Sportif Başarıların Adresi: DİLTAŞ

Tarihi boyunca Türk gençlerine sporun her branşında hizmet vermeyi amaçlayan Diltaş Eğitim Kurumları, spora yaptığı hizmetlerle adından sıkça söz ettiriyor.

Sportif Başarıların Adresi: DİLTAŞ
13 Şubat 2019, Çarşamba günü, saat 11:59 'de eklendi.

Tarihi boyunca Türk gençlerine sporun her branşında hizmet vermeyi amaçlayan Diltaş Eğitim Kurumları, spora yaptığı hizmetlerle adından sıkça söz ettiriyor. Her yıl okullar arası spor müsabakalarında elde ettiği başarılarla Konya'nın gururu olan Diltaş Eğitim Kurumları'nın sportif çalışmalarının dünü, bugünü ve hedeflerini Meram Diltaş Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni ve Sportif Etkinliklerden Sorumlu İsmet Hakverdi ile konuştuk. Birbirinden ilginç açıklamalarda bulunan Hakverdi ile o keyifli geçen röportajımız...

 

Kazım ÖZÇELİK: Sizi tanıyabilir miyiz?

İsmet HAKVERDİ:Adanalıyım, sporla Adana'da tanıştım. Birkaç spor branşı denedikten sonra 10 yaşında voleybola başladım ve bu zamana kadar hayatımın olmazsa olmazı. Voleybol sayesinde Yakın Doğu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünde tam burslu olarak eğitim aldıktan sonra 2003 yılında mezun oldum. Değişik illerde değişik kulüplerde farklı liglerde profesyonel olarak voleybol oynadım. Voleybol sayesinde 2007 yılında Diltaş ailesine katıldım. Diltaş Eğitim Kurumlarında Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni, Sportif Etkinlikler Koordinatörü ve Voleybol Antrenörü olarak görev yapmaktayım.

Kazım ÖZÇELİK: Diltaş Eğitim Kurumları'nda spor çalışmaları hakkında bilgi verir misiniz?

İsmet HAKVERDİ: Öncelikle sporun her branşına önem veriyoruz. Değişik yaş gruplarında spor öğrenimi, teorik ve uygulamalı çalışmalar yapıyoruz. Spor branşlarının başlama yaşlarına göre alt yapılar oluşturuyoruz. örnek voleybol, basketbol, tenis, yüzme, satranç gibi. Bu doğrultuda haftanın belirli günlerinde belirlediğimiz yaş gruplarına göre branş çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Bu sene branş ve kategorilerde oluşturduğumuz takım ve ferdi yarışmalara 400'e yakın sporcu ile katılım sağlıyoruz.

 

Kazım ÖZÇELİK: İyi bir sporcu olabilmenin olmazsa olmazı nelerdir?

İsmet HAKVERDİ: Sorunuza Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün sözüyle başlamak isterim "Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim.” İlk önce ahlak, sonra yaptığı spora karşı sevgisi, iyi bir sporcu olabileceğine olan inancı, mücadele ruhu, özgüvenin yüksekliği, sağlığına ve beslenmesine dikkat ederek disiplinli çalışması diyebilirim.

Kazım ÖZÇELİK: Diltaş Eğitim Kurumları olarak sporun hangi dallarında bu yıl başarılara imza attınız?

İsmet HAKVERDİ: Şu ana kadar kazandığımız başarılar; Basketbol Genç Erkek A Konya 1.

Basketbol Yıldız Erkek Konya 3. Voleybol Yıldız Kızlar Konya 3. Tenis Genç Erkek Konya 1.

Tenis Genç Kız Konya 2. Yüzme Genç Kız ve Erkek 15 derece 28 madalya kazandık.

Ferdi Kick-box kızlar Konya 2.

2. dönem katılacağımız çeşitli branş ve kategorilerimiz var bir bu kadar daha derece bekliyoruz sporcularımızdan.

 

Kazım ÖZÇELİK: Hangi branşlarda alt yapı takımları oluşturuyorsunuz? Hedefleriniz neler?

İsmet HAKVERDİ: 2 yıl önce başladığımız basketbol ve voleybol branşlarında alt yapı çalışmalarımıza başladık. Şu anda 200'e yakın sporcumuz mevcut. Hedefimiz Konya'yı ve Türkiye'yi temsil eden sporcular yetiştirmek.

 

Kazım ÖZÇELİK: Öğrencilerinize spor aşkını nasıl aşılıyorsunuz?

İsmet HAKVERDİ: Çocuklar zaten hareket etmeyi sevdikleri için sporu eğlenceli bulurlar. Biz öncelikle bunu sağlıyoruz. Onlara zaman tanıyarak yetenekleri doğrultusunda yapmak istedikleri sporu keşfetmelerine yardımcı oluyoruz. Olumlu yaklaşımlarla onları teşvik ediyoruz. Seçtikleri sporu yapacak ortamı kendilerine sunuyoruz. Spor sayesinde sosyal çevresi genişleyen çocuklar nihayetinde bu işi fazlasıyla sevmeye başlıyorlar.

Kazım ÖZÇELİK: Konya'da elde ettiğiniz başarıları il dışına taşımayı düşünüyor musunuz? Bununla ilgili ne tür çalışmalarınız var?

İsmet HAKVERDİ: Kesinlikle amacımız bu, bu hedefe ulaşmak için sistemli ve planlı bir çalışma programı oluşturduk. Haftanın 7 günü takımlarımızı çalıştırıyoruz, sporcularımızın fiziksel gelişimlerini takip ediyoruz ve antrenmanlar dışında mental çalışmalar ile zihinsel gelişimlerini artırıyoruz.

Kazım ÖZÇELİK: Çocuklar ve gençler için sporun önemini özetler misiniz? Diltaş Eğitim Kurumları olarak buna çok önem verdiğiniz biliyoruz...

İsmet HAKVERDİ: Çocuklarımız için spor vazgeçilmez olmalıdır. Hele ki teknolojinin çocuklar üzerindeki etkisiyle hareketsiz yaşadıkları günümüzde. Spor fiziksel sağlığın yanı sıra zihinsel ve ruhsal gelişimlerinde çok etkilidir. Spor dayanışmayı, güveni, disiplini, dikkati ve stresle mücadeleyi kazandırır ve ayrıca onları kötü alışkanlıklardan uzak tutar.

 

Kazım ÖZÇELİK: Vaktinizi ayırdığınız için çok teşekkür ederiz. Son olarak okurlarımıza neler söylemek istersiniz ?

İsmet HAKVERDİ: Kesinlikle çocukları spora teşvik etsinler ve desteklesinler. Sağlıklı nesiller için.

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ