Reklam
Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete
Mehmet Sözer
Mehmet Sözer
bilgi@yenikonya.com.tr

Milletvekili Aday Adayları (YAZARIN SON YAZISI)

07 Şubat 2015, C.tesi günü eklendi. Font boyutu:

Aziz okuyucularım:25.dönem TBMM üyelerinin seçilmesi için 7 Haziran’da  yapılacak  milletvekili genel seçimlerinde yarışacak  olan aday adaylarını bugünlerde ekranlarda, partilerin il teşkilatlarında, ilçe teşkilatlarında  ve halkın arasında sık sık görmekteyiz.Görücüye çıkan adaylar,halkın beğenisini kazanmak, onlara şirin görünmek, desteklerini alabilmek  için  önemli vaatler vermek  gibi ne yapıp edip bir şekilde; barajı aşabilecek partilerden aday olabilmek için her türlü çaba ve gayret ortaya koymaktadır.Bu çabalar yeterli midir?Bu çalışmalar aday olmalarına yetecek midir?Bu gayretler halk tarafından benimsenecek midir? Gerçekten layık adaylar sonunda sıraya girebilecek midir? Bunların hepsi şu anda sorulan sorular.
TEPEDEN İNME ADAYLAR
Muhterem okuyucularım:Şahsen il başkanı olduğum dönemlerde bu süreçleri çok yaşadım. TEPEDEN İNME Ankara patentli adaylarımız vardı,bunlar merhum hocam hariç doğumundan ölümüne kadar her seçimde reysen aday olan insanlar.Seçime ramak kala çantasıyla birlikte Ankara'dan gelir;hayrola niye geldiniz? diye sorduğumuzda ben Ankara’dan gönderildim, adayım beni bir otele yerleştirin!Benim şoförüm kim? Benimle ilgilenecek kişi nerede ?Sabahleyin şu saatte kalkarım! Gece erken yatmam lazım,çünkü şeker hastasıyım veya tansiyonum var veya yaşlılık işte, ben fazla strese gelemem diyerek, teşkilatlara emirler yağdıran,il teşkilatına büyük bir yük olarak gelen adaylarımız vardı.Mecburen cefakar ve fedakar teşkilatlarımız tarafından sırtlarında taşınarak, Ankara’dan torpille gelen bu adaylar hep sıralamaya girmiş ve parlamentoya taşınmışlardı. Bir daha da 5 yıl kendini seçen seçmenine dönmemişlerdi.
KADROLU ADAYLAR
Değerli okuyucularım:ikinci bir grup aday adayları vardı. 5 yıl ortalarda görünmez'ler yalnız bir seçim kokusu alırlarsa bunlar Her seçimde aday ve her yere adaylardı. Arkadaşlar!Aday adayı listelerini getirin bakalım, kimler müracaat etti derdim.Bu listede bizim kadrolu adaylarımızı göremiyorum, niye acaba? diye sorduğumda, o anda hemen sekreter ve özel kalem kapıyı çalar, Başkanım!Kadrolu ve daimi adaylarımızın başvurusu yeni elimize ulaştı, diyerek başvuru dilekçelerini başkanlığa sunarlardı. Ama aday olamazlardı kesin listeye giremezlerdi ne zamana kadar ikinci bir seçime kadar beklerler tekrar dan sonraki seçimlerde yine de aday adaylığından vazgeçmezlerdi.
ÜNVANLI ADAYLAR
Saygı değer okuyularım:Bir diğer aday grubu, ünvanlı, popiler adaylar isminin önünde Prof yazan şöhretine, kariyerine, etiketine güvenerek beni aday adayı değil direkt, aday yapacaksınız. Ben Allah'ın size lutfettiği bir adayım, benim kıymetimi bilin, diyerek emr-i vaki ile direkt kesin aday olmaya gözünü dikmiş aday adayları… bu adaylar teşkilatın yanına yaklaşmaz, teşkilatlardan ve teşkilat mensuplarından ve halktan bir adım geride dururlar ama etiketlerinden dolayı kesin listeye girer ve milletvekili olurlardı. Ancak milletten kopuklar ve uzaklardı 5 yıl bu adayları bir daha göremezdiniz Ankara’dan asla ve asla bunlar bir daha geri gelmezlerdi.
TEŞKİLATIN BAĞRINDAN ÇIKMIŞ ADAY ADAYLARI
Değerli okuyucularım:Dördüncü aday grubu ise teşkilatın başarısı için gecesini gündüzüne katarak ihlas ve samimiyetle mahalle mahalle, köy köy,adam adam beş yıl atıyla arabasıyla çalışarak partisine değer ve fayda katan aday adayları.Ancak gariptir ki partinin, yükünü üstlenen teşkilat mensupları, aday listelerinde ençok  horlanan, eleştirilen ve  hatta "siz  kimsinizde biz varken  aday adayı oluyorsunuz"? sizler ancak milletvekili adaylarını taşır,yedirir içirir daha sonra da milletvekili olarak Ankara’ya gönderecek olan insanlarsınız. Sizin ne haddinize ne işinize de aday oluyorsunuz anlamına gelen sözlerle daha aday adaylığı sırasında dışlanan ve kaybeden bir aday grubu vardı.
AK PARTİDEN ADAY DEĞİLİM
Aziz okuyucularım:Ak Partiden Adaylığımı'da Koysam Allahın izniyle kesin Aday listesinde gireceğime inanıyorum.Lakin Bu makamları Geride bıraktım şimdi Ahiret makamı, Makamların  en büyüğüdür. Buna talibim.Dünya Makamları benim için Geride kalmıştır.Yazılarımı yazarken de Siyasi çalışmalarımı yaparken de Sayın Erdoğan'ı Sayın Davutoğlu'nu karşılık beklemeden  yalnız ve yalnız Allah rızası,Ve
  45 yıllık birikimimi milletimle paylaşmaktan başka bir gayem de yoktur....Bu hafta  sohbetimizi burada noktalalarken haftaya buluşuncaya kadar sizleri âlemlerin rabb'i olan allah'a Emanet  ederim. kalın sağlıcakla.

Bu yazı 11497 kez okundu.
Yorumlar

Yazarın tüm yazılarını görmek için tıklayınız!

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ