Hakeme saldıran futbolcu maç sırasında gözaltına alındı

Brezilya'nın amatör lig ekiplerinden Sao Paulo de Rio Grande'de forma giyen William Ribeiro adlı futbolcu, maç sırasında hakeme fiziksel saldırıda bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alındı.

Hakeme saldıran futbolcu maç sırasında gözaltına alındı
06 Ekim 2021, Çarşamba günü, saat 23:49 'de eklendi.
Sao Paulo de Rio Grande ile Guarani de Venancio Aires arasından oynanan maç sırasında hakem Rodrigo Crivellaro'nun takımı lehine frikik kararı vermemesine sinirlenen Brezilyalı futbolcu Ribeiro, hakeme iki kez tekme atarak saldırıda bulundu.

Saldırının ardından bilinci kapanan hakem Crivellaro hastaneye kaldırılırken, William Ribeiro ise maç sırasında emniyet yetkililerince gözaltına alındı.

Sao Paulo de Rio Grande Kulübünden yapılan açıklamaya göre, olayın ardından William Ribeiro'nun sözleşmesi feshedildi. Hakkında yasal işlemlerin uygulanması için federasyon ve emniyet yetkililerince harekete geçildi.

Brezilya basınında ise hakem Crivellaro'nun sağlık durumunun iyi olduğu ve hastaneden taburcu edildiği bilgisi paylaşıldı.

Brezilya Futbol Federasyonu, yarıda kalan maça ilişkin son kararını daha sonra verecek. William Ribeiro'ya ise ömür boyu spordan men cezası uygulanması bekleniyor.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ