Reklam
Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete
Alaettin EKİZER
Alaettin EKİZER
alaettinekizer@yenikonya.com.tr

Yılan Yuvası ‘İncirlik Üssü’

10 Ocak 2017, Salı günü eklendi. Font boyutu:

Basın-yayın organlarından takip ederek olaylar hakkında sağlıklı bir tahlil yapmak mümkün değildir. Olayların iç yüzünü anlamaya çalışmak gerekir.

ABD’nin dünyayı nasıl yönlendirdiğine yakından bir bakalım.

Pentagon'da “Gladio Plan B ofisi” vardır. Bu ofis bir gladyo eylem merkezidir. İç içe geçmiş özel birimlerden oluşur. Kısa adı JSOC'dir. (The Joint Special Operations Command-Müşterek özel operasyonlar komutanlığı) Bu ofisin her ülkede görevli bir generali vardır. Bir ülkede operasyon yapılacağında bu generalle temasa geçilir. Sonra alt birimler organize edilir. Deşifre olmamak için ABD’liler yerine daha çok yerli işbirlikçiler kullanılır. Faaliyetler çok gizlidir. Dünyada çok iyi eğitimli on binlerce eleman kullanılır. Hazırlıklar bitince düğmeye basılır.

JSOC'de görev yapanlar ya büyükelçi ya da silah şirketlerinde yönetici yapılarak ödüllendirilir.

Elbette bu ofisin Türkiye'de de görevli bir generali ve kullandığı çok sayıda elemanları vardır.

JSOC'tan çok daha gizli ve acımasız derin örgüt QUIET STORM’dır.

Bu yapı daha az, ama daha etkili ve önemli operasyonlar yaparlar.

İşte İncirlik Üssü, ABD’nin bu derin ve tehlikeli yapılarının Türkiye’deki şubesidir.

Orta-Doğu buradan gözetlenir. Türkiye hakkındaki gizli bilgiler burada elde edilir. Gizli, gizemli ve önemli ajanlar buraya gelip giderler. Çoğu zaman bunlardan Türkiye’nin bile haberi olmaz.

Darbeler burada planlanır. Kaos eylem planları burada yapılır. Halkın duygularını yönetmek için hangi kitle psikolojisi taktiklerinin uygulanacağı, hangi basın ve yayın organlarının nasıl kullanılacağı burada belirlenir.

1960, 1971, 1980 ve 28 Şubat v.d. darbeler burada planlanmış ve uygulanmıştır. Çok önemli ABD ajanları ile FETÖ’cü generaller İncirlik Üssü’nde toplanmış, 15 Temmuz darbe girişimi burada planlanmıştır.

PKK’yı, DEAŞ'ı ve YPG'yi kuran, örgütleyen, yönlendiren, silah yardımı yapan bu yapılardır. Afganistan, Irak ve Suriye’de milyonları katleden, Orta-Doğu’yu kan gölüne çeviren uçaklar İncirlik’ten kalkmıştır.

Türkiye, bu üssün faaliyetlerine izin vermekle büyük vebal altına girmiştir.

İncirlikte, dünyanın en gelişmiş 90 tane B-61 tipi nükleer başlık, U 2 casus ve her tür modern savaş uçakları, orta ve uzun menzilli füzeler ve en haberleşme sistemleri vardır.

ABD’nin Türkiye’ye karşı askeri bir müdahale yapması için okyanus ötesinden gelmesine gerek yoktur. Zira, her tür savaş imkan ve kabiliyetleriyle düşman kendi topraklarımızdadır.

Kısacası İncirlik Üssü topraklarımızdaki yılan yuvasıdır.

Acilen bu yılan yuvası kapatılmalı veya tüm faaliyetleri için Türkiye’den izin alma şartı getirilmelidir.

Hiç çekinmeye gerek yok. Türk dünyasının ve koca bir müslüman coğrafyanın tabii lideri ve umut kaynağı 80 milyonluk güçlü bir Türkiye’yi karşılarına alamazlar.

Askeri güçleri yetmediği için değil, dünya siyasi dengesi ve reel politik buna müsaade etmediği için.

Türkiye, Orta-Doğu siyasetinde vazgeçilmez bir ülke olduğu için.

Türkiye, Suriye politikasında önemli hatalar yapmıştır. Ancak, özellikle mültecilere kucak açması ve emperyalistlere karşı dik duruşu ile Müslüman halkların sevgisini ve güvenini kazanmıştır.

Dostumuzu düşmanımızı iyi analiz eder, birlik ve beraberlik olursak eminim ki, kazanan biz olacağız...

Bu yazı 1093 kez okundu.
Yorumlar

Yazarın tüm yazılarını görmek için tıklayınız!

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ