Google’dan haber sildirme

Google'dan haber, fotoğraf yada içerik nasıl kaldırılır? Google'dan haber, fotoğraf ve içerikleri silmek için ne yapmak gerekiyor? İşte o sorunun cevabı...

Google’dan haber sildirme
03 Şubat 2020, Pazartesi günü, saat 15:47 'de eklendi.
Google'dan içerik kaldırmak, fotoğraf sildirmek yada haberi kaldırtmak istiyorsanız önce haberi yapan, yada fotoğrafı yayınlayan, içeriği yayınlayan kişiye, siteye ulaşmalısınız. 

Ancak bu işlemin o kadar basit olmadığını bilmelisiniz.

Gerçekten haklı sebepleriniz yoksa Google'dan içerik, haber veya fotoğraf kaldırma talebinize onay gelmesini beklemeyin. 

Google içerikleri nasıl kaldırıyor?, Google arama sonuçlarından haber, fotoğraf veya içerik sildirmek nasıl mümkün oluyor? 

Google bu konuda şu açıklamayı yapıyor:

"Google Arama, web genelinde web sitelerinden toplanan bilgileri gösterir. Google'ın arama sonuçlarından kendinizle ilgili bilgileri kaldırmanın en iyi yolu, bilgileri yayınlayan web sitesi sahibiyle iletişime geçmektir. Web sitesinin sahibi söz konusu içeriği kaldırırsa Google, arama sonuçlarında listelenecek bilgileri bulamaz."

Kısacası Google'dan içerik, haber, fotoğraf kaldırmak için sizin doğrudan kaynağa yani haberi yapan siteye, fotoğrafı yayınlayan kişiye yada içeriği yayınlayana müdahale etmeniz gerekiyor; aksi halde Google, isteğe göre içerikleri kaldırmıyor.

Yani bir internet sitesinde adınıza çıkan bir haberin yada içeriğin Google aramalarında görüntülenmesini istemiyorsanız; o internet sitesiyle iletişime geçerek ilgili içeriği kaldırtmanız gerekiyor. Haber, fotoğraf yada içerik kalktığında Google da bu sayfayı bir süre sonra arama sonuçlarından çıkartıyor.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ