Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

Anadolu Selçuklu mimarisine ait eserlerin resimleri NEÜ’de sergilendi

Necmettin Erbakan Üniversitesinde Konya Sanat Etkinliklerinin 4.'sü olan Anadolu Selçuklu Mimarisinde İzler konulu resim sergisi açıldı.

Anadolu Selçuklu mimarisine ait eserlerin resimleri NEÜ’de sergilendi
05 Aralık 2018, Çarşamba günü, saat 09:58 'de eklendi.

Düzenlenen sergiye NEÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, akademisyenler ve diğer konuklar katıldı. Rektör Şeker, Selçuklu başkenti olan Konya'da atalarımızdan miras kalmış ve bu günlere ulaşmış olan değerli yapıtların sergilenmesinin önemli olduğunu kaydetti.

Hatıralarla dolu ve geçmişle bağımızı oluşturan yapıtların tuvallere yansımanın, kalıcı hale gelmesinin önemine değinen Şeker; "Bu sergide emeği olan tüm hocalarımıza, sanatçı kardeşlerimize şükranlarımı arz ediyorum. Her birinin kendi perspektifinden, özleminden, bakışından ortaya çıkan tabloların bir miras ve hatıra olarak kalacağını düşünüyorum. Sanatçı kardeşlerimiz, zamanları ile sanatları ile bu işi canlandırdılar biz sadece teşvik ettik. Serginin özellikle Hz. Mevlana'yı andığımız Şeb-i Arus dönemine denk gelmesinin de Konya'ya ve bölgeye hitaben önemli bir katma değer oluşturduğunu söylemek gerekir. Hepinize teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Sergi Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi B Blok fuayene alanında ziyaretçilerine açık olacak.

Bu haber 369 kez okundu.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ