Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

SİYASET

Erdoğan: Tüm ekonomik saldırılara rağmen hedeflerimize doğru yürüyoruz
Erdoğan: Tüm ekonomik saldırılara rağmen hedeflerimize doğru yürüyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Küresel ekonomide en sert fırtınaların estiği dönemlerde dahi biz, dimdik ayakta durmayı başardık. Bugün de maruz kaldığımız tüm ekonomik saldırılara rağmen hedeflerimize doğru yürümeye devam ediyoruz." dedi.

Devlet Bahçeli: YSK, şaibeleri teyit etti Devlet Bahçeli: YSK, şaibeleri teyit etti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: "YSK, şaibeleri teyit etmiş, sandık yolsuzluğunu ortaya çıkarmıştır." açıklamasını yaptı.

Mustafa Kavuş: Daha güzel Meram için el birliği ile çalışma mecburiyetimiz var Mustafa Kavuş: Daha güzel Meram için el birliği ile çalışma mecburiyetimiz var

Meram Belediyesi çalışanları ve aileleri iftarda buluştu. Meram'da bir başarı hikayesi yazmanın en önemli koşulunun ‘Birlik ve beraberlik' olduğunun altını çizen Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, "Daha güzel ve daha müreffeh bir Meram için el birliği ile çalışma mecburiyetimiz var." dedi.

Torba teklif TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi Torba teklif TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden kaçak geçişlere kesilen para cezalarının tahsilinden vazgeçilmesi ve ÖTV indiriminin 15 bin liraya çıkarılmasını öngören torba teklif, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

YSK İstanbul seçiminin iptalinin gerekçeli kararını açıkladı YSK İstanbul seçiminin iptalinin gerekçeli kararını açıkladı

YSK'nin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptaline ilişkin 4'e karşı 7 üyenin oy çokluğuyla aldığı kararın gerekçesi açıklandı.

31 Mart seçimlerinin kesin sonuçları açıklandı 31 Mart seçimlerinin kesin sonuçları açıklandı

YSK, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimine ilişkin kesin sonuçları ilan etti.

'CHP seçimle uğraşmak yerine kavga etmeye devam ediyor' 'CHP seçimle uğraşmak yerine kavga etmeye devam ediyor'

AK Parti Sözcüsü Çelik, İstanbul seçimlerine ilişkin, "CHP, hırçınlaşan üslupla seçimle uğraşmak yerine sürece karar veren hakemle kavga etmeye devam ediyor." dedi.

Erdoğan'dan sert tepki: Densizliktir, ahlaksızlıktır  Erdoğan'dan sert tepki: Densizliktir, ahlaksızlıktır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bir Genel Başkan dün grup toplantısında yargı mensuplarıyla ilgili ahlak, edep, insaf, hepsinden önemlisi insanlık dışı sözler sarf etti. Çete yaftası vurup hakimleri hedef göstererek, hakaret ederek yapılan eleştirinin adı densizliktir, had bilmezliktir, hatta ahlaksızlıktır." dedi.

Meclis Başkanı Şentop'tan milletvekillerine iftar Meclis Başkanı Şentop'tan milletvekillerine iftar

TBMM Başkanı Şentop, "Farklılıklarımıza rağmen temel meselelerde ortak hareket edebilme ve ortak çözümler geliştirme kabiliyeti, siyaset kurumunun sorumluluğundadır." dedi.

Turan: Asıl kaybeden o fotoğrafta yer almayan olacak
Turan: Asıl kaybeden o fotoğrafta yer almayan olacak

AK Parti Grup Başkanvekili Turan, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in Samsun'daki 19 Mayıs törenlerine katılmamasına ilişkin sözlerine dair, "Asıl kaybeden 19 Mayıs'a özel çekilen o fotoğrafta yer almayanlar olacak." dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: İşleri güçleri yalan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: İşleri güçleri yalan

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik, "Senin koruman ömründe koruma kursu almamış. Bugün yine Cumhuriyet Gazetesi, bir yalanın daha altına imza attı. '2002'de koruma kursu almış' diyorlar. Alınan bir misyon kursu ama onu da aldığı bizde gözükmüyor. İşleri güçleri yalan." dedi.

'Soru önergelerine verilen cevaplar çarpıtıldı' 'Soru önergelerine verilen cevaplar çarpıtıldı'

İçişleri Bakanlığından, TBMM Başkanlığına sunulan yazılı soru önergelerine verdikleri cevapların bazı milletvekilleri tarafından çarpıtıldığı açıklandı.

 Meclise yeni dokunulmazlık dosyaları sevk edildi
Meclise yeni dokunulmazlık dosyaları sevk edildi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli'nin de aralarında bulunduğu 25 milletvekiline ait dokunulmazlık dosyaları TBMM Başkanlığına sunuldu.

 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Bu devlet bana namusunu ve mahremini emanet etmiş İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Bu devlet bana namusunu ve mahremini emanet etmiş

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nu eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Daha güçlü bir gelecek için azmimizi yeniliyoruz
 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Daha güçlü bir gelecek için azmimizi yeniliyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her gün içeride ve dışarıda ülkemize kurulan bir tuzağı bozuyor, daha güçlü bir gelecek için azmimizi yeniliyoruz." dedi.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ