Başkanlar Konya merkezdeki muhtarlarla buluştu

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ve Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ile birlikte Konya merkezde seçimi kazanan muhtarlarla bir araya geldi. Yeni dönemin koordinasyonun üst seviyede olduğu bir dönem olacağını, amaçlarının tevazu, samimiyet ve gayretle gönül belediyeciliği yapmak olduğunu belirten Altay, bunda da en büyük destekçilerinin muhtarlar olduğunu söyledi.

Başkanlar Konya merkezdeki muhtarlarla buluştu
25 Nisan 2019, Perşembe günü, saat 14:39 'de eklendi.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Karatay, Meram ve Selçuklu ilçelerinde yeni seçilen muhtarlarla bir araya geldi.

Başkan Altay, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda düzenlenen "Muhtarlar Buluşması” programına Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ve Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ile birlikte katıldı.

KOORDİNASYONUN DAHA ÜST SEVİYEDE OLDUĞU BİR DÖNEM OLACAK

Konuşmasına, önemli olanın Konya'ya hizmet etmek olduğunu söyleyerek başlayan Başkan Altay, yeni dönemde hep birlikte Konya için güzel işleri yapmak için çalışacaklarını ifade etti. Başkan Altay, "Bu dönem koordinasyonun daha üst seviyede olduğu bir dönem olacak. Amacımız tevazu, samimiyet ve gayretle gönül belediyeciliği yapmak. Şuna inanıyoruz; mahalledeki sorunların, ihtiyaçların tespit edilmesinde en önemli referans noktası seçilmiş muhtarlarımız olan sizlersiniz. Sefer bizden zafer Allah'tan” ifadelerini kullandı.

"HEP BİRLİKTE YENİ BİR BAŞARI HİKAYESİ YAZACAĞIZ”^

Hep birlikte Konya'yı yönetme çabasında olacaklarının altını çizen Büyükşehir Belediye Başkanı Altay, konuşmasına şu sözlerle devam etti: "Her zaman vurguladık; ortak akılla şehrimizi yönetmeyi arzu ediyoruz. ‘Ben yaptım oldu' belediyeciliği çoktan devrini tamamladı. Sizler vatandaşlarımızdan istek ve talepleri alıp bize iletirseniz biz de belediyecilik anlayışımıza uygun bir şekilde, mali imkanların el verdiği ölçüde bütün sorunları çözmek için çaba sarf edeceğiz. Konya'ya hizmet etmek herkese nasip olmaz. Konya, beldeyi muhayyeredir. Ecdadımız Konya için arkalarında şanlı bir tarih bıraktı. Biz bu topraklara geldiğimiz günden itibaren hem şehirlerimizi imar ediyoruz hem de nesli ihya etmeye çalışıyoruz. Bu ikisini birlikte yürütmek zorundayız. Bugün Konya, sadece ülkemizin değil, dünyanın en güzel şehirlerinden birisi. Planlı yapılaşmasıyla, çevre faaliyetleriyle, içinde yaşayan insanlarla birçok Avrupa şehrinden çok daha güzel bir şehirde yaşıyoruz. Bugüne kadar çok iyi bir şekilde belediyecilik hizmetleri yürüttük. Bundan sonra da edindiğimiz tecrübeyle, koordinasyonumuzla ve uyumumuzla da inşallah şehrimiz için güzel şeyler yapmayı arzu ediyoruz. İnşallah çok bereketli bir beş yıl geçeceğine inanıyoruz. Hep birlikte yeni bir başarı hikayesi yazacağız. Bunda en büyük destekçimiz sizlersiniz.”
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ