Aykut Kocaman KONTV’de soruları cevaplandırdı

KONTV'de yayınlanan 'Spor Gündemi' programında Selahattin Akçakaya ve Mustafa Durmuş'un sorularını cevaplandıran Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, "Son maç puan kaybetmeninde ötesinde, çok geniş alanda oynayan, enerjisi çok düşük olan ve dağınık bir takım görüntüsündeydik. Gerçeklerle yüzleşmek her zaman doğrudur diye düşündüğüm için, bir puan bile bu maça fazla diye söylemiştim." dedi.

Aykut Kocaman KONTV’de soruları cevaplandırdı
17 Nisan 2019, Çarşamba günü, saat 23:48 'de eklendi.
Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, KONTV'de yayınlanan 'Spor Gündemi' programında KONTV Spor Müdürü Selahattin Akçakaya ve Mustafa Durmuş'un sorularını cevaplandırdı.

Takım bütünlüklerinin şuanda çok iyi olmadığını belirten Aykut Kocaman, "En önemli kalitemiz takım uyumuydu şuanda uyumlu değiliz. Bu uyumu bekleyeceğiz, buna artık kanaat getirdim. Hem oyunculara da bunu anlatmaya çalışıyorum. Şimdi nedenini bulmaya çalışıyorum, nasıl uyumluyduk şimdi neden uyumlu değiliz. Buradaki soru ve bunun cevabı, hem önümüzdeki 6 haftanın hem de önümüzdeki yılın temelini teşkil edecek. Dönem dönem iyi, dönem dönem kötü bir Konyaspor gibi değil, ne yaptığı bilinen ve kazanırken de kaybederken de gayret etme hali yüksek, kendi ezberlerini ortaya koyma iradesi yüksek ve taraftarı tarafından izlenirken de kazansa da kaybetse de 'bu takım yapması gerekeni yaptı' denilecek duruma geçmek için, bu dönemlerdeki o zaman olmayan şeyler şimdi niye oluyoru bulmam lazım. Şu anda bütün yoğunluğumuz bunun üzerine. Dolayısıyla taraftarlar beni bu konuda affetsin, skorlardan ziyade şuanda ben daha fazla davranışlara bi adım sonrasında nerelere gidebileceğimize doğru yönelmiş durumdayım." dedi.

Takım planlamasının çok doğru olmadığını söyleyen Kocaman, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Son maç puan kaybetmeninde ötesinde, çok geniş alanda oynayan, enerjisi çok düşük olan ve hareketten harekete geçerken dağınık bi takım görüntüsündeydik. Aslında birkaç haftadır geldiğimiz sürecin son haliydi. Dolayısıyla maçtan sonra da bu tip şeyleri gizlemeye saklamaya gerek yok, gerçeklerle yüzleşmek her zaman doğrudur diye düşündüğüm için, bir puan bile bu maça fazla diye söylemiştim. Benim içinde büyük bir hayal kırıklığıydı. Bizim işimizdeki en önemli verilerde bu tip maçlardan toplanıyor, o yüzden söylediğim de ona aitti."

​"Takım planlaması çok doğru değildi, halen iyi değil. Moke'yi de saydığımız zaman takımın 6 tane stoperi vardı, Moke'yi iki yönlü sayarsak 6 tane de merkez orta sahası vardı. Diğer taraftan Skubic'e ve Ferhat'a alternatif yoktu, sözleşmesi biten oyuncular vardı. Hepsi bir araya getirdiğimiz itibaren 5 maçta 8 puan almış bir takım rahat geçmeye aday bir takım gibi gözüküyor. Geçen sezonunda manevi ve maddi yüklerini taşıyan bir takım. Bu sezonda avrupa liginin takımlar üzerindeki etkilerini görüyoruz, geçen sezonda Konyaspor üzerinde gördük."


 PROGRAMIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ... 
 
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ