Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

Ahmet Sorgun: Bu vahşettir, caniliktir, sapkın bir ırkçılıktır

AK Parti Genel Merkez MKYK Üyesi ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Yeni Zelanda'da yaşanan terör saldırısını kınadı.

 Ahmet Sorgun: Bu vahşettir, caniliktir, sapkın bir ırkçılıktır
15 Mart 2019, Cuma günü, saat 17:04 'de eklendi.

Milletvekili Sorgun yaptığı açıklamada şu  görüşlere yer verdi:

"Yeni Zelanda Christchurch'te Nur Camii'ne yapılan ırkçı ve faşist saldırıda 49 kişi katledilmiş, 48 kişide yaralanmıştır. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum. 
Bu saldırı islam karşıtlığının ve Müslüman düşmanlığının geldiği noktayı göstermektedir. Hiç tanımadığı onlarca insanı sırf inançlarından dolayı ve ibadet ettikleri sırada katletmenin izah edilebilecek bir tarafı yoktur. Bu vahşettir, bu caniliktir, bu sapkın bir ırkçılık, sapık bir ideolojidir. Terör seviciler, terörü besleyip, terörden beslenenler unutmasınlar ki; o terör bir gün gelip kendilerini de vurur. Bunun örneklerini defalarca  gördük. Biz ülke olarak hiçbir zaman terörden, şiddetten yana olmadık, olmayacağız. Bugüne kadar terör örgütleriyle en kararlı mücadeleyi yürüten ülke Türkiye'dir. Bu kararlı mücadele terörün kökü kazınana kadar da devam edecektir.  İslami terörle bağdaştırmaya çalışanlar şunu bilmelidir ki, bizim dinimiz İnsana büyük değer verir ve yüce kitabımız Kuran da "Kim  bir insanı öldürürse bütün insanlığı öldürmüş gibidir, kimde bir insanın hayatını kurtarırsa bütün insanların hayatını kurtarmış gibidir”der. Biz Müslümanlar böyle inanır böyle yaşarız”

Bu tür saldırıların yaşanmaması için gerekli tedbirleri Avrupa ve dünyanın bir an önce alması gerektiğini altını çizen Sorgun ”Dünya ve Avrupa İslam'ı iyi anlamalı ve söylemlerini bir an önce düzeltmelidir. Saldırıyı tekrar lanetliyor, saldırıda hayatını kaybeden kardeşlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet niyaz ediyorum” dedi.


 

Bu haber 535 kez okundu.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ