Konyalı Başkan Şahin’e 2020 Tokyo’da Önemli Görevler…

 Konyalı Başkan Şahin’e 2020 Tokyo’da Önemli Görevler…
15 Ekim 2019, Salı günü, saat 15:05 'de eklendi.
Dünya Taekwondo Federasyonu (WT), 2020 Tokyo Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları için Türkiye'ye önemli görevlendirmeler yaptı.

Dünya taekwondosunun söz sahibi ülkelerinden Türkiye'ye 2020 Tokyo öncesinde gurur verici görevlendirmeler yapıldı. WT, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda taekwondo müsabakaları için Federasyon Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin'i denetleme kurulu üyesi olarak atadı. WT, ayrıca 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nda para taekwondo müsabakaları için Federasyon Dış İlişkiler Sorumlusu Ali Sağırkaya'yı yine denetleme kurulu üyesi olarak görevlendirdi. Şahin ve Sağırkaya, bu iki önemli organizasyonda denetleme mekanizmasını işletecek.

"DÜNYA TAEKWONDOSUNUN SİZE OLAN GÜVENİNİN BİR KARŞILIĞI”
Aynı zamanda WT Yönetim Kurulu Üyesi olan Metin Şahin, Tokyo'da 25-28 Temmuz 2020 tarihleri arasında düzenlenecek taekwondo müsabakalarında denetleme kurulu üyesi olarak görev yapacak. WT Başkanı Dr. Chungwon Choue'den gelen görevlendirme mektubunda Başkan Şahin'e hitaben, "Taekwondo, Tokyo'da üst üste  6. kez olimpiyat oyunlarında yer almış olacak. Taekwondonun olimpiyatlarda 20. yılı ve çok önemli bir kilometre taşını geride bırakıyoruz. Bu görevlendirme, dünya taekwondosunun size olan güveninin bir karşılığıdır. Her zaman olduğu gibi bu görevin altından da başarıyla kalkacağınıza inanıyorum” ifadelerine yer verildi.

PARALİMPİK OYUNLARDA BİR İLK
Para taekwondo ise 2020 yılında ilk kez paralimpik oyunlarda yer alacak. Para taekwondo müsabakaları Tokyo'da 03-05 Eylül 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Paralimpik oyunlarda ilk kez yer alacak para taekwondo müsabakalarında aynı zamanda WT Denetçisi olan Ali Sağırkaya da denetleme kurulu üyesi olarak görev yapacak.

"ÜLKEMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİZ”
Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, dünya sporunun zirvesi olan organizasyonlarda Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceklerini söyledi. Başkan Şahin, "Tokyo'da hem olimpiyat hem de paralimpik oyunlarda tarafımıza önemli görevler verildi. Bu görevler işimizi ne kadar iyi ve doğru yaptığımızın bir göstergesi. Yıllardır uluslararası arenada önemli ölçüde söz sahibiyiz. İki organizasyonda da hem sportif hem de idari açıdan ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz” ifadelerini kullandı.
 
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ