Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

Konya sporunun alt yapısına yeni tesisler geliyor!

Spor Genel Müdürlüğü Tesis ve Yatırımlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk, geçtiğimiz günlerde yapımı tamamlanan tesislerin açılışını yapmak, tesislerde gelinen son durumu yerinde incelemek ve bilgi almak üzere Konya'ya geldi.

Konya sporunun alt yapısına yeni tesisler geliyor!
24 Haziran 2018, Pazar günü, saat 10:27 'de eklendi.

Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan'ın direktifleri doğrultusunda Konya'da bulunan Yatırımlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk, sosyal medya hesabından burada yaptığı incelemelerle ilgili olarak  "Konya'da Saraçoğlu Bölgesinde  1.5 Milyon M2 alanı Spor Kampüsü haline getiriyoruz” paylaşımında bulundu. 

Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ömer Ersöz ve Atiker Konyasporu'un As Başkanı aynı zamanda Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu başkan vekili Mehmet Günbaş ile birlikte tesisleri gezerek yerinde bilgi alan Dursun Türk, Konya'ya kazandırılan tesislerden ve bununla birlikte kaydedilen gelişmelerden memnun olduklarını söyledi. 

Tesisleşme anlamında Spor Genel Müdürlüğü olarak tüm imkanlarını seferber ettiklerini ve Türkiye'nin dört bir yanında ihtiyaç olan her yere tesis yapımını sürdürdüklerini ifade eden  Tesis ve Yatırımlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk, özellikle merkez Karatay ilçesinde yer alan Saraçoğlu Bölgesinde önemli yatarımlar yapılacağını açıkladı.  

Saraçoğlu Bölgesinde 1.5 Milyon metrekare alanı ‘Spor Kampüsü' haline getireceklerini kaydeden Dursun Türk, Konya Spor alt yapısının uzun yıllar ihtiyacını karşılayacak yatırımların yapılacağını müjdeledi.  

Saraçoğlu Spor Kampüsü içerisinde Konya spor alt yapısı tarafından kullanılan mevcut 2 sentetik çim saha, 1 çim saha, 16 soyunma odası, hakem odaları ile sosyal donatılar bulunuyor.

Bu dev yatırımlardan Atiker Konyaspor'un yanı sıra amatör küme ve alt yapı takımları da yararlanıyor.

Spor kampüsüne ilave olarak yine kulübümüzle birlikte tüm Konya spor camiasının kullanımı için iki adet çim saha, 1 adet sentetik saha ve 1 adet kondisyon salonu daha yapılacak.

Spor Genel Müdürlüğü Tesis ve Yatırımlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk, Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Saraçoğlu Spor Tesislerindeki tetkiklerinin ardından, daha sonra Konya merkezdeki bazı spor tesislerindeki incelemelerde bulundu. Türk merkezdeki ziyaretlerini tamamladıktan sonra ilçelere geçerek buradaki tesisler ve yapımı devam eden projelerle ilgili yetkililerden brifing aldı.

Bu haber 1735 kez okundu.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ