Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

Ahmet Sorgun: Şimdi hesap sorma zamanı

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Konya Adliyesinde 191'i tutuklu 527 sanığın yargılandığı çatı davasına ilişkin, "Yargılama süreci hukuka yakışır bir şekilde sürüyor. Şimdi milletimiz adına hesap sorma zamanı. " dedi.

Ahmet Sorgun: Şimdi hesap sorma zamanı
12 Eylül 2017, Salı günü, saat 11:12 'de eklendi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Konya Milletvekili Hüsnüye Erdoğan, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış ve AK Parti Konya Teşkilatı üyeleri Konya Adliyesinde 191'i tutuklu 527 sanığın yargılandığı çatı davası öncesi kameralar karşısına geçti.

Sorgun, "12 Eylül'ün gerekçeleri arasında Konya'da yapılan miting gösterildi. 28 Şubat da hedef yine Konya'ydı. 17 Aralık'ta Başbakanımız Konya'daydı. 15 Temmuz'un önü asrın ihaneti, arkası ise milletimizin asrın zaferidir. Darbe çok hafif kalır çünkü bu millet çok darbeler gördü. Bu tam anlamıyla işgal girişimiydi. Bunu abartarak değil, inanarak söylüyorum çünkü yabancı işgal gücü eğer ülkemize saldırsaydı nerelere saldırırdı... Meclis'e Cumhurbaşkanlığına, Özel Kuvvetlerine saldırırdı. Buralara saldırıldı. Yabancı bir işgal gücü ancak buralara saldırırdı. " dedi.

"Bu bir darbeden çok çok öte resmen işgal girişimiydi" diyen Sorgun, "Türk adaleti artık hesap soruyor. Milletimiz adına hesap soruyor. 527 sanıklı çatı davasının ilk duruşmasına katıldık. Yargılama süreci hukuka yakışır bir şekilde sürüyor. Şimdi milletimiz adına hesap sorma zamanı. Milletimiz adına takip ediyoruz. Bu davaların takipçisiyiz, milletin vekili olarak bu davaların takipçisi olduğumuzu ifade ediyoruz" dedi.

Bu haber 642 kez okundu.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ