Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete
Reklam

“Kongreye yabancı misafirler davet edilmedi“

AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, 21 Mayıs'ta gerçekleşecek kongrenin olağanüstü kongre olması nedeniyle yabancı misafirlerin, devlet adamlarının davet edilmediğini, misyon şeflerinin kongreyi takip edeceklerini bildirdi.

“Kongreye yabancı misafirler davet edilmedi“
19 Mayıs 2017, Cuma günü, saat 11:06 'de eklendi.

AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Eker, AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde Dış İlişkiler Başkanlığının görevinin yabancı misyon şeflerinin ve Türkiye'de temsil edilen uluslararası kuruluşların temsilcilerinin içinde yer aldığı 250 civarında kişiyi davet etmek ve kongre salonunda ağırlamak olduğunu ifade etti. 

Eker, kongreyi takip etmek isteyen yabancı basının mülakatları konusunda da Dış İlişkiler Başkanlığındaki başkan yardımcılarının ve uzmanların yardımcı olacaklarını belirterek, "Bu kongre, olağanüstü kongre olması hasebiyle yabancı misafirler, devlet adamları davet edilmedi. Dolayısıyla misyon şefleri takip ediyor." dedi.  

Türkiye tarihinde bir ilkin gerçekleşeceğini kaydeden Eker, "Cumhurbaşkanımız, partimize üye oldu. Şimdi partimizin organlarınca kongrede tek aday gösterilmesi söz konusu. Sayın Cumhurbaşkanımızın, kurucusu olduğu AK Parti'nin başına tekrar gelmesi bizde büyük bir heyecan uyandırıyor. Bütün dünya da bu önemli gelişmeyi yakından ve dikkatle izliyor. Bizim heyecanımız bir başka." değerlendirmesinde bulundu. 

- "Tanzimatla beraber gelişen tasavvur"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı özlediklerini ifade eden Eker, "Onunla yakın çalışmak, onun hem tecrübesinden hem siyasi basiretinden, ferasetinden istifade etmek AK Parti için zenginlik kaynağıdır. O, lider olarak başımızda bulunduğunda daha bir güvenle, aşkla, heyecanla, kadrolar yüksek motivasyon kazanır." dedi. 

AK Parti'nin parti programının bir medeniyet tasavvurunu ifade ettiğini kaydeden Eker, "2001'de kuruldu ama onun kodları ve şifreleri milletin gönlünde, hafızasında 150 senedir var. Tanzimatla beraber gelişen bir tasavvurdur. AK Parti programı böyle bir program." diye konuştu. 

Avrupa'da yaşanan sıkıntıların altında "siyasi liderliklerdeki kuraklaşmanın" yattığını belirten Eker, aşırı sağ, ırkçı siyasetlerin Avrupa'da güç kazanmasının nedeninin de merkez siyasette yer alan partilerin güçlü liderlik sorunu yaşaması olduğunu vurguladı. 

Bu haber 994 kez okundu.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ