Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

Türkiye’nin en genç muhtar adaylarından biri Konya’dan

Türkiye'nin en genç muhtar adaylarından biri Konya'da çıktı… 19 yaşındaki Hasan Alparslan Ben, Selçuklu İlçesi Ferhuniye Mahallesi muhtarlığına aday oldu. 60 yıldır aynı mahallede yaşayan ve bir dönem muhtarlık yapan babasının desteğini arkasına alan Ben, seçime iddialı hazırlanıyor…

Türkiye’nin en genç muhtar adaylarından biri Konya’dan
18 Şubat 2019, Pazertesi günü, saat 15:36 'de eklendi.

Yerel seçimlere bir buçuk aydan daha az bir süre kaldı. Siyasi partilerin yanı sıra muhtar adaylarında da yoğun bir çalışma var. O adaylardan biri de Selçuklu Ferhuniye Mahallesi Muhtar Adayı Hasan Alparslan Ben

Ben'i diğer adaylardan ayıran en büyük özellik, yaşı… Henüz 19 yaşında olan Ben, kapı kapı gezip 31 Mart'ta yapılacak seçimler için destek istiyor. 

Muhtarlığına aday olduğu mahallede doğup büyüyen Ben, ilkokul eğitimini Mareşal Mustafa Kemal İlköğretim okulunda tamamlamış. Meram Ticaret Meslek Lisesi Muhasebe ve Finansman bölümünden mezun olan Ben, üniversite eğitimini Necmettin Erbakan Üniversitesi Muhasebe ve Finansal Yönetim alanında lisans düzeyinde devam ettiriyor. Aynı zamanda Erzurum Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinde Adalet alanında ön lisans tahsil ediyor. 

Alparslan Ben, 60 yıldır aynı mahallede yaşayan ve 2009-2014 yılları arasında muhtarlık yapan babası Orhan Ben'in desteğini alarak bu yola çıktığını söyledi.

Mahalleye hizmet noktasında babasının tecrübelerinden faydalanacağını ifade eden Ben, "Doğup büyüdüğüm mahalleye hizmet etmek için bu yola çıktım. Türkiye'nin en genç muhtar adaylarından biri olmanın ayrıcalığını yaşıyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın muhtarlara verdiği önemi bütün halkımız yakından biliyor. Bu sebeple mahalle halkımızı hizmetin en iyisiyle, en kısa sürede buluşturmak adına adayım.” dedi.

Seçim çalışmaları çerçevesinde kapı kapı gezdiklerini ve seçim günü için destek istediklerini dile getiren Ben, "Genç bir muhtar adayını karşısında görünce şaşıranlar da var elbet. Ama halkımızın çoğu, benim gibi genç bir adaya destek vereceğini belirtiyor. Seçilmemiz durumunda onların yüzünü kara çıkarmamak için çalışacağım. Günümüz gençliğinin Osman Gazi'nin 24 yaşında devlet kurduğu birikime, Fatih'in 21 yaşında İstanbul'u fethettiği bilgiye sahip olması gerekiyor. Ferhuniye Mahallesi halkının 31 Mart'ta tercihini benden yana kullanacağına inancım tam.” diye konuştu.

Bu haber 985 kez okundu.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ