Beyşehir'de "Güzel Ezan Okuma" kursu

Beyşehir'de din görevlilerine yönelik olarak açılan Güzel Ezan Okuma kursu sona erdi.

Beyşehir’de “Güzel Ezan Okuma“ kursu
03 Mart 2017, Cuma günü, saat 13:08 'de eklendi.
Beyşehir İlçe Müftüsü Mahmut Çelikoğlu, bir ay boyunca devam eden kursun sonunda güzel ezan okuma eğitimi alan din görevlileriyle bir araya geldi.

Burada bir konuşma yapan müftü Çelikoğlu, Diyanet İşleri Başkanlığının son yıllarda cami hizmetlerinde nitelikli eleman yetişmesi noktasında ciddi bir eğitim ve öğretim faaliyetleri icra ettiğini söyledi.

 Bu vesileyle İlçe Müftülüğü olarak her yıl çeşitli kurslar açtıklarını ifade eden Çelikoğlu, "Ezan okuma, vaaz beceri ve Kur'an-ı Kerim-i güzel okuma kursları düzenliyoruz. Son kursumuz ise ilçemizde güzel ezan okuma kursu oldu. Hastane Camimizde haftada 4 gün süreli olarak bir aydır devam eden kursun bitiminde din görevlilerimiz güzel ezan okuma konusunda belli bir seviyeye ulaştı.  Ezanı camiye gelen gelmeyen, özellikle büyük şehirlerde inanan, inanmayan insanlar da dinliyor. Dolayısıyla bizim din hizmetinde en etkili aracımız ezan. Ezanın çok düzgün ve mükemmel okunması gerekiyor. O yüzden bu konuda inşallah kendimizi daha da geliştirip yenileyeceğiz." 
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ