Reklam
Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete
Dr. Rana ECEVİT
Dr. Rana ECEVİT
bilgi@yenikonya.com.tr

Kolon Hidroterapi

28 Aralık 2015, Pazertesi günü eklendi. Font boyutu:

85 yıldır Amerika'da, 30 yıldır Avrupa'da ve 13  yıldır da Türkiye'de uygulanmakta olan kolonhidroterapi, kalın barsakların özel bir cihaz yardımıyla temizlenmesi işlemi olup,  sindirim kanalına ait fonksiyon bozukluklarından , fibromyaljiye, cilt hastalıklarından , allerjiye birçok hastalıkların tedavisinde önemli bir destek sağlamaktadır.
Mide ve ince barsak pasajını geçen besinler en son olarak kolonda işleme tabi tutulur ve burada besinler emilerek kana karışır,fakat yıllarca yediğimiz hazır gıdalar, katkı maddeleri, rafine ürünler, yanlış beslenme, aldığımız ilaçlar ,kabızlık  barsaklarımızın iç çeperinde bazen 1 cm kalınlığa yaklaşan mukoid adı verilen bir tabaka oluşturur ve burada bulunan floranın değişmesine neden olur. Bu tabaka temizlenmezse, istediğimiz kadar sağlıklı beslenelim, barsak seçici geçirgen özelliğini kaybettiği için yeterli -sağlıklı emilimi yapamaz. Bedenimizin zehirlenmesine en sık neden olan durumların başında  bağırsakların iyi çalışmaması sonucunda damarlarımızda kirli bir kan dolaşır ve ne kadar  yersek yiyelim oluşan vitamin -mineral eksiklikleri nedeniyle açlık hissimiz devam eder.
Kalın bağırsakların her bir milimetre karesi vücüdumuzun diğer organlarıyla ilişki içerisindedir.Kalın bağırsaklardaki bu mikrosistem ve bu bölgelerde ki toksinlerden arınmak için kolonhidroterapi son derece önemli olmaktadır.
 Bütün laboratuar değerleri normal olduğu halde, hastalıklarından kurtulamayıp en sonunda strese bağlanarak, anti depresan ilaç kullanan kişilerin sayısı maalesef  giderek artmaktadır.”Duygusal Beyin “olarak ifade ettiğimiz barsaklarımızın sağlığı işte burada da devreye girmektedir. Kolon hidroterapi,  fiziksel,  psikolojik rahatlama sağlayarak  hem kolonun, hem de vücudun bozulan dengesini yeniden kurmak ve sağlıklı bir yaşama kavuşmak için ideal bir yöntemdir. 
 Tedavide amaç; yetişkinler ve çocuklarda bedeni, oluşan toksinlerden temizlemektir. Uygulamada;bu iş için tasarlanmış bir cihaz yardımıyla,belli ısı aralıklarında ve kısmi basınç ile verilen su ve eş zamanlı olarak yapılan masaj ile kalınbarsaklar  temizlenir. Haftada 2-3 kez 45 dakika boyunca uygulanır ve toplam seans sayısı hastaya göre değişir.
OZON - TERAPİ : Kolon Hidroterapinin ikinci basamağı:
Kolon, bir kere temizlendikten sonra toksinlerden ve atıklardan tamamen arınması gerekmektedir. Ozon bu iş için kullanılmakta ve tedavi için ozon oksijen içinde seyreltilmektedir. Ozon oksijenden türetilen bir enfeksiyon önleyici olup bakteriler, virüsler ve mantarlar tarafından oluşturulan kolik çevreyi temizler, aynı zamanda toksinleri nötralize eder, mukozada meydana gelen hasarları onarır ve kolik spazmı zayıflatır. 
Organizmanın sağlığı kolon sağlığına bağlıdır. Kolon hidroterapi detoksifikasyon (toksinlerden arınma ve tazelenme) sürecinin olmazsa olmazıdır. Barsakların temizlenmesi ve floranın düzenlenmesi toksinlerden arınma ve yenilenme (gençleşme) için önemlidir. Kolitis ülseroza nedeniyle oldukça toksik olan ilaçlar kullanan hastalar, rahatlıkla kolon hidroterapi ve rektal ozon uygulaması ile şifa bulmaktadırlar.
Kolon Hidroterapi Hangi Rahatsızlıklara İyi Gelmektedir?
Kabızlık-ishal İrritabl barsak sendromu
 Ülseratif kolit-Crohn gibi barsak hastalıkları
Hemoroid (yumuşak ve orta derecede) 
Hazımsızlık-gaz  sorunu
Allerjik hastalıklar ve Cilt problemleri 
Regl ağrıları
Kronik prostat enfeksiyonu
Kronik Yorgunluk Sendromu
Fibromyalji
 Migren
Kireçleme
Depresyon panik atak
Antiaging
Kolonoskopi ve sigmoidoskopi öncesi.
 Kolon hidroterapi,barsakların temizlenmesi,floranın düzenlenmesi, vücuttaki hormonal regülasyonun sağlanması ve yenilenme (gençleşme) için çok önemlidir. Dolayısıyla detoksifikasyon (toksinlerden arınma ve tazelenme) sürecinin olmazsa olmazıdır.

Bu yazı 11644 kez okundu.
Yorumlar

Yazarın Diğer Yazıları

Yazarın tüm yazılarını görmek için tıklayınız!

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ