Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete
Reklam

Erdoğan’dan OHAL açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "OHAL konusundaki endişelerinizi, ben tabii anlamakta biraz zorlanıyorum. Olağanüstü Hal, tam aksine, Türkiye'de bütün işlerin çok daha sağlıklı bir şekilde yürümesine yönelik atılmış bir adımdır" dedi.

Erdoğan’dan OHAL açıklaması
18 Mayıs 2017, Perşembe günü, saat 18:04 'de eklendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sabancı Center'de düzenlenen Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı'na katılarak konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "OHAL konusundaki endişelerinizi, ben tabii anlamakta biraz zorlanıyorum. Acaba OHAL, şu ana kadar bizim sanayicilerimizin, iş adamlarımızın, neyini engelledi? Eğer Olağanüstü Hal, bizim iş adamlarımızın, sanayicilerimizin şu andaki işlevini engelliyorsa, oturur onu konuşuruz ama böyle bir şey söz konusu değil. Biz göreve geldiğimizde Güneydoğu'da yine Olağanüstü Hal vardı ama orada sıkıntı vardı. Ben o bölgeyi dolaşırken oradaki vatandaşlar, 'Şu Olağanüstü Hali kaldırın, çünkü buradaki sıkıntılarımız büyük' dedikleri zaman haklı olduklarını gördük ve 1 ay içinde biz Olağanüstü Hal'i kaldırdık ama şuandaki Olağanüstü Hal, tam aksine, Türkiye'de bütün işlerin çok daha sağlıklı bir şekilde yürümesine yönelik atılmış bir adımdır."dedi.

Bu haber 1713 kez okundu.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ