Reklam

Ahmet AKBIYIK

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şükrü Balun'un karın ağrısı

Tam da Türkiye normalleşiyor, bu aziz millet asli değerlerine engelsiz ulaşabiliyor derken kiminin karnındaki ağrılardan dolayı çıkardığı ses, kulaklarımızı inanılmaz derecede tırmalamaya başladı.
Hoş, bu minvaldeki sesler her zaman var oldu ve olacak. Bu seslerin sahibinden susmalarını beklemiyoruz. Ama gelin görün ki vicdan sahibi olan herkesin “bu kadar çirkinlik yeter” demek durumunda kaldığı bir aşamaya geldik.
İftiranın, hazımsızlığın, Allah ve Resulüne duyulan düşmanlığın karşısında daha fazla susamadık.
Eğitim İş (Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası) Konya Şube Başkanı Şükrü Balun’un son dönemde sürekli dile getirdiği mideleri bulandırıcı açıklamalarından bahsediyorum.
Şahsın İmam Hatip düşmanlığı, bu milletin yetiştirdiği büyük isimlere karşı duyduğu hazımsızlık, Konya’nın “dindar” kimliğini kabullenememesi gibi vasıfları “eski Türkiye” hayalini zoraki dayatma çalışmalarına dönüşmüş durumdadır.
Bir eğitim sendikasını temsil eden ve “öğretmen” sıfatını taşıyan bir ismin öğretmen olduğunu ve nezaket kurallarını hiçe sayarak bu denli kin ve husumet duygularına bulanmış olması acı ve kaygı vericidir.
Kendisinin tekelinde olduğunu zannettiği Atatürk isminin ve Cumhuriyet değerlerinin arkasına saklanarak bu milletin dinini öğrenme ve yaşama gayretine engel olmaya çalışmak en iyi tabirle “haddini bilmezlik”tir. Balun'un dile getirdiği gibi Atatürk isminin okullardan silinmesi durumu, öğrenebildiğim kadarıyla asla söz konusu olmamıştır.
Zaten Atatürk'e ve onun düşüncelerine en çok zarar verenler bu zihniyettekiler değil midir?
Burada diyoruz ki ey Balun! Can çekişmekte olan zihniyetin, ay kadar aşikar olan gerçekleri görmene engel oluyor. Kafanı kaldır ve bak. Yaşadığın ülkenin %99’u Müslüman. İmam hatip okulları bu hakikatin bir yansımasıdır. Bu okulların varlığından ve çokluğundan rahatsız olmak, yüce dinimiz İslam’dan rahatsız olmak anlamına gelir.
Acaba yüzünü ekşiterek ve kalbini karartarak baktığın bu okullardan şimdiye kadar kim ne zarar görmüş?
Ey Balun! Dinini bilen ve yaşayan, vatanını en çok seven ve ona en çok hizmet eden kişidir. Bu okulların temel gayesi de budur.
Bu asil milletin talepleri neticesinde imam hatip okullarının önünün açılması ve halkımızın çocuklarını bu okullara göndermedeki rağbeti, senin ve senin gibi düşünenlerin karınlarını o kadar ağrıtmış ki ne söylediğinin ve kime söylediğinin farkında değilsin.
Ancak biliniz ki dün olduğu gibi bugün de yarın da senin ve senin gibi düşünenlerin değil bu milletin istediği olacaktır. Bu millet istediği sürece de imam hatipler açılmaya devam edecektir.
Bu arada merak ediyorum imam hatiplerin varlığından, başörtüsünden ve dindar insanlardan duyduğun rahatsızlık kadar, öğrencilerimize karşı çok büyük tehdit olan “uyuşturucu” belasından, “ahlaki yozlaşma” hastalığından da rahatsızlık duyuyor musun?
Senin ve senin gibilerin derdi de sorunu da bu milletin inancıdır. Ancak biliniz ki bu dinin sahibi yüce Allahtır.
28 Şubat’tan kalma kırıntı cümlelerden, iftiralardan, hazımsızlıklardan umduğunu bulamayacaksın Balun! Bu cümleyi kulağına küpe mi yaparsın, bir levha yapıp gözünün önüne mi asarsın orasını da sana bırakayım.
Son olarak bu gibi adamların hezeyanlarını haber değeri büyük bir olay gibi gündeme taşıyan kimi yayın organlarına da kimlerin kayığına bindiklerini bilmelerini tavsiye ederim.

04 Temmuz 2015 Bu Haber 10092 Kez Okundu...
Bu Habere Ait 9 Yorum Bulunmaktadır...
Erkan - 05.07.2015
Ahmet bey yüreğinize ve kaleminize sağlık.
ayhan - 04.07.2015
Sayın Ahmet AKBIYIK,Yazınızı okuduktan sonra "bu zihniyet hakkında birkaç kelam de ben edeyim." dedim ama sağolun bana söylenecek bir kelime dahi bırakmamışsınız. sanki yazan benim. elinizeve gönlünüze sağlık. berhudar olun
ADEN YALDIZ - 04.07.2015
ağzına diline sağlık Ahmet Bey.
ADEM YALDIZ - 04.07.2015
Her dönemde olduğu gibi bu dönemde de insanların inançlarına hakaret eden insanlar çıkacaktır.Onlar da bu milletin dinine saygı duymayı öğreneceklerdir. Özgürlükten dem vurup sonra da dini ve inancı üzerine yaşayan insanlara hakaret edeceksin. yok böyle bir şey. sayın Balun O düşüncelerin eski Türkiye de kaldı.Bu güzel yazı için kalemine sağlık Ahmet Bey
Süleyman Gökçimenoğlu - 04.07.2015
Ahmet Bey yüreğine sağlık hislerimize terçüman olmuşsun.Bizden başka kendi değerleriyle savaşan bir millet varmı bilmem. Gerçi bunlar ne milletten ne de bizim değerlerimizle ilişkisi olanlardan. Allah islah etsin. değilse bildiği gibi yapsın
Nizamettin doğan - 04.07.2015
millitin manevi değerleri ile uğraşmanın sendikacılık yaptığını zanneden bu Sendikacı müsfettelerine en iyi cevabı toplumumuz veriyor. Üye sayıları gittikçe eriyen bu sendika müsfettesi mutlaka yok olmaya mahkumdur.
Hazım İlacı Tavsiye - 04.07.2015
Yazarın eline ve gönlüne sağlık. Halkımızın hissiyatına çok güzel tercüman olmuş. Belli ki halkın içinden biri. Toplumdan kendini tecrit etmiş ve gölgesinden bile korkanlara tokat gibi bir yazı ve son kısımda güzel bir tavsiye. Elbette anlama kabiliyeti olanlara ve anlayanlara...
Hakan Ak - 04.07.2015
Ahmet Bey Eline diline kalemine sağlık. Bir densize hakikatı haykirdiginiz icin Allah ecrini Ramazan Orucu gibi kendisi takdir etsin...Yüreğine Saglık..
Hakan Ak - 04.07.2015
Bir insana İmam Hatipte görev yaptıgı halde iman nasip olmamışsa ona ancak Ebu Leheb gibi cehenneme odun taşımak düşer.Hacıveyiszâde merhum İmam Hatibin Bahcesinden bir eşek gecse yürüyüşü deişir demişti. Nasip olmazsa yapacak birsey yok.

Yorum Yap

Başbakan'ın Teşrifleriyle Kontv Açılışı
Whatshapp
YAZARLARIMIZ
Niyazi DÜNDAR
Kazım ÖZTÜRK
Fatih KÜT
Fahri ÖZPARLAK
Recep Öğütçü
Ömer Lütfi ERSÖZ
Mustafa SÜS
Fatma Tunçer Öncü
Alaettin EKİZER
İbrahim ARICI
Ali GÜNAYDIN
Mehmet Akif TEKİN
Yılmaz ALTUNSOY
Nurettin BAY
Mehmet Yıldırım
Volkan Erikçi
Kemal SOYLU
Ahmet ŞİMŞEK
Yaşar TOY
Ali Günaydın.
Şinasi Sefa TORUN
Oktay SINIĞ
Uzm Dr. Abdulcelil KALEM
Taha ÖZER
Dr. Rana ECEVİT
Yılmaz BiLGİ
Seyfullah Koyuncu
Cenap ŞİRİN
Uzm. Dr. HALİT KARACA
Halil USLU
Ahmet AKBIYIK
Uzm. Dr. Mehmet Portakal
Cemil PASLI
İlkay Özer
Yusuf KOÇ
Mehmet Sözer
MEHMET SAMİL SENALP
Merve ÖLMEZ
Hüseyin ALTUNBAŞ
Mehmet ÇOLAKOĞLU
MUSTAFA YALÇIN
Selahattin AKÇAKAYA
Yasin Paksoy
Prof Dr. Necdet Gök
Ahmet TAŞGETİREN
Yaşar GÜR
Ayşe Hümeyra BİÇER
Mehmet Halife Doğan
Gül ÇERAĞ
Ayşe Yaşar ÜMÜTLÜ
Belge.com.tr
BUGÜNKÜ GAZETE
25.03.2017
Kontv Milletin Kanalı
Anmeg Reklam
Kanalon
Tivibu
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin hakkı sakldır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
©2012-2014 Anadolu Medya Grubu (ANMEG)