Konya’da 15 Temmuz Destanı fotoğraf sergisi açıldı!

Türk milleti tarih boyunca pek çok destan yazdı. Ergenekon, Çanakkale, Kurtuluş Savaşı ve en son 15 Temmuz... O karanlık geceyi, unutmadık, unutturmayacağız. Bu kapsamda İrfan Medeniyeti Araştırma ve Kültür Merkezi'nde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri dolayısıyla fotoğraf sergisi açıldı. 52 eserin yer aldığı sergide karanlık geceden tarihe kazınan anlar an ve an paylaşıldı.

Konya’da 15 Temmuz Destanı fotoğraf sergisi açıldı!
17 Temmuz 2018, Salı günü, saat 17:10 'de eklendi.
15 Temmuz, Türk milletinin demokrasiye olan inancını ifade eden, tankların altına yatan ve göğsünü kurşunlara siper eden büyük milletin yazmış olduğu muhteşem bir destan...

İnsan ve İrfan Vakfı tarafından Konya Büyükşehir Belediyesi İrfan Medeniyeti Araştırma ve Kültür Merkezi'nde "15 Temmuz Destanı” adlı fotoğraf sergisi açıldı.

O karanlık gecede darbecilere karşı demokrasi ve milli birliğine sahip çıkan aziz milletin tarihe not düşen anları dakika dakika kaydedilip fotoğraflanarak izleyicilere sunuluyor.

İrfan Medeniyeti Araştırma ve Kültür Merkezi Müdürü Zübeyir Belviranlı, serginin asıl gayesini şu cümlelerle anlattı:

"15 Temmuz'da ne yaşandıysa dakika dakika 52 esere yansıtmaya çalıştık. Çanakkale, Kurtuluş destanımızın ve 15 Temmuz destanımız arasındaki bağlantıyı ortaya çıkartmaya çalıştık. Anadolu irfanını devamlı uyanık şekilde olması için ve bu tip kalkışmaya tekrar maruz kalırsak bu irfan sayesinde yine karşısında, ayakta durabilmek amacımız bu..."


 
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ