Reklam
Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

SİYASET

Erdoğan: Kandil'de lider takımını hallettik Erdoğan: Kandil'de lider takımını hallettik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kandil'de toplantı halindeki lider takımını hallettik" dedi.

 Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını nasıl veriyor?
Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını nasıl veriyor?

Türkiye, 24 Haziran'da bir kez daha sandık başına gidiyor. 24 Haziran'daki seçimler, 16 Nisan halk oylamasıyla hayata geçen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin de ilk seçimleri olacak. Seçmen, sandıkta cumhurbaşkanı adaylarının ve milletvekili adaylarının bulunduğu 2 ayrı pusulaya mühür basacak. Cumhurbaşkanı Seçimi ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi sonuçları, Türkiye ve dünya kamuoyuna Anadolu Ajansı (AA) tarafından aktarılacak.

Yeni Dünya Partisi'nden Ak Parti'ye destek Yeni Dünya Partisi'nden Ak Parti'ye destek

Yeni Dünya Partisi Genç Genel Başkanı Emanullah Gündüz, "Biz gençliğin ve geleceğin partisiyiz. Seçime girmediğimiz için Sayın Erdoğan'ı destekliyoruz. Biz partici değiliz memleketimize milletimize faydalı olan kim varsa kendimiz ve milletimiz için destek oluyoruz.

Mustafa Akış: Milletimiz laf üretene değil, iş üretene bakacaktır  Mustafa Akış: Milletimiz laf üretene değil, iş üretene bakacaktır

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış, 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri kapsamında Beyşehir'de bir dizi ziyaretlerde bulunarak destek istedi.

"Konya, Erdoğan ve AK Parti'nin yanında"

Konya'nın merkez Meram İlçe Belediye Başkanı Fatma Toru, 24 Haziran seçimlerinde Konyalıların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'nin yanında yer alacağını söyledi.

'F-35'in ilk teslimi yarın yapılacak' 'F-35'in ilk teslimi yarın yapılacak'

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, "F-35 projesi kapsamında Türkiye için üretilen uçaklarla ilgili gerekli bağlantılar yapılmıştır. Yarın F-35'in ilk teslimi yapılacaktır." dedi.

"Kandil'i başlarına yıkacağız"

Başbakan Yıldırım, "Şimdi sıra Kandil'de. Orayı da başlarına yıkacağız, buna ahdettik, bu alçaklara hayat hakkı tanımayacağız." dedi.

Devlet Bahçeli, temalı mitingleri tercih etti
Devlet Bahçeli, temalı mitingleri tercih etti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim çalışmalarında seçmenin karşısına temalı miting ve toplantılarla çıktı.

Liderlerin oy kullanacakları sandıklar belli oldu
Liderlerin oy kullanacakları sandıklar belli oldu

Pazar günü gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oyunu İstanbul'da, Başbakan Binali Yıldırım İzmir'de, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Ankara'da kullanacak.

Abdulhamit Gül'den süresiz nafaka açıklaması Abdulhamit Gül'den süresiz nafaka açıklaması

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, süresiz nafakaya ilişkin, "İki sene evlendiler diye birbirleriyle ölene kadar hukuken bunları bağlamak doğru değil ama esasen kadını korumak kırmızı çizgimiz." dedi.

Başkan Özaltun: Vatandaşımız ‘istikrarı bozmayacağız' diyor Başkan Özaltun: Vatandaşımız ‘istikrarı bozmayacağız' diyor

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir'e bağlı dış mahalle ziyaretlerini sürdürüyor.

Konuk: Türkiye bir kavşakta, geriye ricat diyenlere inat Karaman, Konya ve Türkiye reisle aynı safta Konuk: Türkiye bir kavşakta, geriye ricat diyenlere inat Karaman, Konya ve Türkiye reisle aynı safta

Seçim çalışmalarına devam eden AK Parti Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, Cihanbeyli ve Altınekin'de vatandaşlarla bir araya geldi. 24 Haziran'da gerçekleştirilecek seçimlerin önemine dikkat çeken Başkan Konuk, yeni sistemin sağlıklı bir şekilde hayata geçirilmesi için sistemin kurucusu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sistemin inşasını da yapması gerektiğini söyledi.

 Yurt dışındaki oy kullanma oranı yükseldi
Yurt dışındaki oy kullanma oranı yükseldi

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, yurt dışında ve gümrük kapılarında dün akşam itibariyle 1 milyon 486 bin 532 kişinin oy kullandığını, katılım oranının yüzde 48.78 olduğunu belirterek, hem sayı hem de oran olarak bir önceki seçimdekinden daha fazla oy kullanıldığını açıkladı.

 24 Haziran ilklerin seçimi olacak 24 Haziran ilklerin seçimi olacak

24 Haziran seçimleri, seyyar sandık uygulaması, 100 bin imzayla cumhurbaşkanı adaylığı, cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimi için aynı gün sandığa gidilmesi gibi pek çok ilke sahne olacak.

 Yurt dışı oylarında rekor
Yurt dışı oylarında rekor

24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için yurt dışında 1 milyon 486 bin 408 seçmen oy kullanarak rekora imza attı.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ