Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

SİYASET

AK Parti Ordu'da ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı AK Parti Ordu'da ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Ordu'daki ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı.

Bakan Soylu: Türkiye'yi geri döndürme takıntısı gericiliktir Bakan Soylu: Türkiye'yi geri döndürme takıntısı gericiliktir

İçişleri Bakanı Soylu, seçimlerde parmak boyasının geri gelmesini isteyenlere ilişkin, "Bu kafaların Türkiye'yi geriye döndürme takıntısını anlayabilmek mümkün değildir. Bu bir gericiliktir." dedi.

 Cumhur İttifakı Cumhur İttifakı "siyasi greyder"

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Cumhur İttifakı'nın yerel seçimlerde de halkın ekseriyetinin temayül ve iradesini aksettiren güçlü bir birliktelik sağlayacağı, bu sayede 31 Mart 2019 günü sandıkta 24 Haziran'dan bile daha parlak bir politik aritmetiğin ortaya çıkacağı gün gibi aşikardır." değerlendirmesinde bulundu.

Mustafa Kavuş: Meram için yeni bir bismillah diyeceğiz Mustafa Kavuş: Meram için yeni bir bismillah diyeceğiz

AK Parti Meram Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Kavuş, 31 Mart 2019 akşamında kazananın mutlaka Meram olacağını belirterek, "Liderimizin işaret buyurduğu gibi ilanihaye sürecek bir davanın, maratonun koşucuları olarak, inşallah o gün Meram için yeni bir Bismillah diyeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Yeni bir kırılma noktası Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Yeni bir kırılma noktası

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin Türkiye'deki yönetim sistemi açısından ciddi anlamda yeni bir kırılma noktası olduğunu söyledi.

Süleyman Soylu'dan seçim uyarısı Süleyman Soylu'dan seçim uyarısı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Türkiye'deki her seçimde olduğu gibi 31 Mart seçimleri de sistem açısından çok önemlidir ve bu süreçte belli güç merkezlerinin pozisyon almak istemesi söz konusudur. Terör örgütü burada pozisyon almak isteyecektir. Türkiye'nin istikrarından rahatsızlık duyanlar burada pozisyon almak isteyecektir." dedi.

Bahçeli: Sanatın siyasetteki sertlikleri yumuşatacağı kanaatindeyim Bahçeli: Sanatın siyasetteki sertlikleri yumuşatacağı kanaatindeyim

MHP Genel Başkanı Bahçeli "Sayın Cumhurbaşkanının Fazıl Say'ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesine davet etmesini anlamlı buldum. Sanatın, siyasetteki sertlikleri yumuşatacağı, hoşgörü ve muhabbet bağlarını güçlendireceği kanaatindeyim." dedi.

MHP Aksaray adaylarını tanıttı MHP Aksaray adaylarını tanıttı

MHP Grup Başkanvekili Bülbül, Cumhur İttifakına ilişkin, "Şu an itibarıyla bir anlayış birliği içerisinde hareket eden bir yapıyız. Herhangi bir siyasi partiyle seçim ve oy odaklı olarak bir araya geldiği bir yapı değildir." dedi.

'Türkiye seçim güvenliği konusunda önde gelen ülkelerden' 'Türkiye seçim güvenliği konusunda önde gelen ülkelerden'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Türkiye seçim yapma ve seçim güvenliği konusunda dünyada önde gelen ülkelerden biridir ve hatta başlarındadır." dedi.

'Turizm Geliştirme Fonu'nu bu yıl hayata geçireceğiz' 'Turizm Geliştirme Fonu'nu bu yıl hayata geçireceğiz'

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, "Kalıcı politika oluşturmamız gerekiyor. Turizm Geliştirme Fonu'nu bu yıl hayata geçireceğiz. Çünkü bu operasyonların sürdürülebilir ve uzun yıllara yayılmış olması gerekiyor." dedi.

Halıcı'dan Mansur Yavaş'a tepki Halıcı'dan Mansur Yavaş'a tepki

Eski CHP Genel Başkan Yardımcısı Halıcı, CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş'ın 2014 seçim yenilgisini değerlendirirken, kendisinin kurduğu CHP bilişim altyapısına yönelik söylediği sözlere tepki gösterdi.

Kurtulmuş: AK Parti bir dünya partisidir Kurtulmuş: AK Parti bir dünya partisidir

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, "AK Parti bir Türkiye partisidir. AK Parti bir bölgenin partisi değildir. Biz doğunun ya da batının, kuzeyin ya da güneyin değil, bütün Türkiye'nin partisiyiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizi birbirimizden ayıramayacaklar Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizi birbirimizden ayıramayacaklar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizi bölemeyecekler. Bizi birbirimizden ayıramayacaklar. Çünkü biz birbirimizi Allah için seviyoruz." dedi.

"Adaylara söylenecek sözümüz var"

KONTV Genel Yayın Yönetmeni Nurettin Bay kaleme aldı.

 Erdoğan, ABD'li senatör Graham'ı kabul etti
Erdoğan, ABD'li senatör Graham'ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ABD'li senatör Lindsey Graham'ı kabul etti.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ