Dr. Rana ECEVİT

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kolon Hidroterapi

85 yıldır Amerika'da, 30 yıldır Avrupa'da ve 13  yıldır da Türkiye'de uygulanmakta olan kolonhidroterapi, kalın barsakların özel bir cihaz yardımıyla temizlenmesi işlemi olup,  sindirim kanalına ait fonksiyon bozukluklarından , fibromyaljiye, cilt hastalıklarından , allerjiye birçok hastalıkların tedavisinde önemli bir destek sağlamaktadır.
Mide ve ince barsak pasajını geçen besinler en son olarak kolonda işleme tabi tutulur ve burada besinler emilerek kana karışır,fakat yıllarca yediğimiz hazır gıdalar, katkı maddeleri, rafine ürünler, yanlış beslenme, aldığımız ilaçlar ,kabızlık  barsaklarımızın iç çeperinde bazen 1 cm kalınlığa yaklaşan mukoid adı verilen bir tabaka oluşturur ve burada bulunan floranın değişmesine neden olur. Bu tabaka temizlenmezse, istediğimiz kadar sağlıklı beslenelim, barsak seçici geçirgen özelliğini kaybettiği için yeterli -sağlıklı emilimi yapamaz. Bedenimizin zehirlenmesine en sık neden olan durumların başında  bağırsakların iyi çalışmaması sonucunda damarlarımızda kirli bir kan dolaşır ve ne kadar  yersek yiyelim oluşan vitamin -mineral eksiklikleri nedeniyle açlık hissimiz devam eder.
Kalın bağırsakların her bir milimetre karesi vücüdumuzun diğer organlarıyla ilişki içerisindedir.Kalın bağırsaklardaki bu mikrosistem ve bu bölgelerde ki toksinlerden arınmak için kolonhidroterapi son derece önemli olmaktadır.
 Bütün laboratuar değerleri normal olduğu halde, hastalıklarından kurtulamayıp en sonunda strese bağlanarak, anti depresan ilaç kullanan kişilerin sayısı maalesef  giderek artmaktadır.”Duygusal Beyin “olarak ifade ettiğimiz barsaklarımızın sağlığı işte burada da devreye girmektedir. Kolon hidroterapi,  fiziksel,  psikolojik rahatlama sağlayarak  hem kolonun, hem de vücudun bozulan dengesini yeniden kurmak ve sağlıklı bir yaşama kavuşmak için ideal bir yöntemdir. 
 Tedavide amaç; yetişkinler ve çocuklarda bedeni, oluşan toksinlerden temizlemektir. Uygulamada;bu iş için tasarlanmış bir cihaz yardımıyla,belli ısı aralıklarında ve kısmi basınç ile verilen su ve eş zamanlı olarak yapılan masaj ile kalınbarsaklar  temizlenir. Haftada 2-3 kez 45 dakika boyunca uygulanır ve toplam seans sayısı hastaya göre değişir.
OZON - TERAPİ : Kolon Hidroterapinin ikinci basamağı:
Kolon, bir kere temizlendikten sonra toksinlerden ve atıklardan tamamen arınması gerekmektedir. Ozon bu iş için kullanılmakta ve tedavi için ozon oksijen içinde seyreltilmektedir. Ozon oksijenden türetilen bir enfeksiyon önleyici olup bakteriler, virüsler ve mantarlar tarafından oluşturulan kolik çevreyi temizler, aynı zamanda toksinleri nötralize eder, mukozada meydana gelen hasarları onarır ve kolik spazmı zayıflatır. 
Organizmanın sağlığı kolon sağlığına bağlıdır. Kolon hidroterapi detoksifikasyon (toksinlerden arınma ve tazelenme) sürecinin olmazsa olmazıdır. Barsakların temizlenmesi ve floranın düzenlenmesi toksinlerden arınma ve yenilenme (gençleşme) için önemlidir. Kolitis ülseroza nedeniyle oldukça toksik olan ilaçlar kullanan hastalar, rahatlıkla kolon hidroterapi ve rektal ozon uygulaması ile şifa bulmaktadırlar.
Kolon Hidroterapi Hangi Rahatsızlıklara İyi Gelmektedir?
Kabızlık-ishal İrritabl barsak sendromu
 Ülseratif kolit-Crohn gibi barsak hastalıkları
Hemoroid (yumuşak ve orta derecede) 
Hazımsızlık-gaz  sorunu
Allerjik hastalıklar ve Cilt problemleri 
Regl ağrıları
Kronik prostat enfeksiyonu
Kronik Yorgunluk Sendromu
Fibromyalji
 Migren
Kireçleme
Depresyon panik atak
Antiaging
Kolonoskopi ve sigmoidoskopi öncesi.
 Kolon hidroterapi,barsakların temizlenmesi,floranın düzenlenmesi, vücuttaki hormonal regülasyonun sağlanması ve yenilenme (gençleşme) için çok önemlidir. Dolayısıyla detoksifikasyon (toksinlerden arınma ve tazelenme) sürecinin olmazsa olmazıdır.

28 Aralık 2015 Bu Haber 9656 Kez Okundu...
Bu Habere Ait 1 Yorum Bulunmaktadır...
Yusuf Cengiz - 06.04.2016
Hocam ben bir türlü kilo anlamıyorum sivasta görmediğim hastane doktor kalmadı birşey bulamadılar ama bende ekşime arada kusma iştahsızlık yutma güçlüğü ishal gaz karında şişkinlik sertleşme gurultu boyun 178 kilom52 ilaçlar alıyorum fayda yerine zarar görüyorum yardımcı olursanız sevinirim cevap yazın lütfen

Yorum Yap

Başbakan'ın Teşrifleriyle Kontv Açılışı
Whatshapp
YAZARLARIMIZ
Kazım ÖZTÜRK
Recep Öğütçü
İbrahim ARICI
Alaettin EKİZER
Fahri ÖZPARLAK
Niyazi DÜNDAR
Fatih KÜT
Ömer Lütfi ERSÖZ
Mustafa SÜS
Fatma Tunçer Öncü
Ali GÜNAYDIN
Mehmet Akif TEKİN
Yılmaz ALTUNSOY
Nurettin BAY
Mehmet Yıldırım
Volkan Erikçi
Kemal SOYLU
Ahmet ŞİMŞEK
Yaşar TOY
Ali Günaydın.
Şinasi Sefa TORUN
Oktay SINIĞ
Uzm Dr. Abdulcelil KALEM
Taha ÖZER
Dr. Rana ECEVİT
Yılmaz BiLGİ
Seyfullah Koyuncu
Cenap ŞİRİN
Uzm. Dr. HALİT KARACA
Halil USLU
Ahmet AKBIYIK
Uzm. Dr. Mehmet Portakal
Cemil PASLI
İlkay Özer
Yusuf KOÇ
Mehmet Sözer
MEHMET SAMİL SENALP
Merve ÖLMEZ
Hüseyin ALTUNBAŞ
Mehmet ÇOLAKOĞLU
MUSTAFA YALÇIN
Selahattin AKÇAKAYA
Yasin Paksoy
Prof Dr. Necdet Gök
Ahmet TAŞGETİREN
Yaşar GÜR
Ayşe Hümeyra BİÇER
Mehmet Halife Doğan
Gül ÇERAĞ
Ayşe Yaşar ÜMÜTLÜ
Belge.com.tr
BUGÜNKÜ GAZETE
28.03.2017
Kontv Milletin Kanalı
Anmeg Reklam
Kanalon
Tivibu
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin hakkı sakldır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
©2012-2014 Anadolu Medya Grubu (ANMEG)