Reklam
Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

SİYASET

 Erdoğan'dan 'farklı Cumhurbaşkanı' vurgusu Erdoğan'dan 'farklı Cumhurbaşkanı' vurgusu

19 Ocak'ta Bakanlar Kurulu'na başkanlık edeceğini açıklayan Erdoğan, "Seçim öncesi alışılmış bir Cumhurbaşkanı olmayacağımı söylemiştim" ifadelerini kullandı.

 Kabakcı: Konya'da YHT'nin merkezi oluyor Kabakcı: Konya'da YHT'nin merkezi oluyor

Ak Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı, yapılan yatırımlarla Konya'nın YHT'Nin merkezi haline geldiğini belirtti.

İşte Meclis'i bekleyen kritik konular... İşte Meclis'i bekleyen kritik konular...

2014'ü geride bıraktığımız şu günlerde siyasetin 2015 takvimi de yavaş yavaş şekilleniyor.

Başbakan, Konya'da konuştu Başbakan, Konya'da konuştu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cizre'de yaşanan gerginliğe ilişkin, "Türkiye'nin özellikle sınır ilçelerinde bir şekilde şiddete başvurarak dışarıdaki huzursuzluğu ve çatışmayı içeri taşımak isteyenlere kesinlikle müsamaha gösterilmeyecektir. Bu çerçevede bütün halkımıza sükunet tavsiye ediyorum" dedi. Başbakan, Cizre'deki olaylardaki provokatörlerin yakalandığını da bildirdi.

 Başbakan'dan tutuklanan liseli gençle ilgili açıklama Başbakan'dan tutuklanan liseli gençle ilgili açıklama

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle bir gencin tutuklandığına" ilişkin soruya, "Kim olursa olsun, Cumhurbaşkanı makamına saygı göstermesi gerekir. Bu konu, hukuki bir konu" karşılığını verdi.

Başbakan Davutoğlu: Halkımız bizi yüzde 45-52 arasında destekliyor Başbakan Davutoğlu: Halkımız bizi yüzde 45-52 arasında destekliyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu: 'Şimdi yeni bir genel seçim süreci başlayacak ve özgüven içindeyiz. Halkımız bizi destekliyor ve yüzde 45-52 arasında destek görülüyor' dedi.

Musa Arat: Çetin bir imtihan başlıyor Musa Arat: Çetin bir imtihan başlıyor

AK Parti'de yeni Konya İl Başkanı olması beklenen Musa Arat, ilk mesajını verdi. Arat, dua beklediğini belirterek, 'Çetin bir imtihan başlıyor' dedi.

 AK Parti'den kritik seçim hamlesi AK Parti'den kritik seçim hamlesi

AK Parti seçim hilesine karşı 2015 model bir sistem üzerinde çalışıyor.

 2 milyon genci iş sahibi yapacak paket! 2 milyon genci iş sahibi yapacak paket!

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıklayacağı 3'üncü Dönüşüm Programı'yla iki milyon gence iş kapısı açılacak

 Ak Parti'de karar günü Ak Parti'de karar günü

Ak Parti Konya İl Başkanlığı için 4 isim öne çıkıyor. O 4 isim bugün Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşecek.

 Davutoğlu: Karşılarında çelik iradeyle duracağız Davutoğlu: Karşılarında çelik iradeyle duracağız

Başbakan Davutoğlu, "Kamu düzenini kim tahrip etmek isterse, onun karşısında çelik bir iradeyle duracağız" dedi.

 Devlette plaket ve hediye dönemi bittti Devlette plaket ve hediye dönemi bittti

Başbakan Davutoğlu, "Başbakanlık genelgesiyle bundan sonra başta benim yaptığım ziyaretlerde, hiçbir ziyarette yerel yönetimler, valilikler ve diğer kurumlar plaket ve hediye sunumunda bulunmayacaktır. Süslü plaketler yerine fidan dikimi özendirilecektir" dedi

 Kılıçdaroğlu'na Konya'da 'Osmanlıca' ve 'paralel yapı' göndermesi Kılıçdaroğlu'na Konya'da 'Osmanlıca' ve 'paralel yapı' göndermesi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şeb-i Arus programına katılmak için Konya'ya geldi. Mevlana Türbesi'ni ziyaret eden Kılıçdaroğlu ardından bir otelde düzenlenen programa katıldı. Burada Kılıçdaroğlu'na hitaben bir bir konuşma yapan Konya Kültür Sanat Derneği Başkanı Mehmet Çıpan, CHP liderine 'Osmanlıca' ve 'paralel yapı' göndermesi yaptı.

 Davutoğlu: Türkiye küresel bir güç olacak Davutoğlu: Türkiye küresel bir güç olacak

Başbakan Ahmet Davutoğlu "Cumhurbaşkanımızın başlattığı güzel girişimlerin takipçisi olacağız ve inşallah başlayan hiçbir hamle, yarım kalmayacak. Yeni hamlelerle Türkiye küresel bir güç olacak. Bütün bu hamleler, Konyalılara Sayın Cumhurbaşkanımızın bu vesileyle gazel bir hediyesi olacağını da şimdiden ifade etmek istiyorum." dedi.

 Başbakan Davutoğlu Konya'da Başbakan Davutoğlu Konya'da

Başbakan Ahmet Davutoğlu, özel uçak "CBK" ile saat 12.10'da Konya'ya geldi. Başbakan'ın şehirdeki ilk durağı öğle namazını kılmak için Kapu Camisi oldu.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ