“Hemşire yardımcısı, ebe yardımcısı, sağlık bakım teknisyeni mezunlarına kadro imkanı“

Özel İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Gazi Aldanmaz, "Hükümetimizin istihdam olanağı sağladığı "Klinik Destek Personel Alımı” adı altında 6409 Hemşire Yardımcısı, Ebe Yardımcısı ve Sağlık Bakım Teknisyeni alınacaktır. " dedi.

 “Hemşire yardımcısı, ebe yardımcısı, sağlık bakım teknisyeni mezunlarına kadro imkanı“
03 Ocak 2019, Perşembe günü, saat 14:30 'de eklendi.
Özel İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Gazi Aldanmaz yaptığı açıklamada şunları aktardı:

"26 yıllık köklü bir kurum olan Envar Eğitim Kurumları bünyesindeki İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile çıktığımız yolculukta 2015-2016 eğitim-öğretim yılında ilk mezunlarımızı verdik. Bu yolda bugüne kadar 310 öğrenci mezun ederek sağlık sektörüne dahil ettik. Mezun olan öğrencilerimizin bir kısmı çeşitli hastanelerde hizmete başlarken bir kısmı da üniversitelerin çeşitli bölümlerinde eğitimlerine devam etmektedir. Yine bu yolda açtığımız hemşire yardımcılığı,  ebe yardımcılığı ve sağlık bakım teknisyenliği bölümlerine devletin istihdam alanı sağlayacağından emin adımlarla yürüdük. 

Yapılan son açıklama da bu düşüncemizi destekler nitelikteydi. Hükümetimizin öğrencilerimize açtığımız ve birçok mezun verdiğimiz bu bölümler ile ilgili yaptığı istihdam, gerek hastane stajı gerekse hizmetleri ile tam not alan İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri,  öğrenci velileri ve sağlık sektörü üzerinde olumlu ve umut vaat edici bir hava estirdi.  

Hükümetimizin de istihdam olanağı sağladığı "Klinik Destek Personel Alımı” adı altında 6409 Hemşire Yardımcısı, Ebe Yardımcısı ve Sağlık Bakım Teknisyeni alınacaktır. Bu alanlardan mezun personeller İŞ-KUR vasıtasıyla istihdam edilecek, başvurular 31.12.2018 tarihinde başlamış olup 04.01.2019 tarihinde sona erecektir. Mezun personeller İŞ-KUR il Müdürlüğüne şahsen ya da iskur.gov.tr adresinden başvuru yapabilecektir.

Mezun öğrencilerimize bu yolda başarılar diler,  yollarının açık olmasını temenni ederiz."

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ