Reklam
Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

SİYASET

 Erdoğan: Zalimler için yaşasın cehennem Erdoğan: Zalimler için yaşasın cehennem

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan, 1 Mayıs'ta gerginlik çıkartmak isteyenlere sert eleştiride bulunurken, Mısır'daki idam karalarını unutmadı ve ekledi 'Zalimler için yaşasın cehennem'

 Konya'nın 3 ilçesine teşekkür için gidecek Konya'nın 3 ilçesine teşekkür için gidecek

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, seçim öncesi verdiği sözü tutarak, 30 Mart'ta Ak Parti'ye en yüksek desteği veren Konya'nın 3 ilçesine teşekkür ziyaretinde bulunacağını açıkladı.

 Davutoğlu: Seçim zaferini Konya'da kutlayacağız Davutoğlu: Seçim zaferini Konya'da kutlayacağız

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, seçim sonrasındaki ilk bakanlar kurulu toplantısında konuşulan ilk konunun Başbakan Erdoğan'ın Konya'ya yapacağı teşekkür ziyareti olduğunu belirterek, "Cumartesi günü yapılacak ziyaret herhangi bir ziyaret olmayacaktır" dedi.

 Davutoğlu: Konya, yine farkını gösterdi Davutoğlu: Konya, yine farkını gösterdi

Ak Parti Konya İl Teşkilatının düzenlediği toplantıya katılmak üzere şehre gelen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Konya'nın 30 Mart seçimlerinde Ak Parti'ye en güçlü desteği vererek, farkını ortaya koyduğunu söyledi.

 Erdoğan: Millet 10 Ağustos'ta başkanını seçecek Erdoğan: Millet 10 Ağustos'ta başkanını seçecek

Başbakan Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden bahsederken 'başkan' demesi gözden kaçmadı. Erdoğan, yaptıkları düzenlemeyle Cumhurbaşkanlığı seçiminin kriz olmaktan çıktığını anımsatarak, "10 Ağustos'ta millet kendi başkanını seçmek için sandığa gidecek" diye konuştu.

 Konya'da CHP'ye istifa şoku Konya'da CHP'ye istifa şoku

Seçim öncesi Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun miting yaptığı Konya'nın iki ilçesinden biri olan Akşehir'de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ilçe yönetimi istifa etti.

 Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı adaylığını hangi tarihte açıklayacak? Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı adaylığını hangi tarihte açıklayacak?

Başbakan Erdoğan'ın köşke çıkış tarihi sembol bir günde mi açıklanacak?

 Hüseyin Çelik'ten önemli açıklama Hüseyin Çelik'ten önemli açıklama

AK Parti Sözcüsü Çelik, cumhurbaşkanlığı seçimi ve "3 dönem kuralı" ile ilgili nihai kararların mayıs ayında yapılacak toplantılarda alınacağını bildirdi.

 Sorgun: 441 oy daha alabilseydik... Sorgun: 441 oy daha alabilseydik...

Ak Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, 30 Mart seçimlerini kazanan Ak Parti'li belediye başkanlarıyla birlikte bir basın toplantısı düzenledi. Seçimde Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile birlikte 26 ilçe belediye başkanlığını Ak Parti'li adayların kazandığını hatırlatan Sorgun, "Toplamda 441 oy daha alabilseydik, 32'de 32 hedefimizi gerçekleştirecektik' dedi.

 'Allah Resulü istismar edilemez' 'Allah Resulü istismar edilemez'

Başbakan Erdoğan,"Kutlu Doğum Haftası" etkinliğinde katılımcılara seslendi, mesajlar verdi: 'Allah Resulü istismar edilemez'.

 Japonlar'dan Bakan Davutoğlu'na büyük ilgi Japonlar'dan Bakan Davutoğlu'na büyük ilgi

Dışişleri Bakanı ve Ak Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Nükleer Yayılmanın Önlenmesi ve Silahsızlanma Girişimi (NPDI) sekizinci bakanlar toplantısına katılmak üzere Japonya'ya gitti. Japonlar, konuk bakanlar arasında özellikle Türk Dışişleri Bakanına büyük ilgi gösterdi.

Köşk seçiminde fotoğraflı pusula Köşk seçiminde fotoğraflı pusula

AK Parti, okuma yazma bilmeyen vatandaşlara yardımcı olması maksadıyla, oy pusulalarında aday fotoğrafının da yer alması için YSK'ya başvuracak.

 Çelik: Bu konuda çalışmamız yok Çelik: Bu konuda çalışmamız yok

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, emeklilere özel enflasyon hesaplamasıyla ilgili olarak "Binbir türlü konu var, bunların üzerine biz çalışıyoruz ama bahsettiğiniz konuyla ilgili bir çalışmamız söz konusu değil" dedi.

 Bakan İslam, Konya'da konuştu: Affedilir bir şey değil Bakan İslam, Konya'da konuştu: Affedilir bir şey değil

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, TBMM'de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıya ilişkin, "Affedilir bir şey değil. TBMM çatısı altında böyle bir hadisenin cereyan etmesi benim açımdan ne anlaşılır bir şey, ne de affedilir bir şey. Değerli Parti Başkanına çok geçmiş olsun diyorum. Bir daha tekrarlanmamasını umut ediyorum" dedi.

 Erdoğan'dan Cemaat açıklaması: Yerle yeksan olacaklar Erdoğan'dan Cemaat açıklaması: Yerle yeksan olacaklar

Başbakan Erdoğan, gazetelerin genel yayın yönetmenleri ile Adile Sultan Sarayı'nda toplantı düzenledi. Cemaat'e yönelik sert açıklamalar yapan Erdoğan, kendilerine yönelik saldırıların süreceğini söyledi.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ