Malatya galibiyeti sonrası KONTV’ye özel açıklamalar

Konyaspor'un deplasmanda 3-2 kazandığı maç sonrası Konyaspor cephesi muhabirimiz Mustafa Durmuş'un sorularını cevaplandırdı.

 Malatya galibiyeti sonrası KONTV’ye özel açıklamalar
21 Şubat 2021, Pazar günü, saat 22:20 'de eklendi.
Konyaspor İkinci başkan Ekrem Coşkun, galibiyeti büyük Konyaspor taraftarına armağan etti.

Coşkun, "Bugünkü maçtan dolayı şunu ifade etmek isterim 6 puanlık bir maçtı. Bu galibiyet Konyaspor'un gerçek sahi olan büyük taraftarlarımıza armağan olsun. Bu başarının inşallah devamı da gelecek. Teknik ekip ve futbolcularımızı kutluyorum” açıklamasında bulundu. 

"ÇOK DEĞERLİ 3 PUAN ALDIK”  
Konyaspor Başkan Yardımcısı Bünyamin Sarıtaş "Çok önemli çok zorlu Malatya deplasmanı çok değerli bir galibiyet aldık. Deplasmanda alınan galibiyetlerin hepsi değerli ama 2-0'dan sonra ikinci yarıdaki muhteşem dönüşten dolayı tüm oyuncularımızı ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.

Teknik direktör değişimine de değinen Sarıtaş, "Mutlaka tabi hoca değişiklikleri genelde futbol takımlarına artı motivasyon katıyor. İlhan hocamız da bize önemli bir katkı sağladı. Oyuncularımız eskiye göre en son oynadığımız dönemdeki özgüvensiz hallerinden kurtulup daha özgüvenli olmaya başladı. Daha özgüvenli oynamaya başladı. İnşallah özgüvenimizi devam ettirdiğimiz sürece de daha iyi yerlere geleceğimizi düşünüyorum.” diye konuştu.

"BİZ BİTTİ DEMEDEN BİTMEZ”
Konyaspor Genel Sekreteri Güven Öten, Malatya'da muhteşem bir geri dönüş yapan takımı kutladığını belirterek "Biz bitti demeden bitmez” yorumunda bulundu.   

Öten, "Gerçekten büyük bir mutluluk, inanılmaz bir mutluluk yaşadık, yani o kadar duygulandım ki 2-0 geriye düşüp deplasmanda 3-2'ye döndürmek gerçekten muhteşem… Biz bitti demeden bitmez. Tüm oyuncularımızı teknik kadroyu tebrik ediyorum. Bu galibiyet gerçek taraftarlarımıza armağan olsun bu başarı bu galibiyetin inşallah devamı da gelecek. Bizim için altı puanlık bir maçtı bundan sonrası inşallah daha da iyi yerlere gelecek ama bazen aksaklıklar bazen işte istenmeyen şeyler oluyor.  Tekrar tüm takım teknik ekibi canı gönülden kutluyorum”  diye konuştu.

"ÇOK ZOR BİR MAÇTI” 
"Nefes kesen bir ikinci yarıya sahne olan maçta rakip takımın önemli ataklarını kesen savunmanın başarılı isimlerinden Ahmet Çalık… Çok zor bir maçtı. İki sıfırlık skorla geriye düştük ama geri dönmesi bildik. Vazgeçmedik bu takımın kaynaşması ve birleşmesi adına hocamızla beraber çok iyi oldu. İnşallah galibiyet serimiz devam eder çok mutluyuz” ifadelerini kullandı.

"TAKIMA ÖZGÜVEN GELDİ”
Galibiyet sonrası takım kaptanı Abdülkerim Bardakçı ise "Bizim için çok önemli bir deplasmandı. İlk önce şunu söyleyeyim hocamız mükemmel ve takıma mükemmel bir özgüven geldi. İnşallah birlik beraberlik içerisinde bu seriye devam ettireceğiz” dedi.  

"HOCAMIZ TAKIMA MÜKEMMEL BİR HAVA KATTI”
Takıma devre arası transfer olan savunma oyuncularından Barış Yardımcı da "Takımda mükemmel bir beraberlik ve birliğimiz var. Büyük küçük bütün herkes birbirine alışmış durumda… Takıma yeni hocamız da mükemmel bir hava kattı. Elimizden gelen her şeyi bütün gayreti bütün çabayı büyükler küçükler beraber güzel bir şekilde yerine getirerek, bu haftada inşallah 3 puan alarak taçlandırmayı düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

"MÜTHİŞ MÜCADELE ETTİK”  
İbrahim Sehıc'in yokluğunda son 7 haftadır takımın kalesini kuruyan Eray Birniçan ise "Gerçekten önemli maçtı. Takımımız inanılmaz bir dönüş yaptı.  Devre arasında yaptığımız konuşmada Malatya ekibi iki kere geldiler gol oldu yani fazla bir şey yapmadan gol attılar. Biz bu maçı çevirmeliyiz diyerek ikinci yarıya çıktık. İkinci yarı müthiş mücadele ile maçı kazandık. Gerçekten çok mutluyuz” açıklamasında bulundu. 

Haber-Mustafa Durmuş
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ