Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

Konyaspor Başkanı Yılmaz: En yüksek puanları toplayacağımıza inanıyorum

Atiker Konyaspor'un yönetimi, teknik heyeti ve futbolcular moral yemeğinde bir araya geldi. Konyaspor Başkanı Fatih Yılmaz, "Fenerbahçe maçına kadar 8 tane maçımız var bu sekiz maçtan alabileceğimiz en yüksek puanları yine birlik ve beraberlik içinde toplayacağımıza inanıyorum.", Kaptan Ali Çamdalı ise "O yüzden bu maçı çok iyi bir şekilde değerlendirip tekrar taraftarla buluşma fırsatı, taraftarı arkamıza alma fırsatı olduğunu düşünüyorum." dedi.

Konyaspor Başkanı Yılmaz:  En yüksek puanları toplayacağımıza inanıyorum
18 Ekim 2017, Çarşamba günü, saat 11:24 'de eklendi.

Dayanışma ve moral yemeğine Başkan Fatih Yılmaz'ın yanı sıra yönetim kurulu üyeler, teknik direktör Mustafa Reşit Akçay, yardımcıları, futbolcular, sağlık ekibi, tercümanlar ve malzeme sorumluları katıldı.

 Fatih Yılmaz "Sayın hocam, değerli arkadaşlar sizlerle burada birlikte olmaktan dolayı yönetim kurulumuz adına onur duyuyoruz. Hepinizi sevgiyle selamlıyorum. Uzun zaman oldu böyle bu şekilde bir araya gelmeyeli. Kısa süre içinde iki tane kupa aldık hakikaten bu çok önemli bir başarı… Bu takım şu anda Süper Kupa'yı kazanan 5. takım. Bu başarıyı hep birlikte yakaladık. Ligde belki istediğimiz yerde değiliz ama ben inanıyorum ki kupaları nasıl aldıysak bundan sonraki maçlarda da birlik ve beraberlik içinde ligde yükselişe geçeceğiz.

'TOPARLANACAĞIZ'

Fenerbahçe maçına kadar 8 tane maçımız var bu sekiz maçtan alabileceğimiz en yüksek puanları yine birlik ve beraberlik içinde toplayacağımıza inanıyorum. Bugün yeni bir başlangıç yapalım, geride kalanları bırakalım, bundan sonra daha gayretli daha birlik ve beraberlik içinde daha yardımlaşmalı ve daha fedakâr bir şekilde takımımıza sarılalım arkadaşlar. Sizlerden de ricamız takıma daha fazla emek verip daha fazla faydalı olmanın gayreti içerisinde olalım. İçinde bulunduğumuz durumdan kurtulup ligde bir an önce yukarılara çıkmanın gayretinde olalım. Hocamız, teknik heyetimiz, siz futbolcu kardeşlerimiz, biz yöneticiler ve kulüp çalışanlarımız olarak birlik ve beraberlik içerisinde olduktan sonra bizim başaramayacağımız bir iş yoktur. Çünkü iki tane kupayı alan takım mutlaka yukarılarda olacaktır. Yönetim kurulu olarak hakikaten sizleri çok seviyoruz. Sizlere güvenimiz tam bu takımı biz her zaman kolej takımı olarak gördük, bundan sonra da aynı şekilde görmeye devam edeceğiz. Her şeyin para olmadığının bilinci içerisindeyiz. Biz görevimiz olarak elbette ödemelerinizi zamanında yapmak için elimizden geleni yapıyoruz.

'MALİ AÇIDAN EN İYİ TAKIMLARDANIZ'

Mutlaka sıkıntılı dönemlerimiz olabilir ama şu anda Türkiye'nin mali açıdan en iyi 3-4 takımından biriyiz. Elimizden geldiğince futbolcu kardeşlerimizin parasını zamanında ödemek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Sizlerden ricamız az önce dediğim gibi takıma en iyi şekilde faydalı olabilmek için elimizden gelen bütün gayreti gösterelim. Kadroya girelim girmeyelim işinizi severek yaptığınız sürece bütün arkadaşlarımızın kulübümüze faydalı olacağına inanıyorum. İnşallah bundan sonraki maçları coşkuyla, iyi bir mücadeleyle iyi sonuçlar alacağımıza inanıyorum, hepinize başarılar diliyorum" dedi.

'BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATACAĞIZ'

Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Ahmet Baydar "İnşallah bundan sonra hedefe kilitlenerek daha büyük başarılara imza atacağımız kanaatindeyim. Bu noktada hiçbir eksiğimiz olduğunu düşünmüyorum. Sadece birlik ve beraberlik içerisinde inşallah önümüzdeki maçlardan itibaren yüksek motivasyonla birlikte hedeflerimize ulaşacağımız inancındayım. Bu noktada hepimize başarılar diliyorum” dedi.

"KALBİ KONYASPOR İÇİN ATAN ÇOK SAYIDA TARAFTARIMIZ VAR"

As başkan Ali Karaçayır ise "Avrupa'da 550 bin civarında Konyalı olduğunu hatırlatarak alınan sonuçlar sadece Türkiye'deki Konyaspor sevdalılarını değil Avrupa'daki Konyalıları da üzüyor ya da mutlu ediyor" dedi.

Karaçayır konuşmasında şunları söyledi:

"Ben Romanya'da yaşıyorum. İki milyon Konyalı Konya'da varsa, 550 bin Konyalı da Avrupa'da var. Gerçekten o insanlar sizleri ve bizleri yakından takip ediyorlar. Başarılarımızla seviniyorlar, üzüntülerimizle onlar da üzülüyorlar. Benim sizlerden istediğim maça çıkarken sadece Türkiye'de değil dünyanın çeşitli yerlerinde kalbi Konyaspor için atan taraftarlarımızı da düşünmeniz. Hepinize şimdiden teşekkür ediyor başarılar diliyorum”

"KARAMSARLIĞA ÜMİTSİZLİĞE GEREK YOK BAŞARACAĞIZ"

Yönetim kurulu üyesi Zekeriya Mızırak "Avrupa maçıyla beraber çıkışa geçeceğiz. Biz hocamıza da ekibine de futbolcularımıza da çok güveniyoruz, başarının da geleceğine inanıyoruz.”dedi.

"TEKRAR YUKARIYA ÇIKMAK İÇİN İYİ BİR FIRSAT"

Kaptan Ali Çamdalı ise "Burada benim beşinci sezonum. Son 3 sezonda çok güzel günler geçirdim ben burada takım olarak geçirdik, kulüp olarak geçirdik. Herkes birbirine saygı, samimiyet, güven ve inanmakla geldik biz buralara. Biz burada bir yumruk, bir beden olarak bu başarıyı yakaladık. Tekrar bunu yakalamamız gerektiğiniz düşünüyorum. Tamam Avrupa Ligi'nde oynayacağız ama ben bu maçı lige motivasyon maçı olarak görüyorum. Oradan alacağımız iyi bir sonuç bizi ligde tekrar bir seviye yakalamak için bir güç olacağını düşünüyorum. O yüzden bu maçı çok iyi bir şekilde değerlendirip tekrar taraftarla buluşma fırsatı, taraftarı arkamıza alma fırsatı olduğunu düşünüyorum. Tüm takım arkadaşlarım saha içerisinde ellerinden gelenin en iyisini yapacağına inanıyorum. Sizlerden de yönetim kurulu olarak elinizden gelenin fazlasını yapmasını rica ediyorum. Bu takım tekrar en kısa zamanda yukarılara doğru tırmanır ve Atiker Konyaspor'a yakışan pozisyonu tekrar alır diye umuyorum. Bunun için her gün daha fazla çalışmak her gün daha fazla istemek gerekiyor. Bu gücün de takım arkadaşlarımda olduğunu düşünüyorum. Tekrar yukarıya çıkmak içinbüyük bir fırsat, teşekkür ediyorum.”dedi.

Yapılan konuşmaların ardından yemeğe katılan herkesin birlikte çektirdiği aile fotoğrafıyla gece sona sona erdi.

Bu haber 1043 kez okundu.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ