Remzi Karaarslan: Dirilişin sembolü; Çanakkale ruhu

Çanakkale Zaferi'nin Türk tarihinde önemli bir yere sahip olduğunu söyleyen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan, bu ruhun hep canlı tutulması gerektiğinin altını çizdi.

Remzi Karaarslan: Dirilişin sembolü; Çanakkale ruhu
17 Mart 2020, Salı günü, saat 14:12 'de eklendi.
İçinde bulunduğumuz coğrafya ve yaşanan iç ve dış gelişmelerin Çanakkale ruhunu her zamankinden daha fazla anlamamız gerektiğini  söyleyen Karaarslan, bu milli anlayışın hayatın her alanına yayılmasıyla elde edileceğini söyledi.

Karaarslan sözlerine şöyle devam etti:

"Çanakkale, dönemin en büyük küresel gücüne karşı, kanı ve canı ile vatan topraklarını mühürleyen  Türk milletinin asalet mücadelesidir. Yedi düvele karşı imanıyla düşmana "dur” diyen Malazgirt'te Alpaslan'ın dilinde, Surlarda Ulubatlı'nın elinde; zemini kan kırmızı, ay yıldızı ak bayrağımızı canı pahasına savunan; vatan toprağını terk etmeyen, düşmana "Çanakkale Geçilmez” diyen, tüm dünyaya ders veren şanlı ordumuz en büyük gururumuzdur. Bugünü anlamak için Çanakkale'ye, Çanakkale'yi anlamak için de  bugüne bakmamız gerekir. Çanakkale Zaferi; Türk milletini, yurt edindiği Anadolu'dan atmak ve yok etmek üzere yola çıkmış zalimlerin hüsran ve kesin bir yenilgi ile def edilmesinin adıdır. Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete irtihal eden kahramanlarımızı ve vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.”
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ