Ali İhsan Yavuz: İstanbul İl Seçim Kurulu süreci zorlaştırdı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Sinan Burhan'ın hazırladığı Anadolu Soruyor Programında önemli açıklamalarda bulundu.

Ali İhsan Yavuz: İstanbul İl Seçim Kurulu süreci zorlaştırdı
18 Nisan 2019, Perşembe günü, saat 13:57 'de eklendi.
Ali İhsan Yavuz, Anadolu Soruyor programında yerel medya temsilcilerinin sorularını yanıtladı. 

Yavuz, 298 sayılı kanunda her şeyin açık olduğunu kamu hizmetinden mahrum olanların seçme ve seçilme haklarının olmadığını vurgulayarak, "Şuan da sadece İstanbul da KHK ile görevden alınanların araştırmasını yapıyoruz. Bize ulaşan bilgilere göre KHK'lıların sayısının da 20 bin civarında olduğunu tahmin ediyoruz. Bu nedenle YSK'ya bugün ek bir dilekçe vererek KHK ile görevden alınanların oy kullandıklarının tespit edilmesi ve seçimlerin iptali için başvuracağız.” dedi.

Ali İhsan Yavuz'a dün İstanbul Seçim Kurulunun Ekrem İmamoğlu'na mazbatayı vermesine ilişkin görüşleri de soruldu.

Yavuz "Bu karar tabi şık olmamıştır. Elbette İstanbul Seçim Kurulunun kararlarına uymak gerekir. Bu kurulun yapması gereken Yüksek Seçim Kurulunu beklemekti. Süreci daha karmaşık hale getirmek doğru değildir" diye konuştu.

Ali İhsan Yavuz, kendisi ile ilgili Fatih Portakal'ın FETÖ ile ilişkilendirerek yayınlar yaptığını söyleyerek tepkisini dile getirdi. Yavuz, "Hiçbir zaman FETÖ ile bir irtibatının olmadığını, hiçbir zaman gazetelerine üye olmadım Bankalarında hesabım olmadı, derneklerine üye olmadım, hiçbir zaman sohbetlerine katılmadım bağışta bulunmadım" dedi.

Öte yandan sandık başkanlarının FETÖ yakınlarından oluştu iddiasına yönelik tespitlere muhalefet partilerinin "sandık başkanları FETÖ'cü deniliyor AK Partide birçok FETÖ'cünün akrabası görev yapıyor " eleştirileri olduğunun hatırlatılması üzerine ise Yavuz "Bizim için milat 17-25 Aralıktır. Bu tarihlerden önce FETÖ ile irtibatlı olanları suçlamıyoruz dedi. FETÖ ile irtibatlı olanlar varsa devletimiz gereğini yapıyor" dedi.

Canan Kaftancıoğlu'nun Gezi twitine ilişkin bir soruya da yanıt veren Ali İhsan Yavuz " Kimse sokaktan medet ummasın. Herkes hukuka saygılı olsun diyerek CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun kendisi ve İstanbul Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İstanbul İl Başkanı, Büyükçekmece İlçe Başkanı ve Maltepe İlçe Başkanının da aralarında bulunduğu kişilere ilişkin suç duyurunda bulunduğunu ifade ederek, bu suç duyurusunun amacının insanları provoke etmek olduğunu vurguladı.
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ