAZARIN SON YAZISI)

Aziz okuyucularım:25.dönem TBMM üyelerinin seçilmesi için 7 Haziran’da  yapılacak  milletvekili genel seçimlerinde yarışacak  olan aday adaylarını bugünlerde ekranlarda, partilerin il teşkilatlarında, ilçe teşkilatlarında  ve halkın arasında sık sık görmekteyiz.Görücüye çıkan adaylar,halkın beğenisini kazanmak, onlara şirin görünmek, desteklerini alabilmek  için  önemli vaatler vermek  gibi ne yapıp edip bir şekilde; barajı aşabilecek partilerden aday olabilmek için her türlü çaba ve gayret ortaya koymaktadır.Bu çabalar yeterli midir?Bu çalışmalar aday olmalarına yetecek midir?Bu gayretler halk tarafından benimsenecek midir? Gerçekten layık adaylar sonunda sıraya girebilecek midir? Bunların hepsi şu anda sorulan sorular.
TEPEDEN İNME ADAYLAR
Muhterem okuyucularım:Şahsen il başkanı olduğum dönemlerde bu süreçleri çok yaşadım. TEPEDEN İNME Ankara patentli adaylarımız vardı,bunlar merhum hocam hariç doğumundan ölümüne kadar her seçimde reysen aday olan insanlar.Seçime ramak kala çantasıyla birlikte Ankara'dan gelir;hayrola niye geldiniz? diye sorduğumuzda ben Ankara’dan gönderildim, adayım beni bir otele yerleştirin!Benim şoförüm kim? Benimle ilgilenecek kişi nerede ?Sabahleyin şu saatte kalkarım! Gece erken yatmam lazım,çünkü şeker hastasıyım veya tansiyonum var veya yaşlılık işte, ben fazla strese gelemem diyerek, teşkilatlara emirler yağdıran,il teşkilatına büyük bir yük olarak gelen adaylarımız vardı.Mecburen cefakar ve fedakar teşkilatlarımız tarafından sırtlarında taşınarak, Ankara’dan torpille gelen bu adaylar hep sıralamaya girmiş ve parlamentoya taşınmışlardı. Bir daha da 5 yıl kendini seçen seçmenine dönmemişlerdi.
KADROLU ADAYLAR
Değerli okuyucularım:ikinci bir grup aday adayları vardı. 5 yıl ortalarda görünmez'ler yalnız bir seçim kokusu alırlarsa bunlar Her seçimde aday ve her yere adaylardı. Arkadaşlar!Aday adayı listelerini getirin bakalım, kimler müracaat etti derdim.Bu listede bizim kadrolu adaylarımızı göremiyorum, niye acaba? diye sorduğumda, o anda hemen sekreter ve özel kalem kapıyı çalar, Başkanım!Kadrolu ve daimi adaylarımızın başvurusu yeni elimize ulaştı, diyerek başvuru dilekçelerini başkanlığa sunarlardı. Ama aday olamazlardı kesin listeye giremezlerdi ne zamana kadar ikinci bir seçime kadar beklerler tekrar dan sonraki seçimlerde yine de aday adaylığından vazgeçmezlerdi.
ÜNVANLI ADAYLAR
Saygı değer okuyularım:Bir diğer aday grubu, ünvanlı, popiler adaylar isminin önünde Prof yazan şöhretine, kariyerine, etiketine güvenerek beni aday adayı değil direkt, aday yapacaksınız. Ben Allah'ın size lutfettiği bir adayım, benim kıymetimi bilin, diyerek emr-i vaki ile direkt kesin aday olmaya gözünü dikmiş aday adayları… bu adaylar teşkilatın yanına yaklaşmaz, teşkilatlardan ve teşkilat mensuplarından ve halktan bir adım geride dururlar ama etiketlerinden dolayı kesin listeye girer ve milletvekili olurlardı. Ancak milletten kopuklar ve uzaklardı 5 yıl bu adayları bir daha göremezdiniz Ankara’dan asla ve asla bunlar bir daha geri gelmezlerdi.
TEŞKİLATIN BAĞRINDAN ÇIKMIŞ ADAY ADAYLARI
Değerli okuyucularım:Dördüncü aday grubu ise teşkilatın başarısı için gecesini gündüzüne katarak ihlas ve samimiyetle mahalle mahalle, köy köy,adam adam beş yıl atıyla arabasıyla çalışarak partisine değer ve fayda katan aday adayları.Ancak gariptir ki partinin, yükünü üstlenen teşkilat mensupları, aday listelerinde ençok  horlanan, eleştirilen ve  hatta "siz  kimsinizde biz varken  aday adayı oluyorsunuz"? sizler ancak milletvekili adaylarını taşır,yedirir içirir daha sonra da milletvekili olarak Ankara’ya gönderecek olan insanlarsınız. Sizin ne haddinize ne işinize de aday oluyorsunuz anlamına gelen sözlerle daha aday adaylığı sırasında dışlanan ve kaybeden bir aday grubu vardı.
AK PARTİDEN ADAY DEĞİLİM
Aziz okuyucularım:Ak Partiden Adaylığımı'da Koysam Allahın izniyle kesin Aday listesinde gireceğime inanıyorum.Lakin Bu makamları Geride bıraktım şimdi Ahiret makamı, Makamların  en büyüğüdür. Buna talibim.Dünya Makamları benim için Geride kalmıştır.Yazılarımı yazarken de Siyasi çalışmalarımı yaparken de Sayın Erdoğan'ı Sayın Davutoğlu'nu karşılık beklemeden  yalnız ve yalnız Allah rızası,Ve
  45 yıllık birikimimi milletimle paylaşmaktan başka bir gayem de yoktur....Bu hafta  sohbetimizi burada noktalalarken haftaya buluşuncaya kadar sizleri âlemlerin rabb'i olan allah'a Emanet  ederim. kalın sağlıcakla.

07 Şubat 2015 Bu Haber 10652 Kez Okundu...
Bu Habere Ait 3 Yorum Bulunmaktadır...
MUSTAFA ALTUNEL - 09.02.2015
DEĞERLİ DOSTUM,ARKADAŞIM,AĞABEYİM.SON YAZINIZI HER ZAMANKİ GİBİ DİKKATLE OKUDUM.YİNE İL BAŞKANI GİBİ DÖKTÜRMÜŞÜNÜZ.RABBİM MEKANINIZI CENNET ETSİN.BİZ SİZE HAKKIMIZI HELAL ETTİK,DİLERİM SİZDE BİZE HELAL ETMİŞİNİZDİR
MUSTAFA ALTUNEL - 09.02.2015
Değerli dostum,arkadaşım,ağabeyim.Yazını son kez okudum.Her zaman olduğu gibi yine gerçekleri yazmışsınız.Yine, mutlak ve tek gerçek olan ölüm sizi bizden şimdilik ayırdı.Ancak sizin bize verdiğiniz teşkilat olma ,ekip olma ruhu, hep bizimle olacak.Bu haslet ömrümüz oldukça sizi bizim nezdimizde hep yaşatacaktır.Makamın cennet olsun.Allah rahmet etsin.
Mevlut Yaman - 07.02.2015
AK PARTİDEN ADAY DEĞİLİM Aziz okuyucularım:Ak Partiden Adaylığımı'da Koysam Allahın izniyle kesin Aday listesinde gireceğime inanıyorum.Lakin Bu makamları Geride bıraktım şimdi Ahiret makamı, Makamların en büyüğüdür. Buna talibim.Dünya Makamları benim için Geride kalmıştır.Yazılarımı yazarken de Siyasi çalışmalarımı yaparken de Sayın Erdoğan'ı Sayın Davutoğlu'nu karşılık beklemeden yalnız ve yalnız Allah rızası,Ve 45 yıllık birikimimi milletimle paylaşmaktan başka bir gayem de yoktur....Bu hafta sohbetimizi burada noktalalarken haftaya buluşuncaya kadar sizleri âlemlerin rabb'i olan allah'a Emanet ederim. kalın sağlıcakla. Mehmet Sözer 07 Şubat 2015 Can Abim Allah mekanını cennet etsin

Yorum Yap

Başbakan'ın Teşrifleriyle Kontv Açılışı
Whatshapp
YAZARLARIMIZ
Niyazi DÜNDAR
Kazım ÖZTÜRK
Fatih KÜT
Fahri ÖZPARLAK
Recep Öğütçü
Ömer Lütfi ERSÖZ
Mustafa SÜS
Fatma Tunçer Öncü
Alaettin EKİZER
İbrahim ARICI
Ali GÜNAYDIN
Mehmet Akif TEKİN
Yılmaz ALTUNSOY
Nurettin BAY
Mehmet Yıldırım
Volkan Erikçi
Kemal SOYLU
Ahmet ŞİMŞEK
Yaşar TOY
Ali Günaydın.
Şinasi Sefa TORUN
Oktay SINIĞ
Uzm Dr. Abdulcelil KALEM
Taha ÖZER
Dr. Rana ECEVİT
Yılmaz BiLGİ
Seyfullah Koyuncu
Cenap ŞİRİN
Uzm. Dr. HALİT KARACA
Halil USLU
Ahmet AKBIYIK
Uzm. Dr. Mehmet Portakal
Cemil PASLI
İlkay Özer
Yusuf KOÇ
Mehmet Sözer
MEHMET SAMİL SENALP
Merve ÖLMEZ
Hüseyin ALTUNBAŞ
Mehmet ÇOLAKOĞLU
MUSTAFA YALÇIN
Selahattin AKÇAKAYA
Yasin Paksoy
Prof Dr. Necdet Gök
Ahmet TAŞGETİREN
Yaşar GÜR
Ayşe Hümeyra BİÇER
Mehmet Halife Doğan
Gül ÇERAĞ
Ayşe Yaşar ÜMÜTLÜ
Belge.com.tr
BUGÜNKÜ GAZETE
25.03.2017
Kontv Milletin Kanalı
Anmeg Reklam
Kanalon
Tivibu
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin hakkı sakldır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
©2012-2014 Anadolu Medya Grubu (ANMEG)