Mehmet Koç, saldırıya uğrayan hemşireyi ziyaret etti

Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Konya Numune Hastanesi Acil Servisi'nde hasta yakınının saldırısına uğrayan ve alın bölgesine dikiş atılan Hemşire Tuğba Yılmaz'ı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Mehmet Koç, saldırıya uğrayan hemşireyi ziyaret etti
08 Nisan 2019, Pazertesi günü, saat 16:30 'de eklendi.
Yaşanan elim olayı kınayan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Koç, "Sağlık Bakanlığımız son dönemde şiddet olayları ile ilgili olarak önemli mesafeler kat etti. Çıkan yeni yasa ile birlikte bu tür saldırılar artık yapanın yanına kar kalmıyor. Bu yaşadığımız olayda da, geçtiğimiz günlerde Beyhekim Devlet Hastanemizde yaşadığımız olayda da saldırganlar hemen tutuklandı” diyerek bu tür olayların sonuna kadar takipçisi olacaklarının altını çizdi.

Şiddet olayının yaşandığı andan itibaren hem hastane yönetiminin hem de İl Sağlık Müdürlüğü'nün ilgisi karşısında kendisini yalnız hissetmediğini söyleyen Hemşire Yılmaz da "İl Sağlık Müdürümüz olayın yaşandığı gün telefonla arayıp sağlık durumum hakkında bilgi almıştı, bugün de hastanemizde ziyarete gelmesi beni son derece mutlu etti. İnşallah bu tür olaylar artık son bulur ve hiçbir sağlıkçı arkadaşım benim yaşadıklarımı yaşamaz” dedi.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ