Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

SİYASET

Adalet Bakanı Gül: Gülen'in iadesi için tüm hukuki yolları kullanacağız Adalet Bakanı Gül: Gülen'in iadesi için tüm hukuki yolları kullanacağız

Adalet Bakanı Gül, FETÖ elebaşı Gülen'in iadesine ilişkin, "Bu konuda şu ana kadar bir netice alınmadı ama biz alınması için tüm hukuki yolları kullanacağız." dedi.

Mardin'de CHP'den istifalar Mardin'de CHP'den istifalar

CHP Mardin İl Başkan Yardımcısı Berat Talayhan ile Nusaybin ilçe yönetimi üyeleri partiden istifa etti.

 Seçmen listeleri askıdan iniyor Seçmen listeleri askıdan iniyor

Yüksek Seçim Kurulunca (YSK), Mahalli İdareler Seçimleri için askıya çıkarılan muhtarlık bölgesi listeleri yarın askıdan inecek.

Erdoğan: Terörle mücadele için kimsenin müsaadesini isteyecek değiliz
Erdoğan: Terörle mücadele için kimsenin müsaadesini isteyecek değiliz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya'nın Kommersant gazetesine yazdığı makalede, "Terörle mücadele etmek için kimsenin müsaadesini isteyecek değiliz." ifadelerini kullandı.

YSK seçimde uyulması gerekenleri açıkladı YSK seçimde uyulması gerekenleri açıkladı

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde aday listelerinin verilmesinde uyulması gereken usullere ilişkin kararı Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

AK Partili Özdemir'den AK Partili Özdemir'den "yatağa bağımlı" seçmene çağrı

AK Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, hastalığı veya engeli sebebiyle yatağa bağımlı seçmenlerin, seyyar sandıklarda oy kullanabilmesi için başvuruların 17 Ocak'ta sona ereceğini bildirdi.

Cem Zorlu'ya kutlama ziyaretleri sürüyor Cem Zorlu'ya kutlama ziyaretleri sürüyor

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Cem Zorlu'ya kutlama ziyaretleri sürüyor. Zorlu'nun bugünkü konukları AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez ve Ereğli İlçe Başkanı Zübeyir Dursun oldu.

Erdoğan: Suriye'den göçü bu engeller Erdoğan: Suriye'den göçü bu engeller

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye sınırında oluşturulacak güvenli bölgede yapılaşmaya ilişkin, "Özellikle biz TOKİ olarak bu işin içerisine girebiliriz. Başta Amerika olmak üzere koalisyon güçleri lojistik olarak maddi destekleri bize verirlerse bu insanların güvenliğini de orada koruma kaydıyla böyle bir güvenli bölgeyi halletmiş oluruz. Ve bu göçü de engeller." dedi.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor! CANLI Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor! CANLI

Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Devlet Bahçeli'den Meclis Başkanlığı için çözüm önerisi Devlet Bahçeli'den Meclis Başkanlığı için çözüm önerisi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "TBMM Başkanı Binali Yıldırım istifa etmeliydi, etmemeliydi tartışması sürecekse, çözüm olarak TBMM İçtüzüğü'nün 14. maddesi en kalıcı çözüm yoludur. " dedi.

'Ümit ediyoruz ki Trump açıklamasını tashih eder' 'Ümit ediyoruz ki Trump açıklamasını tashih eder'

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, ABD Başkanı Trump'ın açıklaması hakkında, "Ümit ediyoruz ki Tromp bu açıklamasını, kastının, muradının bu olmadığını ifade ederek tashih eder." dedi.

"Cumhur İttifakı, Türk siyasi hayatındaki değişimin önemli bir parçasıdır"

MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın, Cumhur İttifakı'nın, Türk siyasi hayatındaki değişimin önemli bir parçası olduğunu belirterek, "Cumhur İttifakı'nın güçlü bir siyaset aritmetiği üreterek oyun bozmakta ve milli mutabakat ruhunu kalıcı kılmakta başarı sağlaması, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlere de aynı anlayışla girilmesinin değerini ön plana çıkarmıştır." değerlendirmesinde bulundu.

 Kalın'dan ABD Başkanı Trump'a yanıt
Kalın'dan ABD Başkanı Trump'a yanıt

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye paylaşımına ilişkin, "Sayın Donald Trump, teröristler ortağınız ve müttefikiniz olamaz. Türkiye ABD'den stratejik ortaklık yükümlülüklerini yerine getirmesini ve bunun terör propagandası ile gölgelenmemesini bekliyor." açıklamasında bulundu.

'Dünya mazlumlarının sesine ses vermek için oy istiyoruz' 'Dünya mazlumlarının sesine ses vermek için oy istiyoruz'

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, "Bu seçim kampanyasında dünya mazlumlarının sesine ses vermek için milletten oylarını, desteklerini ve gönüllerini istiyoruz." dedi.

'Kandil'e peşkeş çekenlere izin vermeyeceğiz' 'Kandil'e peşkeş çekenlere izin vermeyeceğiz'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal, "Biz bu şehrin imkanlarını, kaynaklarını belediyecilik adı altında Kandil'e peşkeş çekenlere izin vermeyeceğiz. İrademizle izin vermeyeceğiz. Oyumuzla izin vermeyeceğiz. Sandıkta izin vermeyeceğiz." dedi.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ